Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā durvis vēris jauns zooveikals

Bauskā pirmdien, 3. aprīlī, durvis vēris jauns zooveikals – «Zoo bode», kas iekārtojies Salātu ielas daudzdzīvokļu ēkas pirmajā stāvā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šeit visu vajadzīgo varēs atrast suņu, kaķu, putnu, grauzēju, reptiļu un akvāriju saimnieki. Savukārt jauna mājas iemītnieka tīkotājiem būs iespēja noskatīt un iegādāties tepat uz vietas sev kādu vēlamo eksemplāru, sākot no mīlīgām jūrascūciņām, melodiskiem kanārijputniņiem un beidzot ar eksotiskākas kārtas pārstāvjiem – košiem gekoniem un pūkainiem tarantuliem.

Bodē saimnieko Daina Šķensberga, kuru baušķenieki ir iepazinuši kā pārdevēju zooveikalā tirdzniecības centrā «Rimi Bauska». Viņai dzīvnieku pasaule ir sirdslieta, iedziļinās niansēs un neskopojas ar profesionālu padomu. «Kad tas viss ir tevis paša izlolots, ir pavisam cita attieksme. Uz darbu tu nāc kā uz mājām, viss patiešām iet no rokas,» apgalvo D. Šķensberga.

Viņa atzīst, ka Bauskā zoopreču segments ir gana plašs, bet, viņasprāt, trūkst klientu izglītošanas un lietpratēja padoma. «Var ieiet lielveikalā un bezpersoniski nopirkt suņu vai kaķu barību, izlasot vien instrukciju uz iepakojuma, taču, iespējams, pirkums būtu pavisam citādāks, ja kāds veiktu izglītojošu funkciju,» teic D. Šķensberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa ir arī speciāliste kinoloģijā jeb mācībā par suņiem, pašlaik iziet suņu frizieru apmācību.

Drīz «Zoo bodē» paredzēts atvērt arī mājdzīvnieku frizētavu. Tāpat kā cilvēki mēdz sevi palutināt ar skaistumkopšanas salona un friziera apmeklējumu, arī cilvēka mīluļiem ik pa laikam der doties uz pilnu apkopi jeb grūmingu dzīvnieku frizētavā. Procesa laikā notiek ķemmēšana, mazgāšana, žāvēšana, frizēšana, trimmēšana, kā arī nagu un ausu aprūpe. «Zoo bodē» četrkājainajiem draugiem būs pieejama SPA procedūra – ozona vanna. Šīs procedūras laikā āda un spalva tiek piesātināta ar ozona skābekli.

D. Šķensberga stāsta, ka plašā klāstā būs nopērkams nepieciešamais svaigbarošanai. Liels ieguvums esot Vācijā ražotas «Dr. Clauder’s» profesionālās barības suņiem un kaķiem piedāvājuma iekļaušana sortimentā. «Šis zīmols Latvijā ir pazīstams jau sen, taču, tā kā tas bija ekskluzīvs un dārgs, zemā pieprasījuma dēļ mūsu tirgu pameta. Tagad tas ir atgriezies, vetārsti izstrādājuši līdzsvarotu normu, un arī cena ir pieejamāka. Bauskā pagaidām šeit būs vienīgā vieta, kur šo profesionālo barību varēs iegādāties,» uzsver D. Šķensberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Baušķeniece Anna Domenika Satovska pirmo reizi savās rokās turēja agāmu. Viņasprāt, Bauskā tagad ir vieta, kur iepazīt dažādus eksotiskos mīļdzīvniekus. “Gluži kā zoodārzā vari atnākt un aplūkot retus eksemplārus,” teic Anna. Foto: Ivars Bogdanovs

Tirgotavas centrālajā vietā uzmanību piesaista paliels terārijs, kurā iekārtojušās ķirzakveidīgās – bārdainās agāmas. Pārītis – Napoleons un Žozefīne – gan nav domāts pārdošanai, bet uzmanīgi vēros katru bodes ienācēju. Iespējams, iegādāties varēs viņu pēcnācējus, jo Žozefīnei šajās dienās vajadzētu izdēt olas. Vienā metienā var būt līdz pat 30 olām. D. Šķensberga skaidro, ka dabā agāma olas ieraktu smiltīs, ja dziļāk tās ievieto, tad var tikt pie puikām, ja seklāk – tad meitenēm. Nebrīvē gan nāksies olas likt inkubatorā, vai izdosies tikt pie kāda mazuļa, tas pagaidām ir lielais nezināmais. «Naktīs jau zaudēts naktsmiers, domājot par to, kā sasildīs olas un šķilsies mazuļi. Taču katras jaunas zināšanas ir arī paša attīstības posms,» atzīmē D. Šķensberga.

Agāmu vidējais dzīves ilgums ir no septiņiem līdz deviņiem gadiem, un savvaļā tas ir ievērojami lielāks nekā nebrīvē. Tā kā agāmas ir tuksneša dzīvnieki, tās var neēst pat divas nedēļas. Šāds eksotiskais mīlulis kopumā ir ļoti ērts mājdzīvnieks – neprasa daudz laika, iet gulēt savlaicīgi, ir mierīgs, netrokšņo, nekož, negrauž mēbeles, nemet spalvu un nav alerģisks. Turklāt nav jāved ārā, nav jāiesaista apmācībā.

Finansiāli izdevīga ir arī maltītes sagādāšana, jo šie dzīvnieki var būt vegāni, kas pārtiek no dārzeņiem, agāmām ļoti garšo rukola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
TARANTULAM nepieciešams terārijs, kūdrai līdzīgs kokosa substrāts, kas jānomaina reizi sešos gados un viens Madagaskaras šņācējprusaks ikmēneša maltītei. Jāievēro arī noteikts mitrums un mikroklimats. Temperatūrai jābūt ap +25 grādiem un mitrumam no 40 līdz 70%. Visu pārējo zirneklis sev organizē pats – rok zemi, taisa alas, paugurus, tīklus pin. Viņa teritorijā iejaukties pat nedrīkst, jo tas zirneklim ir stress. Ja zirneklis pēkšņi atsakās ēst vairākus mēnešus, visticamāk, viņš gatavojas mainīt «uzvalciņu» – gluži tāpat kā čūska. Foto: Ivars Bogdanovs

Ķirzakmīļi «Zoo bodē» varēs iegādāties gekonus. To cena būs, sākot no 50 līdz 60 eiro. Gekoni pēc skata ir ārkārtīgi skaisti un krāsaini dzīvnieki. Arī šie reptiļi ir salīdzinoši viegli kopjami, draudzīgi sadzīvo savā starpā un labprāt mitinās kopā vairāki. Jāzina, ka gekonu nedrīkst ņemt aiz astes, jo tas asti nometīs. Tā gan pieaugs atpakaļ, bet, iespējams, citā krāsā un pat citā formā. Gekons ēd circeņus un prusakus. Šāda barība arī būs nopērkama uz vietas Bauskas veikalā.

Ja kāds pats grib būt liecinieks tarantula attīstībai, varēs nopirkt mazāku eksemplāru par 15 eiro, bet, ja kāre ir uzreiz lielu un pūkainu zirnekli iegūt savā īpašumā, tad būs jāšķiras no 120 eiro. Visi dzīvnieki ir izvēlēti akreditētās un pārbaudītās audzētavās.

DAŽĀDU VEIDU ZIVIS, arī retāki un eksotiskāki eksemplāri, nopērkamas jaunajā veikalā. Jāielāgo, ka, pārvedot zivis uz jaunām mājām, tās rūpīgi jānovēro trīs dienas. Ja pie pārvešanas bijušas temperatūras svārstības divu grādu robežās, zivīm piemetas klepus, iesnas, bet tas viss ir ārstējams. Saaukstēšanās pazīmes – visu zivi pārklāj tāds kā balts sniedziņš. Slimās spuraines jāliek siltā ūdenī, jātur karantīnā, jālieto ķīmija, un viss ir kārtībā. Foto: Ivars Bogdanovs

D. Šķensberga novērojusi, ka baušķenieki visbiežāk iegādājas kāmīšus, putnus, zivis. Eksotiskāki eksemplāri pazuduši acumirklī, taču to piedāvājums līdz šim bijis minimāls. Eiropas tendences liecinot, ka tagad iedzīvotāji pāriet uz tādiem mājdzīvniekiem, ar kuriem ir pēc iespējas mazāk darba. Bieži varot Anglijā, Vācijā mājokļos sastapt čūskas, ķirzakas, zirnekļus. Cilvēkus arīdzan piesaista neparasts un krāšņs dzīvnieku izskats, personīgā interese par noteiktām dzīvnieku sugām, vēlme atšķirties no pārējās sabiedrības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Zoo bodes» saimniece akcentē, ka pirms katra eksotiskā dzīvnieciņa pārdošanas būs nopietnas pārrunas ar klientu. «Jāpārliecinās, vai patiešām pircējs ir zinošs un saprot, ko nolēmis iegādāties, lai nav tā, ka nākamajā dienā atnes atpakaļ un teic, ka nepatīk – ņemiet atpakaļ un atdodiet naudu! Līdz šim visādi gadījumi pieredzēti. Piemēram, «Rimi» zooveikalā sadzērušies vīrieši nopirka grauzēju kārtas pārstāvi – degu – un pēc pusstundas tas jau skraidīja pa lielveikalam līdzās esošo pļavu, ļaudis toreiz nāca un vaicāja, vai kāds dzīvnieks no veikala nav izbēdzis,» pieredzēto ilustrē D. Šķensberga.

Viņa atzīst, ka cilvēku nolūkus jau grūti uzminēt, un pieļauj, ka potenciālais pircējs var arī neatklāt patiesību, bet viņa katrā ziņā centīsies no savas puses, lai pirkums nonāktu labās rokās. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Krokodili arī būs iegādājami , gribu piemājas dīķim , tādu ap 5 m – Nīlas ?

    6
    7
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.