Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Godina Bauskas novada centīgākos audzēkņus un viņu pedagogus

Mācību olimpiāžu uzvarētāji un viņu skolotāji. Foto: Ivars Bogdanovs

Trešdien, 31. maijā, kad mācību iestādēs un skolēnu mājās svinēja mācību gada noslēgumu, īpaša gaisotne valdīja Iecavas kultūras namā. Tur pulcējās saposušies smaidīgi jaunieši, priecīgi pedagogi un Bauskas novada domes pārstāvji, visi ieradās, lai suminātu un novērtētu pašu centīgāko Bauskas novada skolēnu veikumu mācību gadā, kā arī pateiktos pedagogiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savu «uznācienu» gaidīja rožu klēpji uz skatuves kāpnēm, tie nepārprotami vēstīja par situācijas nozīmīgumu un nedaudz atgādināja izlaiduma noskaņas, ko pastiprināja krāšņi tērpušās meitenes un saposušies jaunekļi. Sarīkojumu vadīja Laimrota Jaunzeme, kultūras projektu vadītāja/kultūras darba organizatore.

Iecavas mūzikas un mākslas skolas audzēknes nodziedāja valsts himnu. Pēc tam Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis klātesošos uzrunāja: «Vislabākie Bauskas novada skolēni un skolotāji, šis ir labs mācību gada noslēgums! Jūs saņemat ne tikai pašvaldības pateicību rakstiskā formā, bet arī naudas balvas, kam atvēlēti teju 27 tūkstoši eiro kopskaitā. Lai jums saulaina, skaista un piedzīvojumiem bagāta vasara!»

Pirmos godināja tos vispārizglītojošo skolu 9. – 12. klašu audzēkņus, kā arī mūzikas un mākslas skolu absolventus, kuru vidējā atzīme ir deviņas un vairāk balles, kā arī skolu direktorus. Tencinājuma raksta saņēmējiem bija jāpaliek ar apbalvojumu un saņemto rozi rokās uz skatuves kāpnēm, lai sagaidītu citus censoņus un kopā iemūžinātos kopējā foto. Nākamie tika sumināti tie 9. – 12. klašu izglītojamie, kuru vidējā atzīme ir astoņas un vairāk balles, pēc tam mūzikas un mākslas skolas absolventi, kuru vidējais sekmju vērtējums ir astoņas un vairāk balles.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Tencinājumus saņem kopskaitā 310 Bauskas novada skolās izglītojamie. Foto: Ivars Bogdanovs

Sveicienu starplaikā visus priecēja Iecavas mūzikas un mākslas skolas stepa dejotājas (vadītāja Elizabete Debora Fogelsone) un pūtēju orķestris (skolotāja Baiba Kuzmina). Nākamos godināja skašu un konkursu laureātus un viņu skolu direktorus.

L. Jaunzeme noslēgumā vēl pirms solītā slepenā pārsteiguma jauniešus mudināja «lielu paldies «aiznest» arī vecākiem». Tad uz skatuves iznāca dziedātājs Miks Dukurs.

Tencinājumus saņem kopskaitā 310 Bauskas novada skolās izglītojamie, naudas balva ir piešķirta 304 skolēniem un 87 pedagogiem. Par ļoti augstiem mācību rezultātiem naudas balvu saņem 192 izglītojamie, no tiem vidējais vērtējums deviņas balles un augstāk ir 68 skolēniem – 55 pamatskolu un vidusskolu grupā un 13 mūzikas un mākslas skolu grupā. Visaugstākais vidējais vērtējums – 9,76 balles – ir Iecavas vidusskolas 9. klases skolniecei Martai Heidemanei, 9,75 balles ir ieguvis Daniels Jemeļjanovs, Bauskas Valsts ģimnāzijas 9. klases skolnieks. Savukārt mūzikas un mākslas skolās visaugstākais vidējais vērtējums 9,8 balles ir Esterei Kampusei no Bauskas mūzikas un mākslas skolas.

Plašāk lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā 2. jūnijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.