Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Godina Bauskas novada izcilākos skolēnus

Šonedēļ Īslīces kultūras namā tika sveikti Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku apvienības 9. – 12. klašu skolēni, kuru vidējā atzīme ir astoņas balles un augstāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apbalvojumi tika pasniegti arī olimpiāžu un konkursu uzvarētājiem, izcilākajiem mūzikas un mākslas skolu audzēkņiem.

Apbalvojumu par vidējo vērtējumu mācībās deviņas balles un augstāk saņēma seši Skaistkalnes vidusskolas skolēni, 11 Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņi, astoņi Iecavas vidusskolas skolēni, pieci Bauskas 2. vidusskolas skolēni, divi Bauskas pilsētas pamatskolas skolēni, kā arī viens skolēns no Vecsaules pamatskolas, viens no Īslīces pamatskolas un viens no Uzvaras pamatskolas.

Labākie no labākajiem

Sveikt izcilniekus bija ieradies Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, Izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītāja Antra Ozoliņa un izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja. Bauskas novada mājaslapā publicēta A. Okmaņa uzruna skolēniem, viņš teicis: «Esam priecīgi un gandarīti, ka Bauskas novadā mācās tik spēcīgi, zinoši un gudri jaunieši, kuri arī būs mūsu novada nākotne. Esam lepni par jūsu sasniegumiem. Vēlam veiksmi un izdošanos jūsu turpmākajos dzīves lēmumos. Lai visiem jauka vasara un izdošanās it visā arī turpmāk!» Savukārt A. Ozoliņa sacīja: «Te pulcējušies paši labākie no labākajiem. Prieks jūs visus redzēt tik kuplā skaitā vienuviet. Lai tikpat augstvērtīgi mācību rezultāti jums būtu arī turpmākajā dzīves ceļā, kuru izvēlēsities!» Izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja skolēniem vēlēja neapstāties un turpināt iesākto.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Apbalvošanas pasākums man patika, priekšnesumi bija super, taču man personīgi likās, ka tā norise bija nedaudz par ilgu,» tā uzskata Skaistkalnes vidusskolas skolnieks Edvards Muraško. Puisis pastāsta, ka viņam patīk darīt dažādas lietas – zvejot, braukt ar motociklu, reizēm uzspēlēt videospēles. Videospēles esot viens no iemesliem, kādēļ Edvards pēc vidusskolas absolvēšanas plāno mācīties informācijas tehnoloģiju vai datorsistēmu jomā. «Mācīties labi vienmēr ir motivējusi doma, lai turpmāk dzīvē spētu iegūt augstāko izglītību un būtu stabilitāte, kā arī labi apmaksāts darbs,» pastāsta puisis, «motivējusi arī vēlme iekļūt budžeta grupā augstskolā.» Mīļāko mācību priekšmetu Edvardam nav, jo uzskata, ka visi ir interesanti.

Klātesošos sarīkojuma laikā ar muzikāliem priekšnesumiem priecēja Bauskas mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestris, Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas jaunāko klašu vijolnieku ansamblis un Iecavas mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, bet ar deju priekšnesumiem uzstājās grupa «Lēra» un popgrupa «Sapnītis».

Foto: Artūrs Dulbe, bauska.lv

Motivācija ir nākotne

«Bija ļoti interesanti – gaisā virmoja patīkama uztraukuma sajūta, gaidot tencinājumu par visiem padarītajiem darbiem mācību gada garumā,» atzīst Bauskas 2. vidusskolas skolniece Diāna Semaka, «ļoti patika priekšnesumi, tie jauki papildināja šo pasākumu.» Diānas mīļākie mācību priekšmeti ir latviešu valoda, literatūra un matemātika. Meitene atzīst, ka ir sabiedriska, un viņai patīk iepazīties ar jauniem cilvēkiem, klausīties viņu pieredzē, kā arī risināt dažādas konfliktsituācijas. «Mana motivācija mācīties ir mans nākotnes redzējums, jo man ir lieli plāni un mērķi, tāpēc es arī mācos – lai tos sasniegtu,» pastāsta Diāna, «pēc vidusskolas absolvēšanas es noteikti došos mācīties augstskolā un droši vien studēšu jurisprudenci.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Man pasākums patika,» saka Bauskas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolnieks Rihards Rācenājs, «manuprāt, labi bija tas, ka starp apbalvojumu pasniegšanu bija dažādi priekšnesumi, jo tie radīja patīkamāku noskaņu.» Rihardam konkrētu plānu par to, ko darīs pēc vidusskolas absolvēšanas, vēl nav, un, lai gan puisis uzskata, ka visi mācību priekšmeti ir vienlīdz svarīgi, viņam labāk patīk eksaktie mācību priekšmeti – matemātika, fizika un ķīmija. «Nav īpašas motivācijas, bet cenšos mācīties pēc iespējas labāk, un ir patīkami pēc tam saņemt par to uzslavas vārdus un stipendiju,» atzīst Rihards, «ikdienā cenšos apvienot mācības Bauskas Valsts ģimnāzijā ar basketbola treniņiem Rīgā, tāpēc ir diezgan liela slodze un atliek mazāk laika mājasdarbiem. Tomēr pašam ir gandarījums, ka spēju saglabāt augstus sasniegumus gan sportā, gan arī mācībās.»

Sarīkojuma «Gada skolēns» vairs nebūs

«2021. gada novembrī Bauskas novada dome pieņēma noteikumus par naudas balvām skolēniem, un šis sarīkojums bija izcilāko skolēnu apbalvošanai. Ja 9. – 12. klašu skolēna gada vidējais vērtējums ir deviņi un augstāk, viņš saņem 100 eiro naudas balvu, taču, ja vērtējums ir no astoņām līdz deviņām ballēm, naudas balva ir 75 eiro, ar noteikumu, ka neviens vērtējums nedrīkst būt sešas balles un zemāk,» «Bauskas Dzīvei» skaidro novada pašvaldības izglītības nodaļas metodiķe Līga Kirilko, «mūzikas un mākslas skolu audzēkņiem par atzīmi astoņi un vairāk naudas balva ir 50 eiro. Tāpat noteikumos minēts par uzvarām mācību priekšmetu olimpiādēs un konkursos gan novada, gan valsts un starptautiskā mērogā.»

Visi skolēni, kas uzvarējuši olimpiādēs un konkursos, kā arī viņu pedagogi, tika pirmdien cildināti Īslīcē ar tencinājuma rakstu, bet pārējie – 2., 3. vietu un atzinību ieguvēji – tencinājumus saņems savās skolās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

L. Kirilko paskaidro, ka līdz ar šo sarīkojumu Bauskas novada pašvaldība ir atteikusies no tradicionālā «Gada skolēna» pasākuma un ikmēneša stipendijām, kā tas bija vecajā Bauskas novadā.

 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.