Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Grupa «Zodiaks» sniedz saviļņojošu koncertu Bauskā

Šovasar atgriešanos uz skatuves piedzīvo leģendārās grupas «Zodiaks» mūziķi, komponistam Jānim Lūsēnam atkal apvienojot savulaik populāro duetu – Zigfrīdu Muktupāvelu, Maiju Lūsēnu – un ģitāristu Aivaru Gudro. Sestdien, 19. augustā, ļoti emocionāls koncerts notika Bauskas pilskalna estrādē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumu ievadīja jaudīga instrumentālā mūzika. Starp dziesmām Jānis Lūsēns soli pa solim dalījās atmiņās par grupas tapšanu un pirmajiem panākumiem. Mūziķiem Bauska īpaši tuva, jo padomju gados darbojušies vietējā kolhoza «Ļeņins» paspārnē, tagadējā Īslīces pagastā. Tas bija «Zodiakam» svarīgs laiks, un Jānis Lūsēns ar humoru stāstīja, kā viņiem bija gājis, arī publika piedalījās «sarunā», zinoši reaģējot uz komponista izklāstīto, uzminot, ka par uzvaru «Liepājas dzintarā» 1987. gadā ar dziesmu «Vējš», grupa saņēmusi mikroautobusu «Latvija». To gan drīz vien pārdevuši.

Koncertā izskanēja tautā iemīļotās dziesmas «Tēvu zeme», «Manas mīļākās puķes», «Pūt, vējiņi!», «Dziedi jel», «Bohēmieša dziesma», «Viegls rokenrols pa radio», «Taisnība» u. c. Katrā koncertā kāds Maijai Lūsēnai pēc dziesmas «Manas mīļākās puķes» pasniedz sarkanas rozes, arī Bauska nebija izņēmums. Divas dāmas pasniedza rozes, tomēr tas nebija tāds klēpis kā Valmierā, kad kāds kungs dziesmas laikā uzdāvināja 100 sarkanas rozes.

Sestdienas vakars noslēdzās ar dziesmu «Taisnība», kuras laikā publika jau bija «uzkarsusi», stāvēja kājās, plaudēja, dejoja, dziedāja līdzi un prasīja skaņdarba atkārtošanu. Dziesmas daļu atkārtoja gan, atskanēja vēl instrumentālā mūzika un Z. Muktupāvela virtuozā vijoles spēle, un pašās beigās Maija aicināja publiku kopā ar viņu nodziedāt vēl vienu dziesmu – «Guli, guli, mazais šmuli». Tas bija sirsnīgs un mīļš atvadu žests, pēc kura varēja saprast, ka koncerts tiešām ir beidzies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarunā ar «Bauskas Dzīvi» Maija Lūsēna atzina, ka Bauska viņiem ir īpaši tuva un mīļa, jo šeit nodzīvoti aptuveni četri gadi, te mitinās tuvi draugi, ar kuriem joprojām satiekas. Braucot cauri Bauskai, atcerējās te notikušo, dēliņa un viņa māsīcu kristības netālajā Svitenes baznīcā un viņa kūleņošanu pilskalna pļaviņā, kamēr estrādē notika koncerts.

«Tas bija kā atgriešanās mājās,» dziedātāja noteica par atbraukšanu uz Bausku. Dēls esot teicis – ja būtu labāks ceļš uz Rīgu, varētu dzīvot tepat Bauskā. Maija no sirds pateicās koncerta apmeklētājiem par sirsnīgo uzņemšanu.

Pēdējais brīvdabas koncerts šajā turnejā grupai «Zodiaks» notiks Ikšķilē 26. augustā, un noslēguma koncerts būs Daugavpilī 16. septembrī, bet jau telpās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: Valda AkmentiņaLīdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.