Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavā aizvadīts teātra sporta turnīrs

Iecavā aizvadīts teātra sporta tradicionālais Adventes turnīrs, kur piedalījās deviņu iestāžu 16 jauniešu komandas – sākot no 2. klases līdz pat vidusskolas 12. klasei. Kā atzina dalībnieki un organizatori, šis bija savā ziņā iesildīšanās pasākums pēc divu gadu pārtraukuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turnīrā, kas notika Iecavas kultūras nama zālē 2. decembrī, vispirms dalībniekus sveica Iecavas vidusskolas direktors Kārlis Kravis, kurš atbalstīja arī savas skolas komandas. Notika arī kopējs ķekatu dancis, kuru sarīkoja Kristīnes Kareles vadītā kopa «Tarkšķi», un improvizācijas teātris varēja sākties.

Kā jau iesildīšanās pasākumā, šoreiz komandām nepiešķīra vietas, bet gan nominācijas. Lai arī citādi turnīrs noritēja pēc visiem spēles noteikumiem – ar spēles vadītājiem, sarkanajām rozēm, švammītēm, tiesnešiem, vērtējumiem un diplomiem. Rozes skatītāji izmantoja, lai paustu atbalstu komandām, savukārt švammes lidoja pa gaisu, kad skatītājiem nepatika tiesnešu vērtējums.

Iecavas vidusskolā teātra sporta grupas trenē trīs vadītāji – Valda Karnīte, Dace Greiža un Matīss Bolšteins, kas uz pasākumu bija atveduši kopā piecas teātra sporta komandas. Piedalījās vienības un līdzjutēji no Aizupes pamatskolas, Druvas vidusskolas, Ikšķiles vidusskolas, Jaunogres vidusskolas, Rīgas Hanzas vidusskolas, Madonas bērnu un jauniešu centra, Saldus bērnu un jauniešu centra un Rīgas improvizācijas teātra «Momentum».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā viesi bija ļoti priecīgi spēlēt Iecavā. «Esam milzīgi pateicīgi par turnīra organizēšanu. Tas bija spridzinoši! Esam atkal uz viļņa!» raksta Ikšķiles vidusskolas komanda. «Šis turnīrs bija vajadzīgs kā svaigs gaiss!» tā Druvas vidusskola un Saldus bērnu un jauniešu centrs. «Hanza gavilē par iespēju, spēles prieku, kopā būšanu. Paldies Iecavai par viesmīlību!» pauda Rīgas Hanzas vidusskolas pārstāvji.

Pirms katras spēles notiek neliela iesildīšanās, kur gan dalībnieki, gan vadītāji, gan skatītāji izkustas fiziski – lai nav tikai sēdēšana un spēlēšana. FOTO – ULDIS VARNEVIČS

Tomēr, lai kāda būtu draudzība un labsajūta, uz skatuves viss notika ļoti nopietni. Jaunieši smīdināja citas komandas un skatītājus, pēc iespējas labāk centās īstenot dažādas teātra sporta tehnikas. Uz skatuves varēja redzēt pārģērbšanos, ziemas spēles, dzīvības glābšanu ar mākslīgo elpināšanu, malkas kraušanu dažādās versijās – gan ikdienišķā, gan dusmīgā, kā arī daudzus citus priekšnesumus.

«Divus gadus nebijām spēlējuši, visas tehnikas jau aizmirstas. Tā «rakstāmmašīnas» tehnikā aizmirsu svarīgu daļu. Tomēr domāju, ka normāli nospēlējām. Noskaņojums labs, viss pozitīvi. Galvenais šajā sportā ir izklaidēties, lai būtu jautri. Domāju, ka visi ir uzvarējuši, kam ir jautri vēl pirms atzīmēm. Iešu pats tiesāt jaunākā vecuma grupām. Kā tiesnesim darboties arī ir labs aspekts,» stāsta Iecavas vidusskolas 12. klases skolēns Marts Filips Mežulis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ļoti priecīgi par iespēju izpausties bija ne tikai bērni, bet arī treneri. «Pasākums ir ļoti foršs. Pēc Covid-19 sākuma pirmā sapulcēšanās iespēja. Viss ir sirsnīgi, humorīgi, dzīvespriecīgi. Šāda veida aktivitātes kādreiz parasti notika katrā reģionā aptuveni reizi ceturksnī. Tagad Madona bija pirmā drosmīgā, Iecava otrā – mums tuvāk, braucām šeit. Teātra sportu varēja uzturēt dzīvu arī tiešsaistē, lai arī tas nebija vienkārši. Tomēr tagad var just, ka skatuve ir nedaudz atsvešinājusies. Uzkāpt uz skatuves prasa daudz drosmes,» stāsta Rīgas Hanzas vidusskolas teātra sporta treneris Aleksandrs Lange.

«Divus gadus nekas nav bijis. Tagad tas arī bija vairāk iesildīšanās pasākums pirms nākamā gada vasaras, kad esam noskaņojušies piedalīties teātru festivālos,» teic V. Karnīte.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.