Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavā balso gan vietējie, gan caurbraucēji


Iecavnieki dalību vēlēšanās uztver nopietni: «Ja neviens neies uz vēlēšanām, tad būs ziepes!»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ērika Bistrova (no kreisās) no Rundāles vēlēšanu iecirknī strādā pirmo reizi. Foto – Antra Ērgle

Iecavas vēlēšanu iecirknī Eiropas Parlamenta vēlēšanās 8. jūnijā nobalsojuši 2005 pilsoņi, «Bauskas Dzīvi» informēja iecirkņa komisijas priekšsēdētājs Artūrs Timermanis.
Aptuveni 300 no Iecavā balsojušajiem bija ceļotāji, kas pie ērti pieejamā iecirkņa kultūras namā piestāja caurbraucot, vērtē iecirkņa vadītājs. Viņš apliecina, ka galvenajā vēlēšanu dienā viss noritējis mierīgi un raiti.

Darbs komisijā – laba pieredze
Agrākais ilggadējais Iecavas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs, tagad Bauskas novada vēlēšanu komisijas loceklis Tālrīts Krastiņš «Bauskas Dzīvei» pavēstīja, ka jau ierasti pulksten 8 sestdienas rītā pie iecirkņa durvīm bija kādi desmit cilvēki, kuri vēlējās nobalsot pirms tālākajām dienas gaitām. Savukārt iepriekšējā balsošanā piektdien Iecavas iecirknī nevarēja nobalsot Somijas pilsonis ar pastāvīgās uzturēšanās atļauju, jo elektroniskajā vēlētāju reģistrā viņa vārda nebija, starpgadījumu apraksta T. Krastiņš.
Ērika Bistrova no Rundāles vēlēšanu iecirknī strādā pirmo reizi, darbam pieteikusies pati. «Studēju kvalitātes vadību Rīgas Tehniskajā universitātē, biju praksē Bauskas novada domē. Gribēju strādāt vēlēšanu iecirknī, jo tā ir ļoti laba pieredze – interesanti, bet atbildīgi. Vēlēšanu dienā Iecavas iecirknī bija daudz cilvēku, bet iepriekšējā balsošanā aktivitāte varēja būt lielāka. Iespējams, pašvaldību vēlēšanas cilvēkiem šķiet tuvākas, bet tagad kara dēļ pilsoņi ir vairāk norūpējušies, jo tas var skart visus,» novēroto atklāj jauniete.
Māris Bleive vēlēšanu iecirknī strādā otro reizi, kopš kļuvis par iecavnieku. Vēlētāji Iecavā Mārim šķiet aktīvi. Pašam aizraujošākais šķiet sagatavošanās process balsošanai. Iepriekšējās Saeimas vēlēšanās Māris devies pieņemt pilsoņu balsojumu mājas apmeklējumos, tā bijusi īpaša pieredze, jo cilvēki gaida komisijas pārstāvjus.
Līga Bosko Iecavas vēlēšanu iecirknī ir starp pieredzējušākajiem darbiniekiem. Viņa uzslavē balsotājus: «Cilvēki ir laipni, zinoši, pieklājīgi, reti kļūdās, ar katrām vēlēšanām arvien nosvērtāk izdara izvēli. Šoreiz iecirknī bija patiesa svētku izjūta, paziņas priecājas satikties, valdīja tāds salidojuma noskaņojums. Priecājos, ka iecirknī strādā jaunieši, kuri aktīvi un pozitīvi.»

Iecavas vēlēšanu iecirkņa vadītājs Artūrs Timermanis un sekretāre Ineta Bramane vēlēšanu norisi vērtē kā sekmīgu.

Kā kuģa kapteinis
Artūrs Timermanis Iecavas vēlēšanu iecirkni vada otro reizi, pienākumus pārņēmis no Tālrīta Krastiņa. «Man labāk patīk brīvdienas pavadīt vēlēšanu iecirknī, nevis dirnēt mājās uz dīvāna. Tas ir patriotisks pienākums – palīdzēt citiem novēlēt. Process norit ļoti gludi. Man vēlēšanās patīk viss – gan tad, kad rit raiti, gan tad, kad jāatrisina nelieli saasinājumi. Nekas nopietns gan te nav gadījies,» stāsta A. Timermanis.
Viņš uzaudzis un visu dzīvi vadījis Iecavā. Vietējo aktivitāti vēlēšanās vērtē kā diezgan labu. Artūrs pats parasti novēl pēdējais – kā kuģa kapteinis, nosmej iecirkņa vadītājs.
Galvenā vēlēšanu diena Iecavā aizritēja ļoti mierīgi, gandarīts A. Timermanis. Viņš gan bija pārsteigts, ka iecirknī neieradās neviens novērotājs. Tomēr dienas noskaņa bijusi tik pozitīva, ka komisijas dalībnieki pie balsu skaitīšanas vakarā pēc iecirkņa slēgšanas ķērušies joprojām mundri un priecīgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Tālrīts Krastiņš Iecavas iecirkņa darbā piedalījās kā Bauskas novada vēlēšanu komisijas loceklis.

Lai valdītu miers un cenas neceltos
Iecavniece Aija «Bauskas Dzīvei» pārliecināti teic – vēlēšanās piedalās vienmēr. Šoreiz bijusi papildu motivācija: «Ir cilvēki, kurus negribētos redzēt Eiropas Parlamentā. Es nopietni uztveru pilsoņa pienākumu. Ja neviens neies uz vēlēšanām, tad būs ziepes!» Arī iecavnieks Andris vienmēr piedalās vēlēšanās, un šoreiz balsojis «par labiem cilvēkiem». Inta Trušele no Zorģiem uz vēlēšanu iecirkni devās rīta pusē, tā darot parasti. Šoreiz izvēlēties starp sarakstiem bijis grūti, bet galvenās vēlmes – lai valdītu miers, labi darbotos valsts ekonomika, cenas neceltos un nebūtu tik daudz jāmaksā ārstiem.

Māris Bleive pieņem balsošanas aploksni no iecavnieces Aijas.

Teksts – Antra Ērgle

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.