Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecava pamazām pošas Lieldienām

Straujiem soļiem tuvojas Lieldienas. Svētku un pavasarīga noskaņa pamazām šonedēļ tiek ienesta arī Iecavā. Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Beata Logina pastāstīja, ka Iecavā šogad nav paredzēti speciāli līdzekļi Lieldienu dekoriem, nekas jauns pavasara saulgriežu noformējumam nav iegādāts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Svētku noskaņas radīšanai tiek izmantoti no iepriekšējiem gadiem saglabātie resursi, pēc nepieciešamības tiek likti lietā arī kokmateriāli no kritušajiem, nozāģētajiem kokiem,” skaidro SIA ‘’Dzīvokļu komunālā saimniecība’’ dārzkopības speciāliste Sarmīte Avota.

Pilsētvides dekori ir zari ar dekoratīvām oliņām un košu atraitnīšu stādījumi puķu kastēs un podos, kas vairākās vietās pilsētā jau redzami. Dārzkopības speciālisti sadarbojas ar vietējiem audzētājiem, kuru produkcijas kvalitāte ir jau pārbaudīta iepriekšējos gados. Atraitnītes tiek iepirktas no vietējām zemnieku saimniecībām ”Velgi” un ”Medīgas”. B. Logina precizē, ka kopumā pavasarī plānots iestādīt ap 1500 atraitnīšu stādu, šobrīd kastēs un podos ieguldīti ap 400 košo ziedu.

Tuvākajās dienās rotājumus paredzēts izvietot pie Iecavas kultūras nama un Dartijas pusē. Grāfa laukumā ir jau apskatāms foto objekts – košas olas, kuras darinājuši bērni un jaunieši Iecavas Jauniešu centrā. Tāpat par svētku noformējumu savu iespēju robežās rūpējas citas pašvaldības iestādes un struktūrvienības.

B. Logina atklāja, ka pavasara saulgriežu svinības ar olu krāsošanu un stafetēm plānotas 14.aprīļa pēcpusdienā pie Iecavas Jauniešu centra. 16.aprīlī pasākumu bērniem ”Pasakainās Lieldienas” Dimzukalnā organizē Ziemeļu bibliotēka. Pirmās Lieldienas svētdien, 17. aprīlī, iecavnieki svinēs ar Iecavas kultūras nama amatiermākslas kolektīvu koncertu un Lieldienu jampadraci – dažādām bezmaksas un maksas atrakcijām ģimenēm ar bērniem. Ja laikapstākļi būs labvēlīgi, pasākums norisināsies Iecavas parka estrādē, bet, ja tiks prognozēti nokrišņi, tad – kultūras namā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.