Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavā par pusotru miljonu eiro būvēs sociālo pakalpojumu centru

Nākamajā nedēļā sāksies ēkas pārbūves darbi daudzfunkcionāla sociālo pakalpojumu centra izveidei Iecavā, Baldones ielā 65. Saskaņā ar pašvaldības noslēgto līgumu darbus veiks Lietuvas uzņēmums AB “Panevežio Statybos Trestas”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Pagaidām būvnieks nav informējis par iespējamām cenu izmaiņām. Būvdarbu laikā satiksmes ierobežojumi Iecavā nav paredzēti. Foto: Ivars Bogdanovs

Iepirkums par darbu veikšanu tika organizēts pagājušā gada oktobra beigās. Atklātajam konkursam tika saņemti četri piedāvājumi. Lētāko līgumcenu pašvaldībai iesniedza būvuzņēmums SIA “Ekoteh būve” -1 210 803, 21 eiro bez PVN. Izvērtējot iesniegtos dokumentus tika konstatēts, ka piedāvājums neatbilst iepirkuma procedūras nolikuma prasībām, tādējādi komersants no dalības konkursā tika svītrots. Jāmin, ka šī būvfirma uzvarējusi pašvaldības iepirkumā par ēkas pārbūves darbiem Bauskā, Slimnīcas ielā 4, kur plānots izbūvēt 16 grupu dzīvokļus un izveidot pakalpojumu “Atelpas brīdis”.

Otrs lētākais piedāvājums sekoja no AB “Panevežio Statybos Trestas” – 1 308 194,19 eiro bez PVN (1 582 914,97 ar PVN), ar minēto pretendentu šī gada 4. jūlijā tika slēgts līgums par darbu veikšanu. Konkursā startēja arī SIA “Marels Būve”, būvnieka piedāvāta līgumcena bija 1 412 107,2 eiro, savukārt SIA “Bildberg” iesniedza dārgāko piedāvājumu – 1 520 710,49 eiro bez PVN.

Bauskas novada pašvaldības administrācijas attīstības un plānošanas nodaļas vecākā projektu vadītāja Ineta Bramane informēja, ka parakstīti trīs būvdarbu līgumi par visām paredzētajām būvdarbu kārtām. 1. un 3. būvdarbu kārta (kopējā summa abām kārtām ar PVN 1 707 633,36 eiro) tiks līdzfinansētas no Eiropas Savienības projekta līdzekļiem. Savukārt atlikušajai būvprojekta realizācijai 826 014,22 eiro apjomā jeb 2., 4. un 5. kārtai pašvaldība ir piesaistījusi valsts budžeta finansējumu 702 112,08 eiro apmērā. Ēkas pārbūve un aprīkošana pilnībā jāpabeidz līdz 2023. gada nogalei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzēts, ka pirmajā kārtā tiks veikta ārējo un iekšējo inženiertīklu izbūve, demontāžas darbi – starpstāvu pārseguma, starpsienu un grīdu demontāža. Ēkā tiks ierīkoti jauni logi, durvis, izbūvētas dienas aprūpes centra telpas. Otrajā stāvā tiks izbūvēts koridors un zāle, abos stāvos izbūvēs koplietošanas telpas.

Otrā, ceturtā un piektā kārta ietvers atlikušo telpu iekšdarbus, ēkas fasādes un piegulošās teritorijas labiekārtošanas darbus. Trešajā kārtā paredzēti iekšdarbi telpās, kur tiks sniegti sociālās rehabilitācijas pakalpojumi bērniem ar funkcionālajiem traucējumiem. 

I. Bramane precizēja, ka projekta “Dienas aprūpes centra izveide Iecavā, Bauskas novadā” kopējās izmaksas ir 1 799 336,80 eiro, tajā skaitā: ERAF finansējums 451 975,95 eiro; valsts budžeta finansējums – 45 497,87 EUR; valsts budžeta dotācija pašvaldībai – 18 627,26 EUR; pašvaldības attiecināmais finansējums – 785 621,78 EUR; plānotais neattiecināmais finansējums – 497 613,93 EUR.

Iecavas apvienības pārvaldē paskaidroja, ka pašlaik būvvaldē tiek gatavoti dokumenti būvniecības uzsākšanas nosacījumu izpildei. Kad būvnieks būs šos nosacījumus izpildījis, būvdarbus varēs uzsākt, iespējams, tas notiks otrdien, 26. jūlijā. Būvnieks darīs visu iespējamo, lai pēc iespējas mazāk tiktu traucēta vietējo iedzīvotāju labsajūta, apliecināja pašvaldībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (17)

 1. Ja tu esi parasts cilvēks,kas par savu sadzīvi un izklaidēm domā pats,ne valsts,ne pašvaldība par tevi neliekas ne zinis.Tik vien kā neaizmirst nodokļus iekasēt.
  Ja tev kaut kas kait,pārsvarā garīgi,vara metas tev par miljoniem būvēt dažādas brīvā laika pavadīšanas vietas.Vai varai ir interese,lai šādu personu,kuras viegli manipulējamas,būtu pēc iespējas vairāk ?Laikam gan. Iecavas gadījumā – kā viņiem trūkst – pansionāts ir,dienas centrs ir,mūzikas skola ir,paslinks kultūras nams ir.Būtu šo naudu iztērējuši kaut kam,no kā labums ir visiem,kaut vai Iecavas centŕa sakārtošanai,citādi pat caurbraucot kauns skatīties uz tām padomju laika tirgus būdām.

  29
  6
 2. Cik labi ,ka ir iespējami komentāri pie katra raksta ,tad nu katrs ,kam nav slinkums metas visu iespējamo apmētāt ar dubļiem ,tur daudz prāta nevajag ,izmanto to prāta mazumiņu ,cik nu kuram ir

  8
  22
 3. vai tā ir apriešana, kur cilvēks vienkārši pauž savas domas, redzot jau labu laiku pašvaldībās piekopto “modi”, it kā rūpes par cilvēkiem? Vien jājautā, cik šīs “rūpes” izmaksā pašvaldības budžetam, ja novadā ceļ un restaurē šādam nolūkam ne vienu vien ēku, piedevām ne lētāku pār pāris miljoniem. Kā arī, cik budžeta līdzekļu paredzēts mēnesī šajās ēkās izlietot ik viena to iemītnieka uzturēšanai- tūkstotis, pusotra mēnesī, fantastika, ja tas nav uz gultas guļošs, un pie sistēmas, bet vienkāršs, nedaudz “savādāks” jaunietis un tam jau vajag mēneši 1.5 tūkstošus par uzturēšanos iestādē Bauskā, kura starp citu uzcelta, bet jau laiciņu stāv tukša. Vairāk šis viss izskatās pēc naudas “apgūšanas” veida, kuram gailis pakaļ nedziedās, lai arī cik miljoni tam būtu vajadzīgi no budžeta. Slimi cilvēki un jaunieši, tiem taču nevar atteikt, it sevišķi, ja tur “nauda iekšā”

  19
 4. Mums atšķirībā no dažām austrumu valstīm pagaidām ir demokrātija un iespējas kritizēt varas nesaprotamās darbības un tēriņus.Jo ilgāk un vairāk būs tādas anneles,kuras kā strausi iebāž galvu smiltīs un izliekas neko neredzam un nedzirdam par varas darbiem un nedarbiem,jo bēdīgāk mēs dzīvosim.
  Kaut kaut dzirdēts,ka Bauskas domē ar demokrātiju ir švaki,sāk izskatīties pēc Baltkrievijas vadības modeļa.

  17
  2
 5. Te Tev Iecavas tirgus būdas nepatīk ,kas gan uzliktas jau mūsu laikā ,nevis padomju ,kā raksti ,te atkal labi pārzini Bauskas domes aizkulises , viszinīti ,nu ko tad te tukši vāvuļo internetā ,bet ej ļaudīs ,jo redz internets panes visu ,ko tad baidies ,īstenībā jau pats kā štrauss esi.aiz muguras tik varens.Tev jau galvenais lai ir pēdējais vārds, ka tik kāds ,bet pēdējais.

  3
  12
 6. Labi,ka jums patīk jūsu laikā uzliktās tirgus būdas. Katram savs. Jelgavā ir vēl smukākas.
  Jautājums Annelei – vai jūs uzskatāt,ka apmēram 1,8 miljonu eiro tēriņi ļoti šaura iedzīvotāju loka vajadzību apmierināšanai liekas samērojami un vajadzīgi?

  12
  3
 7. Kam konkrēti no domes tik neizturami gribas ieguldīt miljonus dažu labā? Vai nav kaut uz burtu “k”?

  3
  1
 8. Ko nozīmē -šauram iedzīvotāju lokam ,vai tad viņiem jādzīvo sētmalē ,tikai tāpēc ,ka nav vairumā ?

  5
  6
 9. Anutkins mērnieka collštoku kanceles rupors citādi divaus stukas nedabūs pa pendeli kā bundulīti

  3
  1
 10. Tikai Bauskas novada pašvaldība cenu buma laikā var izdomāt būvēt ko jaunu. Būtu tikuši galā ar esošajiem būvlaukumiem. Cenas iet debesīs. Iepriekš pielemtais sadārdzinājums ne tuvu nav viss. Jautrība rudenī sāksies. Bet kurš tad skaita, nav jau pašu nauda…

 11. Pie Iecavas poliklīnikas stāv gadiem pamesta daudzstāvu ēka.Kapēc to nevar renovēt un izveidot sociālo pakalpojumu centru vai nojaukt?Skats šausmīgs.

  17
 12. Paldies Plešam par finansējumu šai ēkas attīstībai. beidzot novadam pievienotā vērtība no varas tur augšā!

  3
  7
 13. Kādam Plešam,viņš personīgo naudu iedeva vai vai.no savas Kanādas narkotiku firmas dividendēm. Rakstā skaidri rakstīts, ka ES līdzekļi un pašvaldības..nav ko pirms vēlēšanām šamam spalvas spodrināt,tāpat visi atceras šitā …. varoņdarbus.

  13
 14. Skolās brīvpusdienu nebūs, starp citu, potenciālajiem nodokļu maksātājiem. Nav runa, ka slimiem un nevarīgiem neko nevajag, bet jābūt loģiskai samērībai, citādi izskatās pēc pēc shēmošanas un korupcijas.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.