Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavā plāno teritorijas attīstību un dzīves vides uzlabošanu nākotnē

Turpinot attīstīt Iecavas pilsētas un pagasta teritorijas objektus atbilstoši iedzīvotāju vajadzībām, pārrobežu projekta ietvaros ir izstrādātas vizualizācijas piecām vietām Audrupos, Dimzukalnā, Rosmē, Zālītē un Zorģos, portālu informēja Bauskas novada domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada administrācijas vecākā projektu vadītāja Ineta Bramane atklāja, ka vizualizācijās attēlotas objektu attīstības idejas, kuras izvirzījusi speciāli izveidota darba grupa. Tajā darbojās vietējie iedzīvotāji, nevalstisko organizāciju, mazās uzņēmējdarbības pārstāvji un kopienu entuziasti. Stendi ir jau apskatāmi minēto ciemu apdzīvotajās vietās. Atšķirībā no pārējām vietām, Rosmē un Zālītē stendi nav novietoti nākotnē attīstāmo teritoriju tiešā tuvumā, jo tur tie nebūtu pieejami iedzīvotājiem.

Šādu stendu izgatavošanas tiesības tirgus izpētes rezultātā ieguva SIA ‘’Drukā Bauskā’’, kopējā līgumcena – 3478,75 eiro (ieskaitot PVN). Foto: iecava.lv

Izvērtējot finansējuma piesaistes iespējas un pašvaldības prioritātes, nākotnē Zālītē varētu tapt futbola un basketbola laukums uz bijušās graudu glabātavas ēkas pamatiem, Zorģos  – koprades telpas (otrajā stāvā virs bibliotēkas), kurā varētu notikt kamerkoncerti, tikšanās ar interesantiem cilvēkiem, meistarklases, jauniešu un interešu izglītības nodarbības, profesionālās orientācijas darbnīcas un citas aktivitātes.

Dimzukalnā būtu nepieciešams  papildināt esošā rotaļu/sportisko aktivitāšu zonu ar bruģētu/asfaltētu vai cita cietā seguma laukumu, būtu vajadzīgs arī iebetonēts basketbola grozs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Rosmē nākotnē varētu tapt infrastruktūra kopīgai brīvā laika pavadīšanas vietai ar nelielu estrādi, skatītāju vietām, ugunskura vietu ar soliņiem un galdiņiem, pārvietojamo tualeti, bet Audrupos atjaunots/papildināts sporta laukums.

Bauskas novada domes vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Beata Logina paskaidroja, ka šī gada  budžetā nosauktajām iecerēm nav paredzēti līdzekļi. Viņa atzīmēja, ka prioritātes var tikt noteiktas, veidojot nākamā gada budžetu un atkarībā no iespējām piesaistīt ārējo finansējumu. 

“Pašlaik arī vēl nav veikti aprēķini. Provizoriskās izmaksas varētu būt zināmas tikai pēc tehniskās dokumentācijas izstrādes, precīzas –  pēc iepirkumu veikšanas. Ir plānots ieceres realizēt, piesaistot arī ārējo finansējumu. Ja tas izdosies, pašvaldība nodrošinās nepieciešamo līdzfinansējumu,” teic B. Logina.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.