Piektdiena, 23. janvāris
Grieta, Strauta, Rebeka
weather-icon
+-8° C, vējš 2.07 m/s, A-ZA vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Iecava soli tuvāk pilsētas statusa iegūšanai

Iecavas novada 28. maija domes sēdē deputāti vienprātīgi lēma ierosināt piešķirt Iecavas ciemam pilsētas statusu.

Visu aprīli iedzīvotāji varēja piedalīties aptaujā un izteikt savas domas, vai vēlas Iecavai piešķirt pilsētas statusu vai labāk tomēr palikt ciemam. Par šo jautājumu Iecavas kultūras namā vēl atsevišķi tika rīkota apspriešana, kurā tika prezentēti ieguvumi, zaudējumi un pārrunātas lietas, kas paliktu nemainīgas. Pēc tam ļaudis varēja atklāti iesaistīties diskusijā. Anketā piedalījās 1021 Iecavas novada iedzīvotājs, 901 no viņiem sniedza pozitīvu atbildi.

Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks skaidroja, ka pilsētas robeža sevišķi nemainītos, tā aptuveni paliktu tāda pati, kāda pašlaik ir ciema robeža. Pēc domes pieņemtā lēmuma pašvaldība sagatavos nepieciešamos dokumentus, lai tos iesniegtu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un Valsts zemes dienestā. Galējo lēmumu pieņems Saeima.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.