Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavā svinēs jaunā VUGD depo Spāru svētkus

Atzīmējot apjomīgāko būvdarbu konstrukciju izbūvi, ceturtdien, 13. oktobrī, Iecavā tiks svinēti jaunā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo Spāru svētki. Ievērojot tradīcijas, celtnieki ēkas jumta karkasam piestiprinās vainagu. Klātesošos uzrunās Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Ingūna Aire, Nodrošinājuma valsts aģentūras direktore Ramona Innusa, kā arī VUGD un būvnieku pārstāvji, portālu informēja Nodrošinājuma valsts aģentūras Administratīvi-juridiskā un iepirkumu nodrošinājuma departamenta speciāliste Vendija Pikše-Kučma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņojām, ka Iekšlietu ministrijas padotībā esošā Nodrošinājuma valsts aģentūra sadarbībā ar AS “UPB” izstrādājusi tipveida Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo ēku skiču projektus, uz kuru pamata SIA “Zeng” un SIA “ReRe Būve” izstrādāja būvprojektus un pašlaik veic būvdarbus astoņās Latvijas pilsētās, tostarp arī Iecavā, Baldones ielā 65. Visu astoņu objektu būvniecība maksās nedaudz vairāk kā 11 miljonus eiro, savukārt Iecavas depo – aptuveni 1,3 miljonus eiro.

V. Pikše-Kuzma atklāja, ka šobrīd kopējais izpildīto būvdarbu apjoms jaunajā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Iecavas depo ir ap 37%. Būvnieks ir vērsies pie aģentūras ar sadārdzinājuma aprēķinu un šobrīd plānots, ka sadārdzinājums būs 30% robežās no kopējās summas, kas ir aptuveni 400 000 eiro.

Līdz šim nav konstatēts, ka būtu nepieciešami kādi papildu darbi, arī būvnieks pasūtītāju par to nav informējis, apliecināja V. Pikše-Kuzma. Viņa norādīja, ka būvdarbu līgums ir noslēgts, izmantojot FIDIC (Fédération Internationale Des Ingénieurs-Conseil) Dzeltenās grāmatas līgumu, kas ir piemērojams būvniecības darbiem, kuros būvprojekta izstrādi un būvdarbus veic uzņēmējs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ir nelielas nobīdes no būvdarbu grafika, kas tika sastādīts sākotnēji, slēdzot līgumu ar būvnieku. Tehnoloģiskais pārtraukums šajā objektā nav plānots, taču ir iecerēta atsevišķu labiekārtošanas darbu atlikšana uz 2023. gada pavasari. Objekta nodošana ir paredzēta 2023. gada maijā,” pavēstīja V. Pikše-Kuzma.

Viņa norādīja, ka šī brīža galvenie sarežģījumi visu VUGD jauno depo būvniecībā ir saistīti ar Krievijas Federācijas militāro agresiju pret Ukrainu un tai sekojošajām abpusējām sankcijām starp Krievijas Federāciju un Baltkrievijas Republiku no vienas puses un Eiropas Savienības dalībvalstīm no otras puses.

“Šie apstākļi ir izraisījuši strauju un neprognozējamu būvizstrādājumu cenu kāpumu, kā arī atsevišķu būvizstrādājumu nepieejamību un darba spēka iztrūkumu. Ar citiem sarežģījumiem šobrīd neesam saskārušies,” sacīja V. Pikše-Kuzma.

Iecavas jaunā depo kopējā platība būs nedaudz vairāk kā 600 kvadrātmetri, no kuriem aptuveni 170 kvadrātmetru aizņems garāžas, 80 kvadrātmetros iekārtota būs auto skalošanas telpa, 60 kvadrātmetri atvēlēti ģērbtuvēm. Paredzēts, ka te būs arī mācību klase, kabinets, atpūtas istaba, guļamtelpa un citas dienestam vajadzīgas platības. Valsts policijai plānotas telpas aptuveni 50 kvadrātmetru platībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Viss jau būtu labi,jauna,skaista celtne,un vajadzīga,bet kāpēc necēla otrā pusē-Baldones un Stelpes krustā ,kuri tie aizauguši dārzi?Tagad iespiests privātajā sektorā

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.