Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavā svinīgi atklāj jauno sporta zāli

Trešdien, 30. novembrī, notika svinīga jaunuzbūvētās sporta zāles Iecavā atklāšanu, portālu informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svinīgajā sarīkojumā piedalījās Bauskas novada pašvaldības un Iecavas apvienības pārvaldes amatpersonas, projekta autori, arhitekti, celtnieki, būvuzraugi, Iecavā pārstāvēto sporta veidu un izglītības iestāžu pārstāvji. Ar priekšnesumiem klātesošos priecēja Skaistkalnes pūtēju orķestris, Iecavas Mūzikas un mākslas skolas audzēknes un Bauskas deju grupa „Lēra”.

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks savā uzrunā atgādināja sporta zāles tapšanas vēsturi. Doma par sporta zāles nepieciešamību Iecavas novada domes deputātiem radusies 2017. gadā. Pašvaldība jau iepriekš bija neatlaidīgi virzījusies pretī mērķim par aktīva dzīvesveida nodrošināšanu novada iedzīvotājiem, uzbūvējot stadionu, taču sporta zāļu pietrūka. Tika izveidota darba grupa, kas brauca pieredzes apmaiņā uz citām sporta būvēm Latvijā, lai saprastu, kāda sporta zāle Iecavai būtu vispiemērotākā.

„Projektēšana mazliet ieilga, tad nāca reformas un bija liela neziņa, vai neesam par velti iztērējuši naudu un projekts būs jānoliek skapītī. Tomēr radās iespēja, un pēdējā Iecavas novada pastāvēšanas dienā tika parakstīts līgums ar būvnieku. Protams, mēs nezinājām, ka 2022. gadā sāksies karš Ukrainā, taču būvnieks savu solījumu izpildīja un sporta zāli godam uzbūvēja. Šī gada sākumā bija ļoti daudz izaicinājumu, bija grūtības iegādāties materiālus, radās sadārdzinājums, bet visas šīs problēmas tika atrisinātas. Tagad mēs varam priecāties par to, kas mums ir, un visiem gribētājiem varēsim nodrošināt iespēju sportot un dzīvot kustībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paldies iepriekšējā sasaukuma pašvaldības deputātiem, kas ļāva mums uzsākt projekta realizāciju, un šī sasaukuma deputātiem, kas piekrita piešķirt papildu finansējumu, lai būve neapstātos. Paldies arī apvienības pārvaldei un visiem tiem, kas meklēja risinājumus būves veiksmīgai realizācijai,” sacīja A. Mačeks.

„Projekts tapa 2017. un 2018. gadā, kad populārs bija aicinājums adīt cimdus Latvijas simtgadei. Tad nu es savu mīļāko cimdu rakstu ieadīju Iecavas sporta zāles fasādē,” atcerējās SIA „Baltex Group” arhitekte Dzintra Cīrule.

Būvuzņēmēja SIA „Selva Būve” valdes priekšsēdētājs Rolands Orlovskis uzsvēra, ka „ēka ir ne tikai funkcionāla, bet arī ļoti skaista, gaumīgās fasādes ļoti labi iekļaujas un piešķir odziņu pilsētvidei kopumā. Esmu pārliecināts, ka ēka atvieglos arī sportisko audzināšanu bērniem un jauniešiem, un tas ir ļoti pozitīvi. Esmu gandarīts, ka piedalījos šīs ēkas tapšanā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Bauskas novada pašvaldība

„Basketbols ir ļoti pieejams un populārs sporta veids. Un Iecava basketbola vēsturē ir ierakstīta ar krietni lielākiem burtiem, nekā tas ir ģeogrāfiskajā kartē. Kāpēc? Tāpēc, ka Iecava vienmēr ir lepojusies ar to, kas darīts basketbola labā,” savā uzrunā sacīja Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis, atgādinot, ka savulaik šeit trenējušās slavenās TTT meitenes. Šeit ir uzaugušas TTT zelta meitenes – māsas Salenieces, te ir strādājis Eiropas čempions Visvaldis Eglītis, aizvadītas aizraujošas Latvijas Basketbola līgas spēles un pat Eiropas kausa spēle pret Spānijas čempioniem.

„Tas ir apliecinājums, ka Iecavā patiešām mīl basketbolu. Ne velti britu premjerministrs Vinstons Čērčils ir teicis, ka mēs veidojam būves, bet vēlāk šī būves veido mūs. Arī šajā sporta zālē bērniem un jauniešiem būs iespēja sevi pilnveidot, būt fiziski aktīviem. Ceru, ka šo iespēju izmantos arī pieaugušie, lai atkal celtu slavas gaismā Iecavu.”  

„Iecavā ir senas manis pārstāvētā sporta veida tradīcijas,” pauda Latvijas Galda tenisa federācijas prezidente un Eiropas Galda tenisa savienības viceprezidente Ina Jozepsone. „Es ļoti ceru, ka mēs varēsim kopīgi šeit sarīkot ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas līmeņa sacensības, treniņnometnes, pasākumus.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

„Man bija tas gods būt tajā pašvaldības deputātu sasaukumā, kas pieņēma lēmumu, lai šī ēka būtu un lai Iecava varētu lepoties ar vēl vienu skaistu, sakārtotu sporta būvi,” sacīja Bauskas novada domes deputāte, iecavniece Laine Baha. „Katru dienu, mērojot ceļu gar sporta zāli, es dzirdu, kā mans trīsgadnieks saka: „Mammu, es te sportošu!” Iecava iekustina, iedvesmo un iesaista visos vecumos – kā mazu, tā lielu. Lai tiem, kas vēl nav pievērsušies sportam, zāle kalpo kā iedvesmas avots sākt kustēties, sākt sportot un būt veseliem! Kustība ir dzīvība!”

Klātesošos uzrunāja arī Iecavas apvienības pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers, Iecavas pamatskolas direktore Aija Semjonova, Iecavas sporta skolas „Dartija” direktore Baiba Gāga, Iecavas pirmsskolas izglītības iestādes „Cālītis” vadītāja Ingūna Lāce, Bauskas novada domes deputāts Rihards Melgailis, Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa, Iecavas fitnesa kluba „Jautrais apelsīns” vadītāja Endija Atava-Čudare un SIA „Baltex Group” autoruzraugs Aivars Mauriņš.

Foto: Bauskas novada pašvaldība

Jaunās ēkas galvenie objekti ir septiņus metrus augstā un 30×45 metrus lielā sporta zāle un tribīnes ar 300 skatītāju vietām. Ēkā ir arī administrācijas telpas, vingrošanas zāle, garderobes un labierīcības apmeklētājiem, treneru un sporta pedagogu darba kabineti, tiesnešu un sportistu ģērbtuves ar sanitārajiem mezgliem, inventāra novietnes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sporta zāles būvniecības gaitā labiekārtota teritorija ap ēku: izbūvēta jauna iebrauktuve no Skolas ielas un stāvlaukumi 40 automašīnām, ierīkoti apstādījumi. Ir nodrošināta vides pieejamība nokļūšanai ēkā, atbilstoši normatīvajām prasībām izbūvējot pandusu, kā arī durvis bez sliekšņiem. Ēkā ir speciāli aprīkotas labierīcības un duša personām ar kustību traucējumiem.

Sporta zāles laukuma līnijas ir piemērotas basketbola, volejbola un handbola spēlēšanai, to var izmantot arī minifutbolam un citām nodarbībām, stāsta Iecavas stadiona vadītājs Valdis Šusts. Zālē ir divi starptautiskajiem standartiem atbilstoši basketbola grozi ar drošības polsterējumu un četri treniņu grozi, kā arī volejbola tīkls. Aprīkojumā ir mobila sadalošā siena, kas ļauj sporta zāli sadalīt tā, lai tajā vienlaikus var netraucēti darboties divas klases vai treniņgrupas. Zāles sienās ir iestrādāti akustiskie paneļi, kas ierobežo atbalsošanos un fona troksni. Laika gaitā sporta zāli iecerēts papildināt ar inventāru.

Sporta zāles būvniecības gaitā paveikti arī labiekārtošanas darbi ap ēku: izbūvēta jauna iebrauktuve no Skolas ielas un stāvlaukumi 40 automašīnu vietām, veikta apzaļumošana. Foto: Bauskas novada pašvaldība

Ēku būvēja SIA «Selva Būve». Kopējā līgumcena par darbu izpildi ir 2,65 miljoni eiro, no tiem aizņēmums no Valsts kases – 2,26 miljoni eiro, un pašvaldības finansējums – 390 000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopējā līgumcena pārsniedza sākotnēji plānoto, jo strauji pieauga būvniecības izmaksas. Savukārt pabeigt būvdarbus paredzētajā laikā traucēja noteiktās sankcijas pret Krieviju un Baltkrieviju, jo tika pārtraukta daļas būvmateriālu un ražošanas izejvielu piegāde. Būvniekiem bija jāpārorientējas, lai atrastu citus sadarbības modeļus un izveidotu jaunas piegādes ķēdes.

SIA «Selva Būve» reģistrēta 2004. gadā, liecina firmas.lv dati. Uzņēmuma apgrozījums 2021. gadā sasniedza 14,25 miljonus eiro, peļņa bija 50 540 eiro. Uzņēmuma patiesais labuma guvējs ir Rolands Orlovskis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

  1. Skaisti vairāk skatītāju vietas nekā Bauskā un iespējami pat trīs reizes lētāk nekā Bauskā un tas pie tām,ka tagad gandrīz divreiz dārgāka ir celtniecība. Vispār malči,parādīja Bauskai,ka var kaut ko arī pa lēto kvalitatīvu uzcelt!!!

    16
    3
  2. Ja nebūtu Okmaņa un Mačeka nekā nebūtu……!!!A kur taupības cenzūra pārējā novadā????Iecava un Bauska(ar kredīta nastu)?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.