Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavā un Skaistkalnē atzīmēs Baltu vienības dienu

Latvijā un Lietuvā 22. septembrī svinēs Baltu vienības dienu. 1236. gada Saules kauju pie ugunskuriem, kas simbolizē vienotību, šogad aicinās atcerēties arī Iecavā un Skaistkalnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecavā šo dienu atzīmēs Iecavas parkā pie estrādes pulksten 20. Uguņu sasauksmes ugunskuru tradicionālajā Jāņuguns vietā kurs Iecavas sieviešu klubs ”Liepas” un folkloriste, latviskās dzīvesziņas kopēja, senbaltu tradīciju pētniece un popularizētāja Gunta Saule.

“Baltu vienības ugunskuri ir ikgadējs un mums svarīgs notikums. Notikums, kuru radām mēs paši. Ierosinājums, kas nāk no tautas. Sanākt savās sensenajās vai mūsdienu svētku vietās. Runāt ne tikai par tālo un skaisto, brīvo un dižo baltu tautu pagātni, bet arī par mūsu nākamību un stiprumu turpinājumā,” teic G. Saule.

Viņa citē dzejnieka Māra Melgalva rakstītās rindas: “Tik cik būs uguņu uz katra kalna, Tik mēs arī te dzīvosim.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tā ir. Un te runa ne tikai par uguņiem kalnu galos svētbrīžos un mūsu tautai svarīgos brīžos. Piemiņas un atcerēšanās brīžos, bet arī nākamības apliecinājumam – mūsu tautu arvien turpmākai un ciešākai vienībai un sadarbībai. Tie uguņi kalnu galotnēs ir mūsu siržu uguņi pirmām kārtām. 

Laipni gaidīts pievienoties ikviens interesents! Ar savu domu, ar savu dziesmu, ja iespējams, ar savu malkas pagalīti un rotu ugunij!” aicina G. Saule.

Baltu vienības dienu ceturtdien atzīmēs arī Skaistkalnē. Te baltu vienotības ugunskurs kopā ar kaimiņiem lietuviešiem tiks iedegts līdzās pagasta pārvaldes ēkai, kur ierakts “Leišmalītes” ceļa stabs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.