Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavai, Rundālei, Vecumniekiem svinēti savi svētki; kālab Bauska apdalīta?

Pagājušajā nedēļas nogalē vērienīgi aizvadīti Iecavas pilsētas svētki, svinības tika rīkotas arī Vecumniekos, savi svētki šogad atzīmēti arī Rundāles apvienībā, bet Bauskai atsevišķas svinības netika organizētas. Kālab Bauskas pilsēta tā apdalīta, interesējās baušķeniece Irēna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Daudzām Latvijas pilsētām svētki ir katru gadu, un daudzviet tie notiek konkrētā laikā bez izmaiņām, piemēram, maija mēneša pēdējā nedēļas nogalē katru gadu ir Jelgavas pilsētas svētki. Šajā pašā laikā katru gadu ir arī Siguldas pilsētas svētki, jūnija pēdējā nedēļā svētki ir Talsiem, piemērus vēl varētu turpināt uzskaitīt. Bauskai arī bija līdzīgi, tos iepriekš ieriktēja augusta sākumā. Pēdējās svinības atminos ar nosaukumu “Bauskas smeķis”. Augusta sākumu pēcāk aizņēma fesitvāls “TASTE”, kas gan ir maksas pasākums, bet turpmākie bezmaksas sarīkojumi jau bija mistrojums ar novada svētkiem. Vai baušķenieki nav pelnījuši savas pilsētas atsevišķus svētkus?” vaicā Irēna.

Bauskas pilsētas svētki “Bauskas smeķis” norisinājās 2016. gada 5. un 6.augustā. Foto: no arhīva

Bauskas novada domē paskaidroja, ka Bauskas pilsētas svētki tiek atzīmēti reizi piecgadē, kā arī uz Bauskas pusapaļajām un apaļajām gadadienām.

Pašvaldībā norādīja, ka pēdējie Bauskas pilsētas svētki, svinot pilsētas 410. jubileju, norisinājās 2019. gada jūnijā. Tad tie tika atzīmēti kopā ar novada svētkiem. Nākamie Bauskas pilsētas svētki iecerēti 2024.gadā.

“Bauskā šogad ir norisinājušies vairāki bezmaksas pasākumi – Vimbu svētki, 4.maija svinības, Bauskas novada svētki, ielīgošanas pasākumi. Šogad vēl gaidāmas arī 1.septembra svinības, pasākums “Ciere”,  plašs valsts svētku koncerts un pagājušā gada nogalē atsaucību guvušais Korfa dārza izgaismošanas pasākums,” skaidroja pašvaldībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (22)

 1. Gribēju teikt, ka bija taču svētki.. Bet tie laikam bija “Bauskas novada svētki”. It kā svētku un pasākumu par maz..

  11
  1
 2. Iecava, Vecumnieki, Pilsrundālē uztur savu identitāti, Bauska laikam kautrējas…Visu laiku novada svētkos piekabina arī Bausku.Bet ir taču pilsēta- Bauska, kurā būtu pelnījuši SAVUS svētkus!

  17
  2
 3. Bauskas TASTE ieperinājās Bauskas pilsētas svētku vietā. Sākumā jau demokrātiski svētki par piečuku visiem, tagad jau 35 vai 40, kā izvēlas pirkt un iet. Turklāt programma atkārtojas liekas, tāds kā Dejavu, tad, kad Tasti (vai teisti vao Tas te) atklāja 2017.gadā bija Busulis ar visu orķepestri un Jumparava arī. Aisha nupat Iecavas svētkos par baltu velti uzstājās, nu varbūt ne tik baltu, jo samaksājām no nodokļu naudas. Summer sound, kas šonedēļ Liepājā arī daļa mākslinieku uzstājās, nu viss pa riņķi. A Bauska kā sērdienīte tiek mētāta te pie Bauskas novada svētkiem piepogāta, ņigu ņagu katru reizi citā laikā un datumā. Manuprāt, ja centrs un liels novada centrs vajag kaut ko patstāvīgu ar tradīcijām balstītu, taču nekā… Baušķi jau laikam to ir pelnījuši.

  18
 4. bijām pirmo reizi Vecumnieku svētkos sestdien. Nu tiešām tie bija svētki – mūzika skan, plašs tirgus, Tērvetes alus,mājas saldējums, bērniem daudz dažādu prieku, Liliju izstāde, gleznojumi uz zīda Portreti, floristu festivāls.
  Un kur nu vēl viss pārējais. Vakarā balle ar Muižu. Esam sajūsmā. Bauska kā diena pret nakti. Tāpēc ka nav kultūras jomā zinoša,ar vēlēšanos kaut ko interesantu izdarīt cilvēka. Skumji, bet reizē arī prieks par to,ka var aizbraukt uz citu Latvijas vietu un baudīt skaistas brīvdienas. Ja, protams, to var atļauties.

  18
  6
 5. Bauskas kultūras centra (BKC)sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Lujāne paskaidroja, ka «Bauska TasTe» ir pilsētas festivāls, kura mērķis ir piedāvāt baušķeniekiem vēl nebijušu kultūras programmu, kā arī attīstīt kultūrtūrismu Bauskā.
  Viņa skaidroja, ka šāda vērienīga festivāla organizēšanai nepieciešams pasākuma apmeklētāju līdzfinansējums, proti, jāiegādājas ieejas biļetes. Tā kā festivāla organizatore ir Bauskas novada pašvaldība, ieejas biļešu cena noteikta pēc iespējas zemāka. No 9. jūnija līdz 12. jūlijam Bauskas kultūras centra kasē divu dienu biļeti bija iespējams iegādāties par pieciem eiro.
  Kā pauda I. Lujāne, festivālam attīstoties, nākotnē iecerēts organizēt bezmaksas pasākumus pilsētā. Jau šogad iedzīvotāji un pilsētas viesi bez maksas varēja apmeklēt Bauskas pils rīkoto paukošanas turnīru un «Ghetto Basket» posmu Rātslaukumā, kur norisinājās ne tikai basketbola sacensības, bet arī dažādas izklaides.«Pašvaldība nedomā izkonkurēt ne Bauskas kantrifestivālu, ne citus pilsētas apkārtnē notiekošos pasākumus, bet gan vēlas atbalstīt to attīstību. Kantrifestivāls ir vienas nišas festivāls, bet «Bauska TasTe» apmeklētājiem piedāvā plašāku muzikālo programmu. Bausku nākotnē vēlamies pozicionēt kā festivālu un svētku pilsētu, līdz ar to «Bauska TasTe», Kurzemes un Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls «Vivat Curlandia!», Vimbu svētki, kā arī Kantrifestivāls ir soļi šī mērķa sasniegšanā,» uzsvēra I. Lujāne.
  Viņa uzsvēra, ka «Bauska TasTe» organizators BKC ir novada pašvaldības iestāde, līdz ar to visi ienākumi paliek pašvaldības budžetā. Šajā gadā gan festivāls peļņu nav guvis. Tā kopējās izmaksas ir 103 tūkstoši eiro, kas tiek segti ar pašvaldības piešķirto finansējumu, BKC budžeta un sponsoru piešķirtajiem līdzekļiem, kā arī ieejas biļešu, autostāvvietas, tirgošanās atļauju, telšu vietu un līdzīga servisa tirdzniecību.

  1
  3
 6. Bet mēs sestdien bijām Iecavā un bijām tur pirmo reizi uz svētkiem. Tik gaumīga programma, tik skaisti izdekorēta gan pilsēta, gan estrāde, pietiekami daudz ēdinātāju un sēdvietu visiem, tiks tiešām visu dienu visām paaudzēm bija ko darīt!!! Ak šie Bauskas novada svētki, kur ķeksīša pēc sadzina visus gājienā, pēc tam izstiepa pašdarbnieku uzstāšanos, kuru samocīti vēroja tie kuriem vēl jāuzstājas un kāds pulciņš radu, draugu un vakarā sadziedāšanās ar Ašmaņa bigbendu, ko arī piedāvāja Iecavas svētkos. Bauska diemžēl grimst savā bedrē arvien dziļāk. Nav te darīt ko jauniešiem un arī viesiem nav kur tā īsti piesiet aci, izņemot pili.

  36
 7. Priekš kam tādi Bauskas novada svētki? Tā tāds piespiedu pasākums.

  Labāk, lai katra pilsētiņa taisa savus. Arī Bauska.

  29
  1
 8. Ko tad runāt par pilsētas svētkiem ja uz Līgo svētkiem nevarēja uzlikt nevienu svētku dekorāciju.

  17
  3
 9. Kultūras centra darbs ar vadoņiem zem katras kritikas. Un ko vispār dara Dūmiņš ?

  18
  1
 10. Kā ‘ ko dara Dūmiņš?
  Gatavojas Saeimas vēlēšanām caurlaižu optimizētāju bandas sastāvā.

  16
  1
 11. Sociālajos tīklos redzēju ierakstu, ka laiski Dūmiņš atpūšas Ziemupē. Paraksts bija – vasarnieki, pavei vai tur būtu īpašums kāds, būs kārtīgi atpūties, ideju netrūks. Pulsēta bija kovid laikam, bet tiešām varēja mierīgi arī tagad organizēt. Ideju jau tāpat bija pārņēmuši, nebija pionieri šajā jomā. Kuldīgā arī šovasar darbojas “Kalna pagalms”. Biju 2. jūlijā uz “Daddy Was A Milkman” , kad gribēju vēl radam uzdāvināt, biļetes nebija pieejamas. Bija jau tikai 150 sēdvietas un 80 stāvvietas, ierobežots vietu skaits. Taču uzreiz cita atmosfēra, nevajdzēs uz TASTE iet.

 12. Šonedēļ Kuldīgas pilsētas svētki, enerģizēs Citi Zēni, uzstāsies Busulis ar orķestri, muzicēs Labvēlīgais tips.
  A Kuldīgas pagalms bija visu jūliju, tas bija arī iepriekšējos gadus. Tik tiešām Kuldīgas vecpilsētas šarmu vislabāk izbaudīt kvalitatīvas mūzikas pavadībā. “Kalna pagalms” savus vārtus apmeklētājiem vēra 1. jūlija vakarā ar gurpas “Melo-M” koncertu, savukārt 2.jūlija vakarā uz skatuves kāpa viens no spožākajiem Baltijas mūzikas skatuves māksliniekiem “Daddy Was A Milkman”. 8.jūlija vakarā uz skatuves kāpa mūziķu duets Katrina Gupalo Music un Andrejs Osokins, savukārt 15. jūlija vakarā pagalmā par viesu smaidiem gādāja Jānis Skutelis stāvizrādē “Work in progress”, bet noslēguma koncertā 16.jūlijā uzstājās grupa Astro’n’out (Official).

  3
  2
 13. Bauska grib sagrābt visus festivālus un pārējos svētkus lai tikai izceltos 😄Bet organizātori to pavilkt nespēj ne finansiāli ne kā savādāk. Iecavai svētku un festivālu ir mazāk un tādēļ tie ir pārdomātāki ,kvalitatīvāki un baudāmāki. Paldies Iecavas svētku rīkotājiem👍labāk retāk bet ar baudu😊Es mīlu Bauskas novada centru Iecava(vaukšķi tas Tev 😃)

  18
  2
 14. pilskalna sabrukusī, antisanitārā avārijas stāvoklī esošā ateja mērniekam ka sapuvis neizrauts zobs

 15. Viwnā komentārā bija rakstīts:”Viņa (I.Lujāne)skaidroja, ka šāda vērienīga festivāla organizēšanai nepieciešams pasākuma apmeklētāju līdzfinansējums, proti, jāiegādājas ieejas biļetes. Tā kā festivāla organizatore ir Bauskas novada pašvaldība, ieejas biļešu cena noteikta pēc iespējas zemāka. No 9. jūnija līdz 12. jūlijam Bauskas kultūras centra kasē divu dienu biļeti bija iespējams iegādāties par pieciem eiro.”
  Interesanti zināt,kur izzīsta tāda cena? Es pirku par 25 €…..

 16. Iemācies arī lasīt, ka tas bija festivāla sākumā. Toreiz bija demokrātiskas cenas un pieejamas visiem. Tagad par tādām cenām aizmirsti. Izgāžas Igo festivāls, kantrifestivāls, lasu, ka Rīgā Positivus arī peļņu nav guvis. Jācer, ka TAStei arī pašvaldībai nevajadzēs piemaksāt un zaudējumus segt, varu iedomāties, kā tagad nabaga Igo diir… plēš, lai tik nomaksātu parādus. Nu nebūs tā Bauska arī nekāda festivālu pilsēta.

  4
  1
 17. -> Skats no malas

  Nezinu kādā sakarā, bet “Vēsture” ir ielicis 4-5 gadus vecu citātu un tas ir par pašu pirmo TasTe, nevis par šī gada.

 18. Dūmiņu jau arī nav ko īsti aiztikt, jo darbojas jau finansējuma ietvaros, piešķirtu naudu un vēl kādus svētkus sarīkotu, bet, ja naudas nav ne zāles pļaušanai, ne puķu podienm, ne ielu bedrēm, nekam, tad kādiem vēl te svētkiem. Vajag paziņot, ka svētkus radām paši un tad paši arī savās sētās līksmojam.

  7
  8
 19. Pag, pag. Nesen Bauskai tak ar bija pilsētas svētki, tas ka organizatori jums tur dieva doti, un neprot izveidot svētku noskaņojumu, tas ir cits jautājums

  5
  1
 20. Varbūt vajaga Bauskā pieņemt darbā tādus cilvēkus, kuri ir īsti kultūras darba entuziasti? Būs tad arī īsti svētki, nevis tāds pašvaks dziesmu svētku gājieniņš un ķeksīša koncertiņš! Nu ir mums tādi cilvēki bijuši! Bet kas tagad?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.