Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavas apvienības pārvalde izmanto savu naudu

Bauskas novada domes sēdē deputāti atbalstīja Iecavas apvienības pārvaldes priekšlikumu finansējumu, kas iegūts no nekustamo īpašumu atsavināšanas, atvēlēt Zālītes un Zorģu ciema projektu īstenošanai. Deputātus vairāk uztrauca situācija pārējās pārvaldēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī savulaik kā vienu no administratīvi teritoriālās reformas lielākajiem ieguvumiem iezīmēja lielākus pieejamos finanšu resursus, tomēr 2023. gadu Bauskas novada pašvaldība sagaidīja ar budžetu, kurā apvienību pārvalžu projektu īstenošanai atvēlēja apmēram 600 tūkstošus eiro, kas no kopējā budžeta ir apmēram viens procents. Kā viena no iespējām palīdzēt apvienībām ir līdzekļi no nekustamo īpašumu atsavināšanas gada laikā, un šo iespēju pieteikties projektiem izmantoja Iecavas apvienības pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers, un par viņa iniciatīvu 27. jūlija domes sēdē deputāti nobalsoja.

Jau 13. jūlija vides un attīstības komitejas sēdē N. Vāvers informēja deputātus par lēmumprojektu un mērķi par gūtajiem virsplāna ieņēmumiem 47 888,69 eiro apmērā īstenot divus projektus.

Objektu «Apvienotais futbola un basketbola laukums Zālītē» plānots veidot kā bērnu un jauniešu aktīvās atpūtas laukumu. Paredzēts ieklāt asfalta segumu, izveidot gājēju taciņu, žogu, uzstādīt basketbola grozu un futbola vārtus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nepieciešams atjaunot Zorģu ciema bērnu laukumu –  esošās konstrukcijas ir daļēji demontētas, un atlikušās ir stipri nolietotas un nav bērniem drošas. Plānota pamatnes no gumijota seguma izveide un jaunu rotaļu laukuma iekārtu uzstādīšana.

Deputātiem N. Vāvers norādīja, ka reālo darbu veikšanas summu rādīs iepirkums.

Galvenais iemesls, kāpēc šis lēmumprojekts raisīja diskusijas, bija jautājums par to, kāpēc ar šādu iniciatīvu ieradusies tikai Iecavas apvienības pārvalde. Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks skaidroja, ka Vecumnieku apvienības pārvalde plāno virsplāna ieņēmumus izmantot projektu sadārdzinājuma segšanai, bet piedāvājumus no Bauskas un Rundāles apvienības gaida. «Laika posms sagatavot projektu bija viena diena,» atzina N. Vāvers. Jāatzīmē, ka domes sēdē tā arī apstiprināja tikai Iecavas apvienības pārvaldes iesniegumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāts Mārtiņš Mediņš bija sašutis, ka Iecavas apvienībā īsteno jaunu projektu, bet Vecumniekos sedz projektu sadārdzinājumu. Viņš norādīja, ka šādu sadārdzinājumu citur sedz no novada finansējuma. A. Mačeks pauda, ka tie esot vietējie apvienības projekti. «Tam jābūt visam novadam vienādi. Citam sedzam projektu sadārdzinājumu no atsavināšanas ienākumiem, citam virzām jaunus projektus,» neapmierināts bija M. Mediņš.

Finanšu komitejas sēdē 20. jūlijā diskusijas bija vēl plašākas. Arī deputāte Ināra Pētersone pauda viedokli, ka projektu sadārdzinājumu problēmas jārisina no kopējā budžeta, bet papildu ieguvumi jāvirza apvienībām projektu īstenošanai.

Deputāts Guntis Kalniņš norādīja, ka šādi var rasties sistēma, kad apvienības uzrāda mazāku prognozējamo ienākumu summu un pēc tam īsteno savus projektus. Viņš norādīja, ka šie objekti, kam tagad pievērš uzmanību Iecavas pārvalde, nebija to projektu sarakstā, ko virzīja domei uz budžeta apstiprināšanu. «Iznāk, ka labāk plānot pēc iespējas mazāk, jo pēc tam būs vairāk, ko tērēt. Ja ir papildu ieņēmumi, tad pareizāk būtu izlietot tam, ko nevarēja prasītajā apmierināt,» pauda G. Kalniņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Juridiskās nodaļas vadītāja Evita Grigorjeva akcentēja, ka tieši tāpēc savulaik apstiprināti tādi noteikumi: «Argumentācija bija tieši pretēja – ar idejām nāk apvienības pārvalde, lai dome nediktētu, kur šajā gadījumā aiziet nauda.»

Atbildot G. Kalniņš norādīja, ka dome neietekmējot arī to, ko pārvaldes iesniedz uz budžeta veidošanu un ka projektiem, kam apvienību pārvalde vēlas tērēt no nekustamo īpašumu atsavināšanas, ir jābūt budžeta pieteikumā, nevis jāparādās kā pilnīgi jauniem projektiem.

Deputātus interesēja arī jautājums par to, kur šo finansējumu plāno tērēt Bauskas un Rundāles apvienība. Konkrētu atbilžu nebija. Deputātes Inita Nagņibeda un Līga Rimševica aktualizēja jautājumu par stadiona lejas terasi, kur ir plānots izveidot smilšu volejbola laukumus, bet pārliecība, ka Bauskas novada apvienības pārvalde šādi izmantos finansējumu, neradās.

Foto: Bauskas novada dome

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.