Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavas autoostā uzstādīts “gudrais sols”

Iecavas autoostas teritorijā uzstādīts jauns infrastruktūras objekts – gudrais jeb viedais sols, kas pilnībā darbojas uz saules paneļiem, uz tā iespējams apsēsties un uzlādēt savu mobilo ierīci jebkurā diennakts laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sols Iecavas centrā ierīkots ar apdrošināšanas akciju sabiedrības (AAS) “Balta” atbalstu, savu artavu sniegusi arī Iecavas apvienības pārvalde, portālu informēja Bauskas novada administrācijas sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste Anta Kļaveniece.

Solam ir vairākas USB ātrās uzlādes pieslēgvietas, kas ļauj uzlādēt katru mobilo ierīci neatkarīgi no diennakts laika.

“Mums kā Latvijas apdrošināšanas tirgus līderim ir ļoti svarīgi būt aktīvam vietējo kopienu dalībniekam pilsētās, kur esam pieejami klientiem,” sacīja AAS “Balta” Viduslatvijas reģiona pārdošanas vadītājs Ivars Noviks. Viņš norādīja, ka iespēju robežās uzņēmums labprāt atbalsta dažādas pilsētu aktivitātes, piedalās pasākumos un ir atvērti arī kādām neierastākām iniciatīvām.

“Kad tikām aicināti iesaistīties iecerē par gudrā sola izveidi Iecavā, mūs uzrunāja tās mērķis – padarīt iecavnieku dzīvi ērtāku ar vienkāršu, bet tajā pašā laikā radošu risinājumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mūsu uzņēmuma misija skan: “Ar patiesām rūpēm mēs radām vienkāršus risinājumus neparedzētiem dzīves brīžiem”. Redzējām, kā mūsu fokuss uz cilvēku ērtībām saskan ar šo pilsētas iniciatīvu, tāpēc esam patiesi priecīgi par iespēju dot savu pievienoto vērtību tās īstenošanā. Ceram, ka iecavnieki labprāt izmēģinās šo gudro solu, un tas taps par iemīļotu atpūtas un satikšanās pieturvietu,” paziņoja I. Noviks.

“Steora Classic” ir izstrādāts kā aizstājējs visiem parastajiem ielu soliem visā pasaulē. Tas ir pirmais viedais sols, par ierastā ielu soliņa cenu. Sola galvenās iezīmes ir saules paneļi, ātra bezvadu uzlāde, apkārtējās gaismas un vides sensori. Dizains ir pilnībā modulārs, ar iespējām mainīt roku balstus, kājas un citas sola daļas, padarot to pielāgojamu jebkurai pasaules vietai. Foto: www.bauskasdzive.lv

A. Kļaveniece skaidro, ka gudrais sols “Steora Classic” ir izstrādāts kā aizstājējs parastajiem ielu soliem. Tā galvenās iezīmes ir atzveltnē un roku balstos iebūvētie saules paneļi, ātra QI bezvadu uzlāde, kas atbalsta visus QI tālruņus, pulksteņus un austiņas un usb ātrā uzlāde, kas atbalsta “Apple”, “Qualcomm” un “Samsung” ierīces. Sols aprīkots ar apsildes sistēmu, ka ļaus sasildīties ziemas aukstajās dienās.

Solā iebūvēti arī sensori, kas vāc informāciju par tā lietotāju skaitu, patērēto datu daudzumu, gaisa kvalitāti, temperatūru, spiedienu un mitrumu, kā arī trokšņu diapazonu, taču šie dati gan nebūs publiski pieejami. Tos speciālā aplikācijā varēs analizēt Iecavas apvienības pārvaldes speciālisti, paskaidroja A. Kļaveniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Drošībai sols aprīkots ar reāllaika GPS, kas raidīs tiešsaistes trauksmi, ja tiks mainīta sola atrašanās vieta.

Atbilstoši pagājušā gada nogalē noslēgtajam līgumam AAS “Balta” segusi gudrā sola izmaksas 4500 eiro vērtībā (ar PVN), savukārt Iecavas apvienības pārvalde atvēlējusi 907,50 eiro par sola piegādi un uzstādīšanu. Infrastruktūras objektu Iecavā ierīkoja SIA “Hansab”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. Izskatās, ka Iecava grib skriet pa priekšu Bauskai. Būs varbūt kādreiz novada centrs vai arī pievienosies Ķekavai. Kur nu te Bauskā sagaidīt viedos solus, kas it kā ir parasto cenā. Te pat nevar uzstādīt normālu sēžamo ar atzveltni, kur nu vēl GUDRO ķebli. Tik daudz gudrības mūsu saimniekiem nav 🙂

  15
  1
 2. Piekrītu Skumjajam.Tendence acīmredzama.Domāju,ka desmit gadu laika Iecava kļūs par Jauno Bausku,un Bauska par Veco Iecavu.Ar patiesām rūpēm uzstādītais gudrais sols Iecavas autoostā,ir tikai sākums milzīgam neatgriezeniskam procesam.Galvenā nozīme bus vēl tam,ka Iecava atrodas tuvāk Baltijas jūrai ,jo globālas piegāžu ķēdes kuras iet caur Bausku pa nedēļas beigām un Svētku (Lieldienas ieskaitot)dienām bus slēgtas .

  8
  2
 3. Biedri Okmani, kad Bauskā parasto soliņu vietā, uzstādīs modernos, viedos solus? Vai te atkal būs atrunas, ka visu izdemolē un tāpēc nekas jauns un moderns nav jāierīko?

  6
  1
 4. Skaisti! Bet vai Iecava ir izvērtējusi autoostas pastāvīgo kontingentu, kura uzlādēšanās nav diez ko vieda?

 5. tie “uzstādītāji” paši būtu tik viedi un kaut vai pašvaldības līmenī nedzīvotu paralēlajā pasaulē un saprastu, ka valstī ir ļoti daudzi cilvēki, kam šī sola izmaksa 4500 eiro ir visa gada ienākumi, kā arī vēl ļoti daudziem jāiztiek ar pusi no šīs summas un vēl mazāk- gadā. Tad, cik vēl liksim šos viedos solus, līdz to būs vairāk nekā viedo valsts pārvaldē, kas kaut mazliet apjēdz, kā izdzīvot patreizējās milzīgās inflācijas apstākļos ar gada ienākumu mazāka kā viedā beņķa cena?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.