Iecavas futbolistes palīdz Latvijas izlasei izcīnīt Baltijas kausu

Latvijas U-17 sieviešu futbola izlase trešdien, 3. jūlijā, Igaunijā ar uzvaru pār mājiniecēm izcīnīja Baltijas kausu, portālu informēja Latvijas Futbola federācijā (LFF). Izlasē spēlē vairākas futbola kluba “Iecava” sportistes.

Turnīra pirmajā mačā Latvija cīnījās neizšķirti 2:2 ar lietuvietēm, pēc kā ar 5:0 apspēlēja vienaudzes no Fēru salām. Savukārt Igaunija turnīru sāka ar 2:2 pret fērietēm un 2:0 uzvaru pār lietuvietēm. Latvijas izlase pēdējā Baltijas kausa spēlē Igaunijā mājinieces uzvarēja ar 2:0 (1:0).

Turnīra laikā mūsu valstsvienības galvenais treneris Rihards Gorkšs deva spēles laika iespējas plašam spēlētāju lokam, bet pēc 5:0 uzvaras pār Fēru salām uz izšķirošo maču sākumsastāvā veica tikai vienu izmaiņu vārtsarga pozīcijā. Pirmā puslaika vidū Keita Zviedre ar sitienu vārtu augšējā stūrī izvirzīja vadībā Latviju, bet otrā puslaika sākumā uz maiņu nākusī FK “Iecava” uzbrucēja Jekaterina Haritonova pārsvaru dubultoja.

32.minūtē Keita Zviedre ar sitienu vārtu augšējā stūrī izvirzīja vadībā Latviju, bet 50.minūtē uz maiņu laukumā nākusī Jekaterina Haritonova pārsvaru dubultoja.

LHF atzīmē, ka pērn Baltijas kausa turnīrs šī vecuma izlasēm notika Rīgā. Turnīrā piedalījās trīs komandas, bet Latvijas izlase ierindojās trešajā vietā, piekāpjoties vēlākajām čempionēm no Igaunijas (1:2) un cīnoties neizšķirti ar lietuvietēm (1:1). Pirms tam šī vecuma Latvijas izlase Baltijas kausa izcīņā bija uzvarējusi divas reizes pēc kārtas.

Kā ziņots, 2025. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas pirmajā kārtā Latvijas WU-17 izlase pretiniekos ieguva Slovākiju, Melnkalni un Gruziju. Turnīrs paredzēts Slovākijā novembra sākumā.

Latvijas U-17 sieviešu futbola izlasi vada Rihards Gorkšs, kuram asistē Līga Meistere un Marks Udovičenko, bet vārtsardžu treneris ir Kaspars Ribaks.

Latvijas U-17 sieviešu futbola izlases kandidātes:

vārtsardzes – Katrīna Baroniņa (Liepājas Futbola skola), Aleksandra Torgošova (“Olaine”);

aizsardzes – Rūta Vagule, Ance Meijere (abas – Liepājas Futbola skola), Adriāna Daniela Selušinska (“Iecava”), Tija Upeniece (“Skanstes SK”), Arina Tarasova (Daugavpils Futbola skola), Milēna Blate (“Olaine”);

pussardzes – Gabriela Elēna Velpa (“Iecava”), Marija Klementjeva, Keita Zviedre (abas – “Metta”), Alise Grigorjeva, Samanta Nikola Zālīte (abas – “Olaine”), Elizabete Dubinska, Lizete Dūmiņa (abas – Rīgas Futbola skola), Paula Estere Sudmale, Gabriela Annija Andersone, Laura Paegle (visas – Liepājas Futbola skola), Melānija Zālīte, Madara Deaka (abas – “Auda”);

uzbrucējas – Jekaterina Haritonova (“Iecava”), Anna Artemjeva (“Flint”, Norvēģija).