Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavas pagasta lauksaimnieks: raža viduvēja, izmaksas augušas 2 – 5 reizes

Iecavas pagasta Zorģu atpūtas centrā «Labirinti» vēl nav atjaunojusies agrākā tūristu plūsma, tomēr veicas labāk nekā pandēmijas laikā, stāsta saimnieks Jānis Pastars.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šovasar «Labirintos» vēl nesagaidīja tādu tūristu pieplūdumu, kāds bija pirms pandēmijas. Tomēr ceļotāju bijis vairāk nekā Covid-19 ierobežojumu laikā, teic atpūtas centra saimnieks. Zorģos iegriezušies arī treileru braucēji no ārvalstīm, jo te ir braucošo māju servisa centrs.

«Septembrī vēl pa kādam ceļotājam atbrauc. Ceram uz atvasaru, kad cilvēkiem patīk izbraukt zaļumos,» saka J. Pastars, «lietainās dienās ceļotāju nav, tāpēc siltāks un sausāks rudens palīdz.»

Vērtējot laukkopības ražu saimniecībā «Bērziņi», J. Pastars secina, ka to stipri ietekmēja vasaras sausums Zorģu apkaimē, kad graudiem vajadzēja briest, tāpēc šis gads ir vērtējams kā viduvējs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Graudi ir sīki, lielākā daļa aiziet lopbarībā, tiem nav pietiekamas tilpummasas. Laukkopības izmaksas šogad augušas 2 – 5 reizes. Kaut arī graudu cena ir lielāka, tas neatsver izdevumu palielinājumu,» teic zemnieks. «Pavasaris aizkavējās par 10 – 14 dienām, tāpēc aizkavējās arī graudu novākšana. Tomēr sausākajā periodā varēja novākt labību un iztikt bez graudu kaltēšanas. Pie augstajām gāzes cenām tas bija jūtams ietaupījums.»

Pašlaik «Bērziņos» aktīvi sēj ziemājus. «Zeme pašlaik ir pārmitra, jo pēdējās nedēļās mūsu laukos daudz lijis,» skaidro saimnieks, «lietus septembrī rada problēmas iesēt ziemājus, jo lauki ir izmirkuši.»

Zemniekus biedē nākamās sezonas izmaksas – cenas mēslojumam ir ļoti augstas, atzīst J. Pastars. «Tomēr ziemas rapsis jau ir apsēts un sadīdzis, sēsim un strādāsim, cerot uz labāku ražu nākamgad.» 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.