Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavas spirta rūpnīcā bojājumi novērsti; uzņēmums attīra upi

«Bauskas Dzīve» šodien saņēmusi paziņojumu no SIA “I.S.D.” (Iecavas spirta rūpnīca) par situāciju saistībā ar Iecavas upes piesārņojumu, ko ir izdevies atrast un ražotnē novērst visus bojājumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecavas spirta rūpnīca (ISD) informē, ka saistībā ar saņemtajiem ziņojumiem no Iecavas iedzīvotājiem, sadarbojoties ISD, Valsts vides dienestam, valsts zinātniskajam institūtam «BIOR» un piesaistītajiem vides konsultantiem no SIA «VentEko», ir izdevies atrast un novērst neķīmisko piesārņojumu Iecavas upē.

«Uzņēmums veica iekšējo sistēmu un dzesēšanas iekārtu pārbaudes. Vienā no cehiem tika atklāta nepilnīga siltummaiņa plāksnes blīvslēga veiktspēja. Dzesēšanas ūdenim rezultātā piekļuva organiskas vielas saturošs šķidrums, kas varētu būt par iemeslu paaugstinātiem ķīmiskā skābekļa patēriņa rādītājiem dzesēšanas ūdenī, kas nonāk Iecavas upē. Šobrīd visi bojājumi ir novērsti,» skaidro Līga Kasparāne, SIA “I.S.D.” valdes priekšsēdētāja.

ISD attīra Iecavas upi, lai stabilizētu dabiskos procesus upē un netiktu veicināta aļģu un nevēlamu procesu veidošanās.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Lai izslēgtu jebkādas iespējas, ka uzņēmuma darbība negatīvi ietekmē ūdens kvalitāti upē un pilsētas iedzīvotāju dzīves kvalitāti, uzņēmums veic padziļinātas pārbaudes, tai skaitā upē esošai florai, ūdenim, un ir nodrošinājis, ka turpmāk ražošanas procesā šādas nepilnības neatkārtosies,» apliecina L. Kasparāne.

Valdes priekšsēdētāja pauž pateicību gan iedzīvotājiem par aktīvu iesaisti apkārtējās vides un dabas vērtību saglabāšanā, gan VVD Zemgales reģionālajai vides pārvaldei par uz sadarbību un rezultātu vērstu procesa vadību. L. Kasparāne arī uzņēmuma vārdā atvainojas Iecavas iedzīvotājiem par radīto apgrūtinājumu un aicina turpināt vērīgi sekot līdzi un nekavējoties informēt par novērotajām nepilnībām.

Attēlā – Iecavas upe, foto: Valsts vides dienests.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.