Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavas tirgus teritorijas attīstību bremzē nesakārtotās īpašumtiesības

Iecavniekus neapmierina situācija Iecavas tirgū, viņi interesējas par tā turpmāko attīstību, vai un kā tas tiks sakārtots: «Šī ir Iecavas centrālā vieta katru svētdienu. Asfalts caurs, lai arī nesen aizlāpīts, bet nevienmērīgs segums, un dažādā augstumā, tādēļ lietū veidojas milzu peļķes, ziemā knapi notīrīts, visam šķērsām pāri komunikācijas vilktas, tās bedres gadiem ar dolomītu aizbērtas nostāvējušas, visapkārt dubļi un gruži. Paldies par akmeņaino autostāvvietu aiz autoostas, bet dolomīta šķembas galīgi neveicina kopējo tīrību! Vai tiešām nevar šim visam līdzekļus atrast un civilizēti sakārtot tirgus laukumu kopā ar pārējo piegulošo teritoriju?»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Situāciju komentē Iecavas apvienības pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers: «Par tirgus attīstību domāts vēl Iecavas novada laikā. 2020. gada oktobra beigās bija lēmums par darba grupas izveidi šajā jautājumā un 2021. gadā tika sagatavots darba uzdevums Iecavas pilsētas tirgus laukuma teritorijas atjaunošanas un attīstības koncepcijas izstrādei.»

Kā pastāsta N. Vāvers, tolaik galvenā ideja bijusi, ka šī teritorija tiek sadalīta vairākās zonās: atpūtas, pastāvīgā tirgus un automašīnām paredzētā zonā, ko nepieciešamības gadījumā varētu atvēlēt arī tirgum. Diemžēl darba uzdevums tā arī palicis tikai uz papīra, jo šajā teritorijā daļa zemes pieder privātpersonām, kuras mirušas, bet mantinieki nav pieteikušies. Līdz ar to tālākai attīstībai ir juridisks šķērslis, un pašvaldība nevar uz privātās zemes veikt attīstības projektus. N. Vāvers pieļauj, ka varētu, protams, rīkoties tikai pašvaldībai piederošajā teritorijā, taču pilsētai trūkst laukuma, tāpēc būtu jāveido vienots koncepts visai šai teritorijai.

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks papildina, ka prioritāri uzņēmumam «Bauskas novada komunālserviss» ir uzdots sākotnējo tirgus laukumu atbrīvot no būdiņām, pārvietot tirgotājus un domāt par iespējamo tirgus apbūvi. Savukārt akmeņainā autostāvvieta nemaz nav paredzēta auto novietošanai. Tie autovadītāji, kas tur pašlaik novieto auto, pārkāpj Ceļu satiksmes noteikumus. Tā ir paredzēta tikai un vienīgi preču piegādei. Zemes īpašniekam tika uzdots nojaukt tualeti un izveidot šo laukumu, lai tuvējam veikalam varētu pievest preces. A. Mačeks atzīst, ka tirgus sakārtošanas process virzās ļoti lēni, taču to kavējusi gan teritoriālā reforma, gan nesakārtotās īpašumtiesības. 

Iecavas tirgus. Foto: Ivars Bogdanovs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.