Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavas upē, posmā starp pilsētas centrā esošajiem tiltiem, uzsākti upes attīrīšanas darbi

Reaģējot uz iedzīvotāju ziņojumiem par iespējamu piesārņojumu Iecavas upē, Valsts vides dienests (VVD) aizvadītajā nedēļā apsekoja upi, pēc ekspressanalīžu ūdens testēšanas rezultātiem ķīmisko vielu klātbūtne ūdenī netika konstatēta, tika novērots izteikti zems ūdens līmenis un savairojušās aļģes. Uz aizdomu pamata par senāk radušos piesārņojumu, tika ņemti grunts paraugi, kas nodoti testēšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Padziļināti pētīti situācijas apstākļi un organizēta pārbaude Iecavas upei blakus esošajā Iecavas spirta rūpnīcā. VVD veica analīzes uzņēmuma tehnoloģiskā ūdens izplūdē, to rezultāti uzrādīja paaugstinātu organisko vielu klātbūtni jeb ĶSP (ķīmiskā skābekļa patēriņa) pārsniegumu upē novadītajā ūdenī.

Secināts, ka dzesēšanas sistēmas bojājuma rezultātā, izplūdē, caur kuru upē novada attīrītu ūdeni, konstatēti neparedzēti un nevēlami piemaisījumi, kā rezultātā upē nonācis neattīrīts ūdens, precīzs laiks un noplūdes apmērs nav zināms un tiks izmeklēts.

Uzņēmums atzīst, ka iekārtu bojājumu rezultātā neattīrīta ūdens noplūde ir bijusi iespējama, šobrīd bojājums novērsts. Iecavas spirta rūpnīca sadarbojas ar VVD situācijas risināšanā. Piesaistot vides konsultantus no SIA VentEko, Iecavas spirta rūpnīca veic darbus upes kvalitātes uzlabošanai, attīrot upi. Darbus paredzēts veikt vairāku dienu garumā līdz upes stāvoklis būs būtiski uzlabots. Šobrīd attīrīts posms no Iecavas Spirta rūpnīcas virzienā lejpus upei, blakus Iecavas parkam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ĶSP jeb Ķīmiskā skābekļa patēriņš ir skābekļa masas koncentrācija, kas nepieciešama, lai oksidētu organiskās vielas. Tās ir organiskās vielas, kas paaugstinātā koncentrāciijā atņem ūdenim skābekli. ĶSP parametra paagustināta koncentrācija izmaina un pastiprina bioloģiskos procesus upē – pie apstākļiem kādi ir Iecavas upē – mazūdens periods un karstums.

VVD turpina izmeklēšanu, pēc visu analīžu rezultātu saņemšanas vērtēs Iecavas spirta rūpnīcs atbildību par upē radušos situāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Izsakām pateicību iedzīvotājiem par aktīvu iesaisti vides problēmjautājumu risināšanā. Arī turpmāk aicinām ziņot, ja radušās aizdomas par vides piesārņojumu zvanot uz VVD Operatīvā koordinācijas centra tālruni + 371 26338800 vai izmantojot mobilo aplikāciju VIDES SOS,” Zemgales reģionālās vides pārvaldes direktors Hardijs Verbelis.

Video šeit: https://www.facebook.com/videsdienests/videos/298080059444765

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Avots – Valsts vides dienests

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Šāda uzņēmuma nolaidība nav pieļaujama,upe ir piesārņota ne tikai parka teritorijā,bet arī vismaz kilometru aiz Iecavas.Upes pamatnē,apm.20 cm biezumā ,ir gluma,lipīga masa,ūdens-tumši pelēks. Cerams,ka VVD kontrolēs situāciju!

    8
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.