Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavas upē tīra gultni, uzlabojot peldvietu; kārtības nodrošināšanai uzstādīs videonovērošanas kameras

Pagājušajā nedēļā Iecavas atpūtas vietā “Dambis”, izmantojot pašvaldībai piederošo amfībiju “Truxor”, veikta Iecavas upes gultnes tīrīšana no sanesumiem, dūņām un meldriem, portālu informēja Iecavas apvienības pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecavas apvienības pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers iepriekš atzīmēja, ka Iecavas apvienības teritorijā oficiālu peldvietu nav, bet ir atpūtas vieta “Dambis” ar pieeju Iecavas upei. Peldvieta atrodas aizstraumē, un katru gadu pavasara palu laikā tur uzkrājas dūņu nogulsnes. Pērn to bijis ļoti daudz, šogad mazākā apjomā, bet kopšanas darbi tāpat bija nepieciešami. Pēc gultnes tīrīšanas tagad piekrastes ūdens ir daudz dzidrāks un pelde patīkamāka.

Iecavas apvienības pārvaldē atklāja, ka jau drīzumā apmeklētāju ērtībām atpūtas vietā tiks uzstādīti arī jauni galdi un soli. Pirms sezonas tika veikta tirgus izpēte un noslēgts līgums par jaunu dzlezsbetona solu iegādi par kopējo summu 2850 eiro (ar PVN), jo pagājušajā gadā savu laiku nokalpojušie galdi un soli tika demontēti.

Foto: no albuma

Iedzīvotāji novērtē pašvaldības ieguldījumu atpūtas vietas labiekārtošanā, bet vienlaikus ieskicē arī aktuālās problēmas. “Brīvdienas vakarā no upes makšķerējām ārā tukšās, peldošās alus un ūdens pudeles. Atkritumu konteineri bija piekrauti ar kaudzi, tuvāk pludmalei un ugunskura vietai “gulēja” ēdienu iepakojumi, bērnu peldbikses, čības. Pirmdienas vakarā pārpildītie atkritumu konteineri bija izvākti, bet pa visu teritoriju joprojām mētājās tukšās pudeles, iepakojumi un citas drazas,” situāciju apraksta iecavniece Zane. Viņa izsaka pateicību Iecavas apvienības pārvaldei par skaisti iekopto krastu, bet turpmāk aicina, izvedot atkritumus no konteineriem, uzkopt arī pārējo teritoriju, savukārt vietējiem apmeklētājiem lūdz dzīvot pēc principa – ko atnesu, to aiznesu, lai citiem nav jāvāc.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecavas apvienības pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers paskaidroja, ka atpūtas vieta “piestiprināta” pie stadiona apsaimniekošanas, ja viņi netiek galā, tad ir pagaidu nodarbinātie, kas apseko visas ielas, tai skaitā Dambja atpūtas vietu.

Vaicājot, kā iecerēts nodrošināt kārtību, N. Vāvers norādīja, ka pašlaik tiek projektēts elektropieslēgums, pašvaldības plānos ir uzstādīt novērošanas kameras un apgaismes stabu, lai kamera var sekot līdzi, kas notiek atpūtas vietā.

Bauskas novada pašvaldības policijas priekšnieka vietas izpildītāja Irīna Mincenberga atklāja, ka ikdienas patrulēšanā atpūtas vieta ir iekļauta, īpaši, kad sākas sezonas laiks. “Pieskatām šo vietu, plānots, ka aprīkos ar video novērošanu, turpināsim pievērst uzmanību,” tā I. Mincenberga.

Foto: Ar pašvaldībai piederošo tehniku tiek tīrīta Iecavas upe. /Iecavas apvienības pārvaldes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. Kameras? Pusaudži, bērni? Tas ir likumpārkāpums. Iecavnieki referendumā ir pieprasījuši kameras pludmalē? Ja tiešam grib, jāuzstāda. Kā tos novirzienus sauc? Eksbicionisti vai vuāristi?

  2. Domājams, atsaldētie ar policista steku jāsit nekavējoties. Tātad pludmalē jāatrodas policistam. Raksts apliecina, ka Iecavā esot daudz upi mīlošu lopu.

    1
    1
  3. Lūgums arī uzstādīt kameras stāvvietā pie stadiona, lai driftotājiem mazāk būtu vēlmes izklaidēties.

  4. Būtu labi ja visu upi sakārtotu, kas iet arī caur parku līdz tiltam. Izvākt sakritušos kokus un sakopt aizaugušos krastus. Centrā pie tilta upe izskatās briesmīgi uz abām pusēm.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.