Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavnieki slavē savas pilsētas ielu un ietvju tīrītājus

Par ietvju un ielu tīrīšanu Iecavā saņemtas labas atsauksmes. «Gribu uzslavēt mūsu Iecavas ielu uzturētājus. Ja uzsnidzis sniegs, no rītiem mazais traktors žūžina gar maniem logiem vēl pirms modinātāja. Tad parasti seko arī lielā šķūre – bieži vien arī pirms modinātāja zvana. Tā ir ikdiena, nevis izņēmums. Regulāri Iecavas apkārtne ir tīra un uzkopta, neskatoties uz diennakts laiku. Vienā sniegotā dienā visu snigšanas laiku pavadīju ceļā no un uz Rīgu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Putenis un ceļi nenormāli. Iebraucu Iecavā, snigšana vēl nav beigusies, bet mazais traktoriņš jau tīra Skolas ielas trotuāru. Ir ap trijiem pēcpusdienā, un it kā varētu nesteigties ar tīrīšanu, jo liela daļa skolēnu ir mājās, bet nē – žūžina. Lielākās ielas arī drīz tiek iztīrītas. Pirms vairākiem gadiem dzīvoju dzīvoklī Ķekavas centrā. Reiz ar mazo dēliņu braucu pie ārsta.

Nevarēju izbuksēt no daudzdzīvokļu nama pagalma. Jautāju – kāpēc netīra mūsu daudzdzīvokļu namu iekšpagalmu, jo snidzis nav jau divas nedēļas. Atbilde toreiz bija, ka traucējot novietotie auto. Es atbildēju, ka var uzlikt paziņojumu un cilvēki aizbrauks savus auto uz tīrīšanas brīdi. Katru darbdienu braucu uz darbu maršrutā Iecava–Bauska–Iecava. Ļoti bieži Iecavas ielas ir tīrākas nekā viena no valsts galvenajām šosejām A7. Tā ir mana pieredze un novērojumi, ka Iecavā cilvēki nemeklē attaisnojumus nedarīšanai. Meklē iespējas darīšanai,» pieredzētajā dalās iecavniece.

Foto: Ivars Bogdanovs

«Bauskas Dzīve» devās uz Iecavu, lai noskaidrotu arī citu iedzīvotāju viedokli. Albertu Plociņu satiekam pie veikala «Lats» Baldones ielā, bet par ceļu un ietvju tīrību viņš nav pārāk priecīgs. «Man šķiet, ka agrāk ceļi tika labāk tīrīti. Es pats dzīvoju Dimzukalnā, bet no kolēģiem, kas dzīvo pilsētā, dzirdu, ka nekas labs te nav,» viņš stāsta, «Dimzukalnā dzīvoju 21 gadu, un, manuprāt, kad vēl bija Iecavas novads, tad ceļi tika labāk uzturēti. Daudzi teic, ka pat krīzes laikā tika labāk tīrīts.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecavniece Māra Slapiņa domā citādāk: «Es uzskatu, ka Iecavā ceļi un ietves tiek tīrītas ļoti labi, jo arī tad, kad bija lielā snigšana, traktori strādāja līdz vēlai naktij. Jau ap plkst. 4 rītā darbinieki sāk strādāt, un visas ielas, gājēju ietves attīra labi. Reizēm jau šķiet, ka nav notīrīts, bet, ja intensīvi snieg, tad paši saprotat – tehnika aizbrauc uz vienu Iecavas galu tīrīt, bet otrā galā pa to laiku jau sasnidzis. Kopumā uzskatu, ka sūdzēties nevaram – viss ir tīrs.» Viņai piekrīt arī vietējā iedzīvotāja Ilze, kura atzīst, ka viņu ceļu un ietvju tīrība pilsētā apmierina – tīrīšanas darbi tiek sākti agri gan uz ietvēm, gan ielām.

«Es uzskatu, ka pārvietošanās pa ietvēm Iecavā ir ļoti ērta, arī ar bērnu ratiem tieku visur, kur nepieciešams,» stāsta iecavniece Līva Cielava-Tode, «snigšanas laikā jau netīra, jo tam nav jēgas, bet pēc tam viss uzreiz tiek attīrīts – nevaru sūdzēties. Arī mūsu mazās ieliņas, kur ir tikai kādas četras mājas, tiek ideāli iztīrītas.»

Foto: Ivars Bogdanovs

«Ielu un ietvju tīrīšanai Iecavas pilsētas teritorijā ir piesaistītas četras labiekārtošanas nodaļas tehnikas vienības,» informē uzņēmuma «Bauskas novada komunālserviss»  Iecavas iecirkņa vadītājs Andris Kalvāns, «papildus tam strādā 12 sētnieki un labiekārtošanas nodaļas darbinieki.» A. Kalvāns skaidro, ka pašvaldības saistošie noteikumi paredz, ka ceļiem un ietvēm no rīta ir jābūt attīrītiem no sniega, kas tiek ņemts vērā, taču puteņa gadījumā darba kārtība ir citādāka. Kad nepieciešams, darbinieki ar tehniku strādājot arī naktīs, kad snigšana ir mitējusies un attiecīgās vietās, piemēram, autoostā, neatrodas transportlīdzekļi, kas var traucēt darba veikšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Sūdzības, protams, ienāk, bet mēs cenšamies uz tām ātri reaģēt. Cilvēku izpratne par ceļu un ietvju tīrību ziemā arī ir dažāda, bet galvenais uzdevums ir attīrīt šīs vietas tā, lai netiktu traucēta pārvietošanās ne automašīnu vadītājiem, ne gājējiem,» tā A. Kalvāns, «cilvēkiem ir jāsaprot, ka arī sētnieku fiziskās spējas ir tādas, kādas ir, – arī veselība ir svarīga, tāpēc intensīvas snigšanas laikā darbi tiek iepauzēti un sākti nekavējoties pēc puteņa. Nākotnē tiek plānots iegādāties papildu sniega tīrīšanas tehniku, samazinot roku darbu.»

Iecirkņa vadītājs atzīst, ka sniega tīrīšanas darbiem bieži traucē pagalmos un ielu malās novietotās automašīnas, kur traktors nevar iebraukt un sniegu izvest. «Ja mēģināsim attīrīt šādas problemātiskas vietas un traktors ieslīdēs kāda automašīnā – kurš būs atbildīgs? Katra situācija ir jāizvērtē atsevišķi, jo nereti tie ir daži centimetri, kas traucē darba izpildei. Svarīga ir abpusēja un pozitīva komunikācija starp iedzīvotājiem un uzņēmumu. Cik ātri vien iespējams, mēs reaģējam uz iedzīvotāju pieteikumiem,» pastāsta A. Kalvāns. Savāktā sniega daudzums ar laiku pieaug, tāpēc tiek plānota arī sniega izvešana no pilsētas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. Iecavā tik tiešām ir labi notīrītas ietves un ielas. Jācer, ka gaišajiem prātiem neuznāks pēkšņs prāta aptumsums un neatsūtīs mums galvaspilsētas Vizī, vai kā viņus tur sauc.

  26
  1
 2. Autobusa pietura Darbnīcas ,it kā tīrīta ir ,bet nav iztīrīta līdz galam. Laikam tā tālāk no centra viņa ir ?

 3. Ejot no jebkura Dārza/Tirgus ielas gala uz Skolas ielu, visur no rīta vēl slidens, sevišķi gar katlu mājas pusi, Tirgus ielā vispār jau vairākas dienas slidens… Priecājos par tiem, kam tīras ielas, bet mums laikam nav tādas privilēģijas.

  4
  9
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.