Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavniekiem visvairāk iebildumu par nesakārtotām ielām

Pirms nākamā gada budžeta projekta veidošanas Bauskas novadā rīko iedzīvotāju tikšanās ar pašvaldības darbiniekiem un vadību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šonedēļ bija trīs šādas tikšanās – 27. septembrī Viesturu pagasta Bērsteles kultūras namā, 29. septembrī Viesturu pagasta Viesturu kultūras centrā un 26. septembra vakarā – Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā. Te Iecavas apvienības pārvaldes pārstāvji uzklausīja iedzīvotāju ieteikumus, vēlmes un sūdzības, piedalījās arī «Bauskas Dzīve».

Uz tikšanos ar iedzīvotājiem bija ieradies Iecavas apvienības pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers, viņa vietnieks Mārtiņš Vilciņš, kā arī «Dzīvokļu komunālās saimniecības» (DzKS) valdes loceklis Andris Kalvāns un «DzKS» ūdenssaimniecības vadītājs Dzintars Zaumanis.

Aktuālie projekti pilsētā un pagastā

Iedzīvotāji tika informēti par projektiem, kuri ir apstiprināti infrastruktūras uzlabošanai, kā arī par to, kā sokas jau esošajos būvobjektos, piemēram, Iecavas pamatskolas sporta zāli paredzēts nodot ekspluatācijā oktobra sākumā. «Sporta zāle atrodas pie pamatskolas, bet to apsaimniekos stadions, lai nebūtu interešu konflikta starp skolu un sporta skolu, ja kāds interesents vēlēsies sporta zāli īrēt,» informē N. Vāvers.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstrādāts un nodots pārvaldē ir arī sporta skolas «Dartija» ēkas rekonstrukcijas projekts, kas tiks īstenots par Eiropas Savienības līdzekļiem un kuram pašlaik pieteiktas divas pirmās kārtas siltināšanai un apkārtējās vides iekārtošanai. Arī Iecavas vidusskolas ēdināšanas zāles rekonstrukcija ir pabeigta, un no 5. septembra tajā jau ēd skolēni, bet būvdarbi aktu zālē turpinās.

«Diezgan strauji virzās «Rail Baltica» projekts Iecavas pagasta teritorijā, kur notiek zemes atsavināšana,» informē N. Vāvers, «palielinājies darbs mūsu nekustamo īpašumu nodaļas darbiniekiem, jo «Rail Baltica» attīstītāji sūta pašvaldībai saskaņojumus par katru zemesgabalu, plāniem, pašvaldības autoceļu pieslēgumiem, zemes šķērsošanu un tamlīdzīgi.» Pārvaldes vadītājs N. Vāvers pastāsta, ka Iecava ir pirmā vieta ārpus Rīgas «Rail Baltica» projektā, kura ir izvirzījusies tik tālu, proti, ir jau gatavs projekts, un norisinās zemes atsavināšana.

Problemātiskas ietves un brauktuvju segumi

Iedzīvotājs jautā, kad tiks sakārtotas ielas pie sporta skolas «Dartija». N. Vāvers atbild, ka Sila ielai ir izstrādāts projekts, taču, apvienojoties novada teritorijai, pietrūka līdzfinansējuma visiem būvdarbiem. «Gājēju celiņa no tilta līdz kapiem pieteikums ir gatavs, apstiprināts un pieņemts, tāpēc tagad gaidām finansējumu,» skaidro N. Vāvers, «Sila ielas gājēju celiņš iesniegts kā papildu pieprasījums būvdarbiem, tāpat arī Grāfa laukums, kur ir problēmas ar lietusūdeņiem.» Pārvaldes vadītājs uzsver, ka attiecīgajā apvidū ir jālabo visas apakšzemes komunikācijas, tāpēc tas nav tik ātri paveicams.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kāds iedzīvotājs atceras sludinājumu, kuru redzējis pirms pāris gadiem «Iecavas Ziņās», kur privātmāju īpašniekiem tika noteikts, ka pie ceļiem jāizliek māju nosaukumi. N. Vāvers noliedz, ka tas būtu varējis būt obligāts uzstādījums. Iedzīvotāji strīdas pretī, ka viņi to var pierādīt, uz ko pārvaldes vadītājs piekrīt un atbild, ka gaidīs viņus ciemos ar attiecīgo pašvaldības izdevuma numuru.

Vēl tiek jautāts par to, kad notiks būvdarbi Baldones ielā, kur ceļa segums esot problemātisks. «Ūdenssaimniecības projekts tur bija pirms diviem gadiem, garantija ir pieci gadi. Mums bija sarunas, un kopā ar būvnieku izbraucām un parādījām problemātiskās lietas, kuras tika solītas salabot, bet Pīlādžu ielas krustojums ir cits stāsts,» skaidro N Vāvers, «tur ir vairāki ūdenssaimniecības projekta darbi, kuri jāsakārto.»

Ar apkuri – labvēlīgā situācijā

Dažus iedzīvotājus neapmierina tas, ka pašvaldības izdevums iznāk tikai vienu reizi mēnesī, turklāt tajā esot maz informācijas par notiekošo Iecavas pagastā. N. Vāvers skaidro, ka valdības regulas neatļauj izdot vairāk par vienu izdevumu mēnesī, tādēļ tur neko mainīt nevar, bet iesaka izmantot uzziņas internetā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Iecava apkures ziņā ir diezgan labvēlīgā situācijā, ņemot vērā, ka mūsu siltumpiegādātājs ir arī «Agro Iecava». Vasarā, protams, tas var piegādāt vairāk siltuma, un tās baktērijas aug un ražo gāzi labāk, ziemā tiek izmantots siltums, lai sildītu baktērijas,» skaidro N. Vāvers, «šķelda arī ir ļoti dārga, bet pozitīvi, ka ar gāzi būs vajadzīgs piekurināt tikai tad, kad būs aptuveni -20 grādi pēc Celsija. Prognozējamais tarifs uz šo brīdi ir apmēram 70 eiro par megavatu iepriekšējo 64 eiro vietā, bet oficiāli izziņots tas vēl nav.»

Iecavas pagasta iedzīvotāji saskata problēmu arī izgāztuvē pa ceļam uz Jelgavu, kura sākotnēji tika izveidota, lai tajā izvestu nezāles un citus kompostējamus atkritumus. Pašlaik izgāztuvē atrodams gan apģērbs, gan plastmasa, gan arī lielgabarīta atkritumi un būvgruži. N. Vāvers iesaka vērsties policijā, ja tiek pamanītas šādas darbības, kā arī atgādina, ka izgāztuvē ir izvietota novērošanas kamera un pārkāpējus pēc iespējas soda.

Izskanēja arī apbēdinājums par to, ka galda tenisa nodarbības senioriem tagad norisinās tikai vienu reizi nedēļā, lai gan iepriekš tās bija iespējams apmeklēt divas un trīs reizes. N. Vāvers sola sazināties ar sporta skolas «Dartija» direktori, bet atgādina, ka sporta skolas telpām ir liela slodze, tāpēc aicina būt saprotošiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzziņai

Jaunnedēļ Bauskas novadā plānotas trīs pašvaldības darbinieku tikšanās ar iedzīvotājiem:

● 4. oktobrī plkst. 18 Rundāles pagastā, Pilsrundāles multifunkcionālajā centrā;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● 5. oktobrī plkst. 18 Bārbeles pagasta Bārbeles tautas namā;

● 6. oktobrī plkst. 18 Vecsaules pagastā, Vecsaules pamatskolas Ozolaines filiāles ēkā.

AVOTS: BAUSKA.LV.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.