Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavnieks Arnis Banga sarīko atpūtas un piedzīvojumu dienu «Freimaņu» sētā

Bauskas novada Iecavas pagasta «Freimaņos» norisinājās atpūtas un piedzīvojumu diena. Ģimenēm tika piedāvātas daudzpusīgas izklaides, kuru laikā varēja gan atpūsties, gan izmēģināt ko jaunu un nebijušu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto – Kaspars Kalējs

«Bauskas Dzīve» jau iepriekš iepazīstināja ar Arni Bangu, kurš palīdz jauniešiem pievarēt savas atkarības. Papildus tam Arnis vasarā rīko atpūtas un izklaides svētkus savas mājas sētā, kur aicināts ir ikviens interesents. Laikraksta žurnālisti devās iepazīt pasākumu un labi pavadīt laiku saulainajā dienā.

Ierodoties «Freimaņu» sētā, ir redzams, ka bērniem šeit ir, ko darīt. Sētas teritorijā izvietotas gan piepūšamās atrakcijas, gan klinšu sienas, gan skatuve un dažādas radošās un aktīvās stacijas. Pasākuma dalībniekiem ir iespēja piedalīties izlozē, taču pirms tam ir jāapmeklē piecas stacijas, jāsakrāj pieci zīmodziņi un tad šī kartīte ar dalībnieka vārdu jāliek lielajā izlozes traukā.

Svētki tika atklāti ar dueta «Santehniķi» uzstāšanos. Atraktīvais duets izpilda dažādus mūzikas gabalus ar improvizētiem mūzikas instrumentiem no santehnikas, kuru kompozīcija, lielums un savienojumi kopā veido melodiju un ritmu. Atpūtas sarīkojuma idejas autors un organizators Arnis Banga pastāsta, ka šo duetu ieraudzīja kādā citā pasākumā, un tas viņam tik ļoti iepaticies, ka nolēmis viņus uzaicināt arī uz «Freimaņiem».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienā no stacijām ir iespējams izmēģināt spēkus šaušanā ar «gaiseni» pa skārda bundžām, kamēr kādā citā stacijā instruktora uzraudzībā var uzrāpties klinšu sienā. Pagalma dīķī bērni var doties, atrodoties ūdens bumbā, kurā līdzsvaru noturēt nav tik vienkārši, bet tā ir arī izklaides «odziņa», jo smiekli un klaigas parāda bērnu sajūsmu.

«Uz pasākumu esam ieradušās no Bauskas, mūs uzaicināja Agnese Graudiņa,» pastāsta Anete Buka, kura šeit ir ieradusies kopā ar savu meitiņu, «mums patīk, ir forši. «Santehniķu» priekšnesums bija ļoti interesants.»

Sētā bērniem bija iespēja apgleznot sejas, iegūt hennas tetovējumu, kā arī krāsot un zīmēt to, kas pašam patīk, un atveldzēties atpūtas stūrīšos ēnā, notiesājot saldējumu. Izklaidi sev varēja atrast ikviens no apmeklētājiem, un interesanti bija gan bērniem, gan arī pieaugušajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā ir ieradušies jaunieši, ar kuriem strādā Arnis, kā arī ģimenes ar bērniem, kuras uzaicinājusi biedrība, un arī tie, kuri pasākuma afišu ieraudzījuši internetā. Arnis pastāsta, ka jaunieši viņam palīdzējuši teritorijas sagatavošanā, kā arī vadīt aktivitātes.

«Motivācijas programmā esmu jau divus gadus, pašai man drīz būs 16 gadi,» stāsta Sofija no Rīgas, ar kuru Arnis strādāja slimnīcā «Ģintermuiža», «man šeit ļoti patīk, jūtos labi.» Meitene pastāsta, ka Arnis ir labs cilvēks, jo palīdz viņai grūtos brīžos un vienmēr ir blakus.

Anastasijai ir 17 gadi un pie Arņa viņa dzīvo nedēļu, lai ar mentora palīdzību tiktu vaļā no savām atkarībām. «Arni iepazinu caur motivācijas programmu «Ģintermuižā», viņš mani vienmēr atbalsta. Varu zvanīt viņam kaut nakts vidū, kad man ir slikti, un viņš uzklausīs un būs blakus,» stāsta Anastasija, «ja sanāks «norauties», viņš man palīdzēs un atbalstīs morāli. Es tiešām nezinu, kas ar mani notiktu, ja Arnis nebūtu manā dzīvē.» Pie Arņa meitene ir viesojusies bieži, taču šo pasākumu apmeklē pirmo reizi. «Atpūtas sarīkojums man patīk, es palīdzēju Arnim sagatavot aktivitātes, iekārtot teritoriju,» stāsta Anastasija, «pašlaik mācos vidusskolā, un pēc tam plānoju mācīties par kinoloģi. Man patīk dzīvnieki.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Pasākuma ideja ir mana, visas idejas sametu vienā katlā un tad sadalu visu, lai līdz vakaram būtu, ko darīt,» teic Arnis, «pasākums ir veidots no manas ģimenes budžeta, pats visu ziedoju.» Uz jautājumu, kāpēc viņš to dara, Arnim atbildes nav. «Kad kāds jaunietis, kam esmu palīdzējis, ir izrāvies ārā no atkarības un nepatikšanām, es priecājos – tas ir mans diploms,» atklāj Arnis, «man pašam savā laikā palīdzēja mana ģimene. Vispār vieglāk ir palīdzēt jauniešiem. Jo vecāks ir cilvēks, jo grūtāk viņam palīdzēt.»

«Atgriezeniskā saite, ko vēlos saņemt, ir cilvēku emocijas, tas ir pats svarīgākais. Piemēram, mazturīgie cilvēki, kuri man saka, ka nekur nav bijuši un neko nav redzējuši, šeit var, piemēram, bez maksas izlēkāties pa batutu,» stāsta Arnis, «citi, kas rīko, liek kādas maksas – es nē.» Arnis teic, ka šajā laikā, kad ik pa laikam uznāk Covid-19 viļņi un norisinās karš, viņš dzīvo neizpratnē. Arī, kad rīkoja pasākumu, viņš baidījies, vai viss izdosies un sanāks, jo iespēja, ka visu atcels, mūsdienās pastāv vienmēr. «No pašvaldības nekādu finansējumu nesaņemu, nezinu, kur vērsties, kas jāraksta un tamlīdzīgi,» atzīst Arnis.

Dienas noslēgumā gaisā tika pacelts gaisa balons, kas izvizināja arī namatēvu Arni Bangu. Gigantiskais balons lika iemirdzēties daudzu acīm, kā arī simbolizēja par aktīvi, radoši un daudzpusīgi pavadīto dienu «Freimaņu» sētā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.