Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāja: Kāpēc līdz Svitenei nodrošināts asfalts, bet uz Garozu vai Strēlnieku jākratās gadiem pa bedrēm?

Mežotnes pagasta Strēlniekus no A7 šosejas šķir vien pieci kilometri, kas trīs gadalaikos no četriem ir gandrīz neizbraucami. Garozas un Strēlnieku ciemata iedzīvotāji jūtas aizmirsti, šejienieši nesaskata ne valsts, ne pašvaldības interesi situācijas uzlabošanā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kad iepriekšējā atkusnī brauktuve bija nožuvusi un varētu greiderēt, bet neviens to nedarīja. Bedres no vienas vietas ar asām malām, automašīnas tiek lauztas katru dienu. Tagad ir vēl ir sniegs, bet iedobes tāpat laužas uz āru. Neviens neseko līdzi, ko nodara smagie, kas diezgan regulāri kursē pa šiem ceļiem. Pirms nedēļas uz Dāliņu ceļa šķeldotāji vairākas dienas bendēja brauktuvi ar pilnajiem auto. Pavasara šķīdonis vēl priekšā. Brīnās, ka cilvēki mūk no laukiem projām. Kā tad nelaidīsies prom, ja viņi ir pilnīgi pamesti. Cilvēki katru gadu fotografē, uzņem video rullīšus, laiž feisbukā, bet neviens nereaģē, nekas nemainās.

Kāpēc, piemēram, tāds attāls stūrītis novadā kā Svitene ir ticis pie asfalta? No Bauskas – Elejas šosejas tur bija stipri vairāk asfaltējamo kilometru, kā no mums (Garozas un Strēlnieka) līdz Rīgas – Bauskas šosejas Dāliņu pieturai, kur ir vien pieci kilometri. Ļoti gribētu Bauskas novada domes priekšsēdētāja Aivara Okmaņa izsmeļošo komentāru, kad sekos šīs problēmas risinājums?! Nav vajadzīga tukša salmu kulšana, ka prioritāšu ir daudz, bet naudas maz! Esam vēlētāji un gribam detalizētu skaidrojumu,” norūpējusies ir Mežotnes pagasta iedzīvotāja.

Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā apliecināja, ka Garozas un Strēlnieku ciema iedzīvotāji noteikti nav aizmirsti.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība uzskaita ieguldījumus šajās teritorijās. Strēlnieku ciemā atrodas Mežotnes pagasta vienīgais kultūras centrs – pašvaldības daudzfunkcionālais centrs “Strēlnieki”, kurā vietvara pēdējos gados ir ieguldījusi ievērojamus finanšu resursus (vairāk kā 73 000 eiro), lai to atjaunotu un uzturētu un tajā tiek organizēti gan kultūras, gan sporta pasākumi.

Garozas ciemā (vienā no retajām apdzīvotām vietām Bauskas apvienībā) daudzdzīvokļu mājās tiek nodrošināta pašvaldības organizēta centralizētā siltumapgāde, savukārt 2018. gadā atjaunots Garozas muižas parks, kurā investēti vairāk nekā 100 000 eiro.

Pašvaldībā atzīmē, ka ceļš uz šiem ciemiem V1037 “Lāči–Garoza-Dāliņi” ir valsts nozīmes autoceļš, kuru “Latvijas autoceļu uzturētājs” uztur atbilstoši tā uzturēšanas klasei un pieejamajam finansējumam, un pašvaldībai nav lielu iespēju šos apstākļus ietekmēt. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Atsaucoties uz pieminēto “attālo stūrīti Svitene”, informējam, ka Svitenes pagasts ir viens no Bauskas novada 18 pagastiem ar pagasta centru Svitenē. Autoceļa rekonstrukcija no Svitenes uz Pilsrundāli tika veikta pēc teritoriālās reformas 2009. gadā, apvienojoties trim pagastiem – Rundāles, Svitenes un Viesturu, lai nodrošinātu nokļūšanu pa asfaltētu ceļu no novada centra Pilsrundālē, Rundāles pagastā uz apvienoto pagastu centriem. Salīdzinājumam var minēt, ka uz Mežotnes pagasta centru – Mežotni arī ir asfaltēts ceļš V1035 “Bauska–Mežotne–Bērzu skola”, kura atjaunošana tika veikta 2023. gadā,” skaidroja Bauskas novada domē.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis vienmēr ir atvērts diskusijai ar novada iedzīvotājiem, lai izrunātu sasāpējušās problēmas un sniegtu atbildes uz jautājumiem. Pašvaldība aicina pieteikt tikšanos, zvanot pa tālruni +371 63962149, lai Bauskas novada domes priekšsēdētājs varētu ieplānot dalību kopīgā klātienes sarunā ar iedzīvotājiem Mežotnes pagasta ciemos.

Dažos posmos aizvilkts ar sniegu un izlīdušu “trepi” svētdienas, 11. februāra, pēcpusdienā bija ceļš uz Mežotnes pagasta Garozu.

Uzņēmumā “Latvijas Valsts ceļi” norādīja, ka, ņemot vērā nepietiekamo autoceļu nozares finansējumu, valsts reģionālo un vietējo autoceļu būvniecības stratēģijā līdz 2027. gadam valsts vietējiem autoceļiem tiek izvirzīta prioritāte – vietējās sasniedzamības uzlabošana, ar mērķi līdz 2027. gadam no katras apdzīvotas vietas, kurā atrodas pagasta pārvalde, uz novada centru nodrošināt iespēju nokļūt pa autoceļu ar labā stāvoklī esošu melno segumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Valsts vietējais autoceļš Lāči-Garoza-Dāliņi (V1037) nesavieno pagasta pārvaldi ar novada centru, tāpēc šobrīd autoceļa atjaunošana vai pārbūve autoceļu nozarei pieejamā finansējuma ietvaros netiek plānota.

Kad būs nodrošināta iespēja no visām apdzīvotām vietām, kurās atrodas pagastu pārvaldes, nokļūt līdz novada centriem pa autoceļiem ar saistīto segumu, tiks izvērtēta iespēja saistīto segumu ieklāt arī citos valsts vietējo autoceļu posmos. Šobrīd ceļam tiek veikta ikdienas uzturēšana atbilstoši noteiktajai uzturēšanas klasei,” paziņoja uzņēmumā “Latvijas Valsts ceļi”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (27)

 1. Nu ,lai novads nosponserē.Ja vēl šo pašu uzturētu kvalitatīvi, tad arī būtu labi.Ceļs nav šķūrēts no 7 februāra.Aizvilts, bedrains un slidens

 2. Var rakstīt nez cik rakstus, tas tāpat neko nemaina, visiem vienalga kā Strēlnieka un Garozas iedzīvotāji tiek kaut kur.

  19
 3. Svitenes ceļš ir no laika,kad oķis dzīvoja Svitenē pie dāmas.Neies taču pa bedrainu ceļu cars kratīties.

  45
  2
 4. Rakstā ieviesosies kļuda-Bērzu skola. Pamēģiniet nobraukt aiz Mežotnes no asfaltētā ceļa.

 5. Rundāles novads atmaksāja LAD naudu -neatbilstoši izlietototos 234 000 eiro par Svitenes ceļu. Dārgs tas ceļš pēc baudas..

  25
  1
 6. Otrs Svitenes ceļš,kas iet gar veco čehu ir tik pat briesmīgā stāvoklī, kā šajā rakstā bildē. Gadā 2 reizes sanāk braukt ciemos un katru reizi arvien trakāk un trakāk.

 7. kas ir tie daži kilometri no starptautiskās šosejas līdz jūsu sādžai? Nedaudz pacietieties, “atradīsim” naudu Pilskalna parka “sakārtošanai” un pāri palikušos iedzeltenās vai bēšas krāsas šķelta granīta bruģakmeņus visus kā viens izlietosim “jūsu sāpju remdināšanai”, ceļš uz jūsu mājām būs kā nekur pasaulē…, jūs tik pacietieties…

 8. pagaidām mūsu cilvēki strādā ar 16. gs Zviedrijas militārajiem arhīviem, kuros mēģinām atrast konkrētā ceļa projektu un pēc tā arī restaurēsim šo iedzīvotājiem un tūristiem svarīgo ceļa posmu. Diemžēl Krievijas militārie arhīvi mums nav pieejami, varbūt, pēc tiem nekas šobrīd nebūtu jāmaina

 9. Garozas pamatiedzīvotājiem pievienojušies iedzīvotāji no visas Bauskas apkaimes, kas savu mūža nogali pavada sociālās aprūpes centrā. Bieži ir nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība. Ne tikai darbiniekiem, arī SAC klientu piederīgiem problemātiski nokļūt SAC. Pašvaldības vadība solīja, kad Garozā būs sociālās aprūpes centrs, tad arī ceļu savedīs kārtībā.

  27
 10. Sola, sola un sola.Ko citu ierēdņi vēl var darīt, ja kāds no viņiem dzīvotu tur, tad sen būtu asfalts.Tā mīļie nesecart, labu ceļu jums neredzēt.

 11. tiešām ceļš ir šausmīgs, šorīt braucu.Nav šķūrēts, viena josla, tagad vēl dzīvs ledus, nabaga ciema iedzīvotāji

 12. Es varu atbildēt Okmaņa vietā! Tur kur ir kaut kāda saistība ar Okmani, tur vienmēr būs asfalts. Piemēri tālu nav jāmeklē.Priedīšu ceļš. T Svitenes ceļš. Okmanis bija pagasta vecis tajā laikā kad uzklāja asfaltu. Balsojiet par Okmani un b<s jums labs ceļš 😂😂😂

  19
  1
 13. ”Šobrīd ceļam tiek veikta ikdienas uzturēšana atbilstoši noteiktajai uzturēšanas klasei”, paziņoja uzņēmumā LVC. Varbūt Bauskas Dzīve var painteresēties, konkrēti kuros datumos kādi darbi veikti?

  13
 14. Ingrīdai L nekas šajā sakarā nav sakāms?Tipa viss ir kārtībā un ko tie laucinieki grib

 15. Kāda jēga no tā, ka Garozas parkā investēti 100 000 euro, klubā 73 000, ja ceļa nav? Pirmais teikums kurš jāuzklausa no uzaicinātajiem māksliniekiem skan: “Nekad vairs pa šo ceļu!!!” vai “Ārprāts, kāds Jums tas ceļš”.
  Uz darbu katru dienu pa šiem ceļiem brauc gan skolotāji, gan dakteri, gan citu profesiju pārstāvji.
  Kāpēc obligāti jābūt melnajam segumam uz pagasta pārvaldi? Tur strādā tikai 2,5 cilvēki! Vai tāpēc,lai Bauskas priekšniecība varētu, nelaužot mašīnas , aizbraukt uz pagasta pārvaldes ēku? A kā pagasta iedzīvotāji no Garozas vai Strēlnieka tiek uz pagasta pārvaldi, vai uz Bausku pie ārstiem, aptiekām?

  19
 16. vecie, slimie un nevarīgie tagad tikai “ar ragutiņām” sasniedzami, kad Pēteris, tur augšā ceļam balto “asfaltu” uzlējis, bet kam tad tika tas gardais kumoss- atjaunotās Derpeles muižas ēkas ar visu tai piederošo zemi? Cik tas “kumoss” izmaksāja tagadējam muižas īpašniekam, ja jau uz ef ef atjaunotās Igates muižas ēkas 5 gab. ar visu tai piegulošo parka teritoriju tika izsolē nopirktas par mazāk kā miljonu eiro. Un Igates muižas kungu ēku dēvēja par Igates pili un cik naudas tur ieguldīja? Kurš ir tas laimīgais Derpeles mužas tagadējas īpašnieks, kura dēl, iespējams, vecīšiem nav iespējas pamest tiem ierādīto vietu, lai “pa ceļam” nepazaudētu “liekos zobus”?

 17. sar krusta bussiks jau braukā, redzu šurpu turpu, bet, vai tas atrisina visu,, nezinu, tie nabaga opīši un omītes, tai Garozas ciemā jau iespējams īpaši priecīgi nav, , bet, nav jau arī citu variantu vņiem tieši,.,,

 18. Kad dzīvos kāda no “favorītēm” Garozā vai Mežotnē, tad arī ceļu sataisīs kā nākas.

  23
 19. Pansionāts un bezceļš sader kopā. Pašvaldība klusējot piekrīt. Turklāt tādu situāciju radīja tieši pašvaldība.

 20. Tā jau ir ilgus gadu desmitus sāpīga problēma, pavasaros, rudenī un ziemā atkalas laikā, bez krenķiem nokļūt Strēlniekā, nav iespējams, protams, ne jau šim sasaukumam jāuzņemas atbildība par visām mantojumā atstātām lietām. Tas ceļš ir briesmīgs, vismaz līdz pansionātam būtu noasvaltējuši, aizbrauciet cienijamie tautas kalpi, ar savām privātajām mašīnām, kaut, vai intereses pēc, un sapratīsiet cik tas ir nopietni. Šī brīža varas cilvēkiem, būtu ne vien jādomā, bet operatīvi jārīkojs. Vēlēšanas nav aiz kalniem un tas būtu labs žests vēlētājiem, arī man.

  5
  1
 21. SAC taisnība. Tas solītājs bija Jātnieks. Nu kad tad izpildīsi savu solījumu? Esi aizmirsis?

 22. Par ceļu uz garozu ir daudz foto.ari rakstīts. Neapskaužu tos, kuri tur dzīvo. Tāpat tos vientuļos pensionārus, kurus bauskas gudrinieki ievietoja garozas pansionātā. Butiba- nekurienē…

  3
  1
 23. Brunava ir sausmigas bedres un Marcenkova notinas uz Gailisiem un atbildibu nenesa ne par ko un vina jasauc pie atbildibas.

  2
  1
 24. Ikreiz braucot uz garozas pansionatu varos…lv ir maza valsts. Tad cik gadu 10 vel jāpaiet, lai beidzot sakārtotu ceļus!?

 25. Priekšlikums- Strēlnieka centrā dzīvo lidmašīnas pilots ar visu lidmašīnu. Ļoti oriģināls risinājums izmantot viņa pakalpojumus maršrutā Dāliņi-Strēlnieks-Mežotnes centrs. Noteikti būs lētāk,kā regulāri uzturēt izbraucamu ceļu.
  Kauns,kauns jums lēmējiem nemaz nav. Skaists klubs Strēlniekā,bet kā uzaicināt māksliniekus,ja nevar klubam klāt tikt. Kauns pa visu ģīmi!!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.