Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāja: Pilnu bagāžnieku piekrāmē ar ūdens kannām, kuras uzpilda no brīvkrāna, kālab baušķeniekiem par to jāmaksā?

Baušķeniecei Rasmai, novērojot ļaužu kustību, pie publiskajām ūdens ņemšanas vietām Bauskā, ir radušies vairāki jautājumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Saprotu, ka šie publiskie ūdens pumpji ir atstāti to iedzīvotāju vajadzībām, kuriem ir problēmas ar centralizētā ūdens apgādi. Tas būtu saprotami, ka viņi tur ņem ūdeni, bet, kad ieraugu, ka piebrauc automašīna, kuras bagāžnieks pielādēts pilns ar ūdens kannām, kuras tiek vestas, iespējams, laistīt dārzus, vai vēl nezin kādām citām vajadzībām ārpus pilsētas, rodas jautājums, kāpēc mums, baušķeniekiem, būtu jāapmaksā šis izlietotais ūdens no saviem maciņiem? Gribētu dzirdēt skaidrojumu no SIA  “Bauskas ūdens”, cik šajās ūdens ņemšanas vietās tiek notecināts ūdens un cik tas “notek” no mūsu maciņiem, īpaši šajā karstajā laikā, kas bija un visticamāk arī turpināsies,” teic baušķeniece Rasma.

Bauskas novada domē precizē, ka Bauskas pilsētā ir pieejami pieci  brīvkrāni: Kalēju ielā 12, Rūpniecības ielā starp 18. un 20. māju, Rīgas ielā 38, Plosta kapos un Biržu ielā 10 (Vecajos kapos).

Par pirmo četru brīvkrānu patērēto ūdeni norēķinās Bauskas novada pašvaldība pēc uzstādītajiem skaitītājiem. Maksa par ūdeni tiek iekļauta ikmēneša rēķinā pašvaldībai par ūdenssaimniecības pakalpojumiem. Par Biržu ielas 10 brīvkrānā patērēto ūdeni rēķins tiek piestādīts SIA “Vides serviss”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domē atzīmēja, ka brīvkrāni ir brīvi pieejami jebkuram Bauskas pilsētas iedzīvotājam kā arī viesim. Šī pusgada patēriņš (01.01.2023 – 01.06.2023) brīvkrānos kubos: Rūpniecības ielā – 180, Rīgas ielā 38 – 92, Plosta kapos – 9, Biržu ielā 10 – 3 kubi. Par Kalēju iela 12 šajā pusgadā datu nav, jo ir skaitītāja defekts. Par četros brīvkrānos izlietoto ūdeni šī gada pirmajā pusgadā pašvaldība samaksājusi 295,39 eiro ar PVN.

Šogad Rīgā ierīkoti vairāki jauni brīvkrāni. Ūdens ir tīrs, kvalitatīvs, lietošanai drošs un regulāri tiek pārbaudīts. Foto:riga.lv

Brīvkrānu patēriņa un izmaksu izvilkums no rēķiniem par periodu no janvāra līdz jūnijam.

 JanvārisFebruārisMartsAprīlisMaijs
Tarifs par 1 m3 bez PVN1.11.10.860.860.91
Kalēju iela 1200000
Rūpniecības iela363340440
Rīgas iela 38b1411151735
Plosta kapi0012.137.07
Kopā m350445663.1342.07
Summa bez PVN55.0048.4048.1654.2938.28
Summa ar PVN66.5558.5658.2765.6946.32

Tikmēr citās Latvijas pašvaldībās ierīko jaunas publiskās ūdens ņemšanas vietas. Tajās katrs iedzīvotājs, piespiežot pogu, var uzpildīt savu ūdens pudeli vai pat padzirdīt mājdzīvnieku no apakšā tekošās strūklas. Bauskas novada domē paskaidroja, ka jaunu brīvkrānu ierīkošana Bauskā nav paredzēta.

Foto: Riga.lv
Brīvkrāns uzstādīts Saldus ezera pludmalē. Foto: saldus.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (21)

 1. Rasma, vai Tev žēl, ka lej to ūdeni no brīvkrāniem? Manuprāt, uzmanību vajadzētu pievērst citām, daudz svarīgākām neizdarībām.

  63
  10
 2. Es gan būtu pateicīga par jauniem brīvkrāniem, piemēram, Bauskas pilskalnā tāds varētu būt. Taču te Bauskā jau neko nesagaidīsi, labi ka esošos vēl neaizklapē ciet!

  42
  6
 3. internetā, sakarā ar karstā laika iestāšanos, parādījās ziņas par ūdens ņemšanas vietu ierīkošanu pašvaldībās iedzīvotāju vajadzībām dzīvnieku dzirdināšanai un dārzu laistīšanai, vien Bauskā par šo tēmu klusums. Kas var būt izdevīgāks pašvaldībai, ja tās uzņēmums pelna arī par kanalizācijas izmantošanu laistāmajam ūdenim no centralizētās ūdensapgādes. Rietumeiropā tā nemēdz būt, bet Āfrikā….

  20
  4
 4. jo to aizliedz ES regula, kaut gan savulaik afērists Svētiņš to mēģināja panākt- pilsētu bez brīvkrāniem.

  10
  3
 5. ko tik skopi,riebīgi,skaudīgi cilvēki palikuši??žēl ūdeni paliek…kad valstī izog,pārdod miljonos tas ir labi…Rasmiņ,kas tev traucē to ūdeni pašai ņemt???

  61
  5
 6. Jums žel ūdens kad deputātiem algas ceļ un veikalā cenas griestos to jūs neredziet akstu bari

  31
  5
 7. Ja vēl pa tiem brīvkrāniem tecētu alus,tad gan būtu jāuzmana lai iebraucēji netiek klāt!Nu bet,ja tikai ūdens,lai tak ņem!

  30
  2
 8. Tā izpaužas nožēlojamā latvieša daba- skaudība, ‘stučīšanas kāre” un gatavība otru “norakt” un gūt apmierinājumu, ja tāda nav bijis, piedodiet, gultā.

  40
  2
 9. Rasma pareizi darīja, ka uzdeva pašvaldībai jautājumu par brīvkrānu ūdens izmaksām un ļoti precīzi norādīja uz cilvēku negausību. Vienmēr atradīsies kāds, kurš grābs ar abām rokām to, kas viņam pieejams pa brīvu. Normāls cilvēks padzersies, kādu pudeli aiznesīs mājās, bet viens ubags ar mašīnu /santīmu pi…/ pielādēs pilnu bagāžnieku un arī savus atkritumus aizvedīs un izmetīs mežā, lai nav jāmaksā par izvešanu

  21
  22
 10. Bija viens periods,kad viss bija ciet. Svētība kungs ar savu pargudribu salaida visu tāda ķīseli, ka to nakas strēbt vel šodien… pēc nacējiem. Āri es reizēm piebraucu un kādu burku piepildu, zinot, ka vieta , kur dzīvoju nemitīgi ir problēmas ar atdzelžošanas stacijas automātiku…vai tas ir tik kvalitatīvs…? Nezinu. Tikai ūdens tests parāda patieso ainu. Par ņemšanu un laistisanu mazdarziem neiesaku. Tad labāk no upes, ko arī ļoti daudzi praktizē…

  10
  1
 11. Paskatījos tos ciparus…būtu vairāk vērts palūkot, kur tiešām nauda bezmērķīgi izkūp, bet nevis skaitīt ūdens pilienus…

  18
  1
 12. Bet ja jau to ūdeni ņem, tātad kādai vajadzībai. Neba jau tikai tādēļ, lai kaitinātu Rasmu. Paskatoties tās kopējās izmaksas, nu atvainojiet, tās ir visai mazas, tātad diez vai tur nemitīgi braukā mašīnisti ar bezizmēra ūdens kannām.

  17
  1
 13. Domei kā vienmēr neko jaunu nevajag un nekas jauns netiek plānots. Tā ir ka vecus vēžus ievēl.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.