Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotājus lūdz nesatraukties par helikopteru dunoņu virs Bauskas

Jau otro dienu Bauskā un apkārtnē dzirdami helikopteru trokšņi. Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāve Iveta Bērziņa paskaidroja, ka Latvijā atrodas sabiedroto spēki, kas mācību vingrinājumu ietvaros veic saskaņotus pārlidojumus. Iedzīvotāji aicināti izturēties ar sapratni un nesatraukties par trokšņiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I. Bērziņa atklāja, ka nākamajā nedēļā visā valsts teritorijā sāksies plašas militārās mācības. No 18. aprīļa līdz 27. maijam Latvijā norisināsies militāro mācību cikla “Namejs 2022” pavasara posms.

Minētajā laika periodā visos novados, ieskaitot arī Bauskas novadu, notiks Latvijas un sabiedroto valstu karavīru un militārās tehnikas pārvietošanās pa valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem. Mācību uzdevumu veikšanai periodiski notiks arī dažādu militāro lidaparātu, tostarp kaujas helikopteru “AH-64 Apache” lidojumi Latvijas gaisa telpā.

I. Bērziņa atzīmēja, ka mācību kopējais mērķis ir pilnveidot nacionālo un sabiedroto spēku vienību integrāciju aizsardzības uzdevumu veikšanai, tajā skaitā praktiski trenējot Latvijas un NATO komandvadības elementu sadarbību, nodrošinot uzņemošās valsts atbalstu, veicot kopīgus taktiskos lauka vingrinājumus ar kaujas šaušanu un veicinot pārrobežu sadarbību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dalībai mācību “Namejs 2022” pirmajā posmā Latvijā ieradīsies militārās vienības no ASV, Čehijas, Polijas, Lielbritānijas, Lietuvas un Igaunijas. Bez tam, mācību uzdevumus kopīgi pildīs sabiedroto karavīri, kas NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā pašlaik dislocēti Latvijā rotācijas kārtībā, pārstāvot 10 nācijas – Albāniju, Čehiju, Itāliju, Islandi, Melnkalni, Kanādu, Poliju, Slovākiju, Slovēniju un Spāniju.

Sabiedroto valstu vienības mācībās būs pārstāvētas ar sauszemes mehanizētajām vienībām, artilēriju, aviācijas un desanta apakšvienībām, kā arī operacionālās plānošanas elementiem, apgādes un nodrošinājuma vienībām. “Namejs 2022” pavasara posma mācībās sabiedroto valstu kopējais personāla skaits būs aptuveni 3000, un no tiem liela daļa piedalīsies visās posma mācībās. Mācībās sadarbība tiks organizēta arī ar alianses komandvadības līmeni – NATO daudznacionālās divīzijas “Ziemeļi” štābu un NATO daudznacionālās divīzijas “Ziemeļaustrumi” štābu.

“NAMEJS 2022” pirmā posma mācību komandvadības nodrošināšanā, uzņemošās valsts atbalsta pasākumos, taktiskajos lauka vingrinājumos un treniņos no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem kopumā piedalīsies aptuveni 2700 karavīri un zemessargi no Apvienotā štāba, Speciālo operāciju pavēlniecības, Mācību vadības pavēlniecības, Nodrošinājuma pavēlniecības, kā arī no Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes, Jūras spēkiem, Gaisa spēkiem, Štāba bataljona, Militārās policijas un Zemessardzes četrām reģionālajām brigādēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai nodrošinātu iedzīvotāju informētību, turpmākajās nedēļās Nacionālie bruņotie spēki atbilstoši publiskos aktuālo informāciju par uzņemošās valsts atbalsta uzdevumiem un sabiedroto ienākšanu, kā arī par mācību aktivitātēm dažādos Latvijas novados. 

Nacionālie bruņotie spēki aicina visus Latvijas iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret militārajām mācībām valsts teritorijā, jo tās ir vērstas uz mūsu valsts aizsardzības spēju uzlabošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.

Arī turpmāk regulāri tiks publiskota informācija par militāro mācību “Namejs 2022” pavasara posma norisi un aicinām sekot līdz oficiālai informācijai mod.gov.lv, mil.lv, sargs.lv un sociālam kontam – facebook.com/Latvijasarmija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.