Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāji izmanto iespēju Bauskā veikt bezmaksas eksprestestus veselības pārbaudei

Ceturtdien, 14. decembrī, Bauskas HIV un atkarību profilakses centrā norisinājās AIDS dienas pasākums, kura laikā ikvienam interesentam bija iespēja veikt dažādu analīžu bezmaksas eksprestestus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskā, Dārza ielā 12b, 14. decembrī bija iespēja nodot analīzes, lai pārbaudītu glikozes, holesterīna, hemoglobīna līmeni, kā arī veiktu HIV, B un C hepatīta eksprestestus un asinsspiediena, pulsaoksimetra, bioimpedances svaru mērījumus.

«Bauskas Dzīve» testēšanas punktā ieradās nedaudz pēc plkst. 10, kad veikt analīzes cilvēki jau bija saradušies. Sociālā darbiniece darbam ar HIV un profilaksi Tatjana Kalniņa stāsta, ka apmeklējums uz analīzēm ir liels. «Cilvēki labprāt ierodas, lai veiktu visas iespējamās analīzes,» stāsta T. Kalniņa, «HIV nēsātāju Bauskā ir salīdzinoši daudz – pirms laika bija 27, bet pirms dažām dienām tika atklāts vēl viens gadījums, tāpēc tagad kopā ir 28 HIV slimnieki.»

Speciāliste teic, ka ir daļa slimnieku, kuri zina, ka slimo ar HIV, taču izvēlas neārstēties. «Ja seko līdzi savai imūnsistēmai un apmeklē vajadzīgos ārstus, tad ar HIV ir iespējams nodzīvot visu mūžu, taču ir cilvēki, kuri ārstēšanos neuzskata par nepieciešamu,» skaidro T. Kalniņa, «ārstēšana ir bezmaksas, ir tikai pašam jāgrib rīkoties. Ir klienti, kurus arī paši esam veduši pie ārstiem, bet katru reizi «aiz rokas» neaizvedīsi. Gadījumi un situācijas ir dažādas.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas Dzīve» sastop arī baušķenieci Elitu Saulīti, kura ieradās veikt analīzes un eksprestestus, jo rūpējas par savu veselību un viņu interesēja noskaidrot, vai viss ir kārtībā. «Šajā akcijā piedalos pirmo reizi. Es pati zinu savas veselības problēmas, bet pārbaudīties papildus nekad nenāk par sliktu,» viņa pauž.

Viktors Grigorjevs ieradās telpā, citu iemeslu vadīts, bet, uzzinot, ka tieši tajā brīdī ir iespēja veikt bezmaksas analīzes, nolēmis iespēju izmantot. Pēc analīžu veikšanas viņš atzīst, ka ar viņa veselības rādītājiem viss esot kārtībā.

Bioimpedances svari. Šis izmeklējums ir ļoti nozīmīgs dažādu slimību diagnostikā.

Mazāk zināms mērījums, ko bija iespējams veikt testēšanas dienā, bija bioimpedances svaru mērījumi. Īpašie svari nosaka ķermeņa masu, ūdens un tauku daudzumu ķermenī, muskuļu un kaulu masu, kā arī citus rādītājus, pēc kuriem iespējams noteikt to, kas ķermenī ir par daudz vai par maz, metabolisko jeb bioloģisko vecumu, kā arī citas ar veselību saistītas lietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz akcijas noslēgumam, plkst. 12, uz analīžu un eksprestestu veikšanu bija ieradušās 24 personas.

Visu foto autors – Ivars Bogdanovs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.