Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāji par jauno DUS Bauskā neinteresējas; šodien rīko būvniecības ieceres apspriešanas sanāksmi

Šodien, 20. februārī, pulksten 17 Bauskas novada domes 2. stāva zālē Uzvaras ielā 1 Bauskā notiks degvielas uzpildes stacijas (DUS) būvniecības ieceres publiskās apspriešanas sanāksme, portālu informēja Bauskas novada domē. Sanāksmi var apmeklēt ikviens interesents.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau vēstījām, ka no 7. februāra publiskajai apspriešanai ir nodota degvielas uzpildes stacijas (DUS) būvniecības iecere Bauskā, Zaļajā ielā 14a.

SIA “Kool Latvija” būvniecības iecere paredz izbūvēt degvielas uzpildes staciju, kurā plānots uzglabāt un realizēt automobiļu degvielu – benzīnu, dīzeļdegvielu un gāzi, kā arī veikt auto elektrouzlādi. Pazemes tvertņu kopīgais tilpums iecerēts 120 m3, t.sk. dīzeļdegvielai 80 m3, benzīnam 40 m3, bet gāzes uzglabāšanai pazemes tvertne ar tilpumu ~6,4 m3.

Nekustamajā īpašumā plānotās būves: DUS “Kool” veikala un operatora ēka, auto nojume ar degvielas uzpildes iekārtām (pildnēm), elektrouzlādes stacijas četriem auto, divas atsevišķas atklātas degvielas uzpildes iekārtas (pildnes) smagajiem auto, divas pazemes degvielu tvertnes (benzīns, dīzeļdegviela), pazemes auto gāzes tvertne (AGUS), virszemes “AdBlue” modulis 4000L, automazgātava, automašīnu brauktuvju un stāvvietu laukumi, reklāmas pilons un bērnu rotaļu laukums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Šobrīd nekustamais īpašums nav apbūvēts, piebraukšana nekustamajam īpašumam teritorijas
plānojuma grafiskajā daļā attēlota no Salātu ielas un Pilskalna ielas turpinājuma, kas nav izbūvētas. FOTO: Diennakts DUS vizualizācija Bauskā no Salātu ielas puses.

Bauskas novada būvvaldes vadītāja Dace Putna atklāja, ka līdz piektdienai, 17. februārim, būvvaldē nav saņemta neviena aptaujas anketa, kurā būtu pausts atbalsts būvniecības iecerei vai pretēji – iecere noraidīta. Nav arī iesniegts neviens ierosinājums.

“Grūti spriest par šādu iedzīvotāju reakciju. Kolēģi stāstīja, ka pie izvietotās informatīvās planšetes uz konkrētā zemesgabala cilvēki ir redzēti, bet Bauskas novada pašvaldības klientu apkalpošanas centrā, kur arī izvietots būvniecības ieceres vizuālais risinājums ar aprakstu un anketas, neviens nav manīts. Iespējams, interesenti nāks uz sapulci un pēc tās iesniegs anketas,” prāto D. Putna un piebilst, ka pēdējā publiskajā apspriešanā, kurā tika vērtēta biogāzes un enerģijas ražotnes būvniecības iecere Brunavas pagastā, cilvēki bija aktīvāki un anketas saņemtas jau pirms publiskās apspriešanas sanāksmes.

D. Putna atzīmēja, ka detālplānojumam jau ir bijusi publiskā apspriešana un saskaņā ar to šeit DUS būvniecība ir atļauta. “Varētu vēl sekot kādi priekšlikumi. Arī mēs kā būvvalde rosināsim papildināt zaļumus no ielas puses. Īsti nesapratām, kāpēc tik ļoti tiek likts uzsvars uz bērnu rotaļu laukumu. Es domāju, ka šī noteikti nav piemērotākā vieta šādam objektam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Taču domāju, ka tomēr tas viss jāuztver pozitīvi, ir jāpriecājas, ka vismaz šī pilsētas puse mazliet attīstīsies. Pilsētā jau šobrīd ir pietiekami daudz DUS, tālab nedomāju, ka te būs daudz automašīnu,” tā D. Putna.

Izbūvējot Pilskalna ielas pagarinājumu, šī teritorija pamazām iegūtu pievilcīgus vaibstus. Tuvāk uz upes pusi ir paredzēta privātmāju mazstāvu apbūve, kas nākotnē varētu attīstīties. Foto: www.bauskasdzive.lv

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis norādīja, ka DUS būvniecības gadījumā no pašvaldības izmaksu nav. Ar konkrēto uzņēmumu ir līgums, ka tas izbūvē nobrauktuvi no DUS līdz jaunajam krustojumam ar Pilskalna ielu. Šo ielu pašvaldība apņēmusies pagarināt neatkarīgi no DUS būvniecības ar nolūku attīstīt teritoriju. “Plānojam pasūtīt projektēšanu šiem darbiem. Izmaksas būs zināmas pēc iepirkuma. Ļoti grūti kaut ko komentēt, piemēram, pagājušajā gadā sagatavotam projektēšanas uzdevumam plānojām 35 tūkstošus eiro, bet pēc iepirkuma izrādās, ka lētākais piedāvājums ir 62 tūkstoši eiro. Tāpēc ir ļoti grūti prognozēt, un es atturētos nosaukt konkrētas summas,” sacīja A. Okmanis.

Arī par satiksmes organizāciju Salātu un Zaļās ielas krustojumā pašlaik nav īstas skaidrības. “Projektētāji, būvnieki norāda, ka lietderīgāk būtu parasts regulējams krustojums, bet es uzstāju uz rotācijas apli. Gala lēmums šajā gadījumā vēl nav pieņemts,” akcentēja A. Okmanis. Līdzīgi kā būvvaldes vadītāja arī viņš apliecināja, ka pēc teritorijas plānošanas dokumenta degvielas uzpildes stacijas būvniecība šajā nekustamajā īpašumā ir atļauta.

“Tagad iedzīvotāji var izteikt savas vēlmes, deputāti varēs balsot, ņemot vērā iedzīvotāju nostāju. Pats es šajā saskatu pozitīvas nianses, jo šī teritorija tiks sakārtota. Protams, labāk, ja tas nebūtu benzīntanks,” tā A. Okmanis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (35)

 1. Vēlviens luksofors? Tad jau caur Bausku varēs izbraukt 30 minūšu laikā 😁
  Un uz bērnu laukumu spiež, jo cilvēkus uzskata par tik primitīviem, ka domā, ja atmetīs rotaļu laukumu, tad neviens neiebildīs pret DUS būvniecību.
  Tas pats bija ar Rimi solīto strūklaku. Aizbēra dīķi, kurš senāk bija kā satikšanās, un nav ne strūklaka ne dīķa.

  46
  5
 2. Vai tad Tu lasīt neproti? Neredzi, ka iebildumu nav nekādu. Diez vai arī šodien uz to sapulci baigi kāds ies. Tad nu laipni lūgti Bauskā ar vēl vienu tankštelli.

  23
  1
 3. Okmanis stāsta: Projektētāji, būvnieki norāda, ka lietderīgāk būtu parasts regulējams krustojums, bet es uzstāju uz rotācijas apli. Ko nozīmē -ES UZSTĀJU? Kas tad nu par vietējo monarhu, diktatoru? Cik tad tas aplis izmaksās? Tāpēc jau konkrētas summas nesauc, lai iedzīvotāji no izbrīna nenogāžas.

  17
  4
 4. nav paša galvenā – savas attīstības vīzijas, bet iedzīvotāji ir tik pasīvi tāpēc, ka viņiem jau sen zudusi ticība tam, ka šeit iespējams kaut ko mainīt. Nu, būs vēl viena tankštelle, vēl viens aplītis, jauni logo par simtiem tūkstošu, vēl kādas tur virtuālas stulbības par citiem simtiem tūkstošu. Ko mēs tur varam padarīt? Pie varas šajā pilsētā, rajonā, novadā vai kā to sauktu, vienmēr bijuši un ir pilnīgi id….ti, un mums ar to acīmredzot jāsamierinās.

  32
  3
 5. iedzīvotājiem, vismaz lielai daļai no viņiem ir interese par to kas darās un darīsies novadā. Vien tai novada patvaldībai tā attieksme pret saviem padotajiem nav mainījusies kopš Brežņeva laikiem, tā palikusi tāda pati un izskatās vēl ilgi turpinās pastāvēt- “Būs tā kā mēs sakām, vai nebūs vispār”

  19
  2
 6. sagaidīts kārtējais investors no veikalnieku un tankšteļļu īpašnieku sugas. Vai kādiem jau uzvalciņi un kostīmi pasūtīti objekta atklāšanas brīdim?

  8
  3
 7. Prātojums – vēl viena tankštelle Bauskā – tas labi =======bet kur tad apvedceļš – tas nozīmē, ka tā apvedceļa nebūs …( nebūvētu, ja tik daudz tranzītā nebrauktu un būs vēl – vietējiem jau pietiek) Dabas pazīme, ja strazdi vācās vasaras beigās baros – būs rudens tad ziema… Tā kā?

  7
  2
 8. Ko jūs var te ņemties ! Visiem komentētājiem , cik redzu, viss Bauskā slikts, dažs labs pat piesauc Brežņeva laikus . Atraujiet vienreiz savas pakaļas no dīvāna , atbrīvojieties no sava negatīvisma un izstaigājiet Bausku kājām un salīdziniet, kāda pilsēta izskatījās agrāk, teiksim gadus 10 atpakaļ, un tagad. Pārmaiņas nepamanījāt ? Trukst strūklaku, pastaigu vietu, skaistu atjaunotu ielu (piem . Mēmeles promenāde ) . Visiem jauku dienu !

  13
  14
 9. Ceļam vēl divus rimi,maximas sešas,piecas zapravkas,depo ksenukai ko čakarējat bobi dome????Ielas salabojat pincīši,sakārtojiet tak to pilsētu,policijai lielākus pienākumus nuzliekat joop…Ko nu vēl jums uzskaitīt Domes darboņi???

  12
  4
 10. Redz cik daudz kakataju—bet kaut viens no viniem ir uzrakstijis iesniegumu vai pretenziju?????

  8
  4
 11. var jau palielīties ar nesen atjaunoto Mēmeles ielu, bet jāņem vērā arī tas, cik pilsētā ir ielu ar “bumbu bedrēm”, sabrukušu trotuāru un citu sezonālo un ne tikai “klizmu” uz jau pavisam nesen rekonstruētajām ielām? Vai tiem iedzīvotājiem nepietiek jau ar tām “strūklakām”, kas strūklo uz viņu īpašumiem no gaisa un atjaunotajām platībām, bez iespējas sniega un lietus ūdeni novadīt savādāk kā fekālajā kanalizācijā? Diez, ko dotu to viedokļu paušana, ja lielākajai daļai baušķinieku ir pilnīgi vienalga, vai pie kaimiņa durvju priekšas kāds sadomājis celt veikala būvi vai DUS- ne mana cūka, ne mana druva. Kā redzams, tieši dzīvojamo māju un perspektīvā dzīvojamo māju apbūves teritorijā tagad jāceļ vēl viena DUS, it kā teritorijas sakārtošanas vārdā. Vien, par ko pārvērtīsim pilsētu ar šādu, visai haotisku būvniecību? Ja jau perspektīvā attāls Rīgas guļamrajons, tad lai jau arī būtu, bet kas?

  13
  1
 12. Kāda jēga, ko teikt, ja pašvaldībā nav jēdzīga arhitekta, kas iestātos par pilsētas attīstību? Par ko runāt? Patīk? Nepatīk? Nepatīk tā ideja. Un? Vai tad var aizliegt, ja jau viss atļauts? Par ko runāt, par ko priekšlikumus sniegt? Par tankštelles fasādi? Par ko?

  15
  1
 13. Ja no domes būtu skaidra ziņa iedzīvotājiem, ka iedzīvotāju viedoklī ieklausīsies, ņems vērā…..ietu un rakstītu un arī parakstus savāktu. Bet piedodiet, šeit jau viss ir izlemts un domes vadības interese arī tieši pateikta.

  14
  2
 14. Atceros dīķi pie Rimī,auga vītoli un notika sacensības skriešanā ap dīķi kā arī ziemā slidoju!

  17
  4
 15. labāks tas DUS par nezāļu lauku! Šī teritorija, tiešām, bija jārezervē dzīvojamai un sabiedriskai apbūvei. Turpat, cik atceros, Ābelnieka laikā pašvaldība nopirka zemes pleķi ar fantāzijām par jauno kultūras centru vai ko līdzīgu. Nu, tankštelle šo vietu noteikti nedaiļos un neuzlabos baušķenieku dzīves kvalitāti, bet nezāles augs tai līdzās. Pilnīgi nevajadzīga būve un jau perspektīvā sabojāta vieta. Un, kas attiecas uz pašvaldības vadītāju sajēgu pilsētbūvniecības jautājumos, atceraties par turpat 300 tūkstošiem uzprojektēto bibliotēku pie Rimi apļa vai murgus par parku kādreizējās ganībās aiz Pļavu ielas. Varbūt saskatāt tajā visā kaut minimālas saprāta pazīmes?

  19
  3
 16. Atrauj jau nu labāk pats savējo PAKAĻU (šis vārds vien jau liecina par tavu līmeni) un pastaigā ar kājiņām pa Bausku! Tad būs vien jāatzīst, ka neviens kaut cik pievilcīgs nams Bauskā neatkarības laikā nav uzcelts un neviens puslīdz pieklājīgs parks vai skvērs nav ierīkots. Dažas ielas un celiņi noklāti ar pelēku betona bruģi, kas jau vienās bedrēs (piemēram, celiņš gar Karpa dārzu), lielākoties pilnīgi nevietā sabūvētas trulas benzīntanku un lielveikalu kastes, brūkoša vecpilsēta. Ar ko te jālepojas?

  14
  4
 17. Ir viens pieklājīgs skvērs gan-pāri Mūsas upei,pa braucamo tiltu un akurāt otrā pusē Nestei-ir jauks skvērs vasarā arī ar strūklaku!

  7
  1
 18. Kā arī otrs-Dambja ielā,akurāt pie Mūsas upes,mazs skvērs ar galdiņiem un šūpolēm!Par vecpilsētas ēkām jā,koka ēkas ir vai nu avārijas stāvoklī vai pagalam necilas ar dažiem izņēmumiem,kur mājas ir renovētas!

 19. *sajaucu otrs ir pie Mēmeles upes!Un visjēgpilnākais projekts ir Mēmeles iela,kura ir atdzīvojusies un tiešām jauka,izņemot kanalizācijas lūkas uz braucamās daļas-tās ir par daudz!

 20. Vai Zaļās ielas galā top vēl viens benzīntanks? Iebraucot Bauskā no Lietuvas puses.

 21. Nu nevajag pilsētā vēl vienu benzīna tankuTā vieta jārezervē sabiedrisko ēku vai dzīvojamo māju būvniecībai.Bauskas pilsētai nav daudz brīvas teritorijas attīstībai.Benzīntankus var būvēt rūpnieciskajā zonā gar A7, ārpus blīvi apdzīvotas teritorijas kāda ir pretī ieplānotajai vietai.

  12
 22. Lai būtu pret, pietiek jau ar ieceri tur taisīt vēl vienu regulējamu krustojumu. Baušķeniekiem vēl viens šķērslis, vēl viens lieks laika kavēklis. Tas, ka tā nav piemērota vieta benzīntankam, pat ezim ir skaidrs.

  10
 23. Man nav joprojām skaidrs,ko ar šo benzīntanku iegūs Bauskas pilsēta,izņemot tur uzskaitīto rotaļu laukumu? Ko maksās uzņēmējs pilsētas kasē? Vārdu sakot,skuji,ka mēs baušķenieki esam tomēr tik pasīvi,

 24. Kāpēc DUS nevar būvēt pie fūru stāvlaukuma biznesa parkā? Kanalizāciju un ūdeni nav ienācis prātā aizvilkt līdz biznesa parkam? Tik un tā nāksies. Vienīgi jātrāpa pareizie cauruļu diametri un trases.

  8
  1
 25. Re kā, speciālisti saka,vajag krustojumu,bet ķeizars Okmanis grib apli,un viņš uzstāj.

  2
  1
 26. Rotaļu laukums pie benzīntanka. Kaut ko vēl absurdāku grūti iedomāties. Labprāt uzzinātu kur vēl ir apskatāmi tādi benzīntanki.

 27. bet, iedomāties ka tā nebija pašvaldības zeme un privātais zemes īpašnieks drīkst visu, var tikai cilvēks kam nekad mūžā nekāds īpašums nav piederējis. Pie tam, dīķa un visa Komjaunatnes parka likvidēšanas laikā vēl pastāvēja pašvaldības pirmpirkuma likums, vien nauda tolaik parka attīstītājiem bija liela, salīdzinoši ar pelēkās mājas iemītnieku algām….

 28. varbūt, pirms raksti par daudzajiem skvēriem pilsētas teritorijā, iepazīsties ar skvēra kā tāda definīciju. Skvērs nav bruģēta autostāvieta ar tajā uzstādītām šūpolēm un mobilo tualeti. Skvērs ir plašāka nozīme, ne tikai strūklaka autostāvietas malā un puķu dobe. Un kā tavuprāt “atdzīvojās” Mēmeles iela- ar kravas transporta kustības atjaunošanu šajā ielā?

 29. Ja uz DUS rotaļu laukumu skries bērni no tuvējām daudzstāvenēm, tad agri vai vēlu kāds var nokļūt zem A7 fūres. Baigi vajag rotaļlaukumu netipiskā vietā! Kāpēc nav rotaļlaukuma RIMI stāvvlaukumā un autoostas laukumā? Nerunājot par dūmgāzu ” veselīgumu”.

 30. Un kura tad ir tā piemērotā vieta DUSam ? Vai Circle K pie autoostas un Neste pie Rimi atrodas piemērotās vietās ? Bet kaut kā nevienam tas netraucē un visi brauc tur uzpildīt degvielu bez sirdsapziņas pārmetumiem. Un kur tev tā jāskrien pilsētas teritorijā, ja DUS ir laika kavēklis ?Tad piecel savu dibuā no dīvāna piecas minūtes ātrāk pirms izbraukšanas.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.