Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iekavējas remontdarbi Bauskas 2. vidusskolā; skolēnus ēdina teltī

Bauskas 2. vidusskolā turpinās renovācijas darbi, tāpēc mācību gadu sākumā jārēķinās ar neērtībām. Šonedēļ skolēniem nebija iespējams pusdienot ēdamzālē, jo iekavējušies remontdarbi. Izglītības iestāde nodrošināja alternatīvu – vairākas dienas pārtikas pakas un divas dienas siltu ēdienu ārpus skolas telpām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Pašlaik viss tiek organizēts, vienojāmies gan ar būvniecības uzņēmumu SIA «Kvintets M», gan ēdināšanas uzņēmumu SIA «Concord Service Group», ka uz laiku strādāsim nedaudz citādāk. Bērni katru dienu saņēma individuālu pārtikas paku, kur iekšā bija sausā pārtika, augļi un sula. Kopā ar skolas medmāsu tika saskaņota ēdienkarte, ko publicējām arī e-klasē, tajā redzamas visas detaļas par maltīti,» stāsta V. Grigorjeva, «bērni, saņemot šo ēdiena paciņu, bija priecīgi un apmierināti.»

Sadarbojoties ar Jaunsardzes centru, skolas teritorijā ir uzstādīta liela telts jeb «zaļā klase», kurā satilpst ap 60 cilvēku. «Informēju Jaunsardzes centra vadību par problēmām renovācijas procesā, sākot jauno mācību gadu. Viņi atbalstīja mūs un piekrita palīdzēt ar telts nodrošināšanu, kurā varētu organizēt skolēnu ēdināšanu, kā arī nodrošināt kvalitatīvas Jaunsardzes un valsts aizsardzības mācību nodarbības,» stāsta V. Grigorjeva. Telts uzsliešana bija pašu skolēnu un Jaunsardzes centra pārstāvju kopdarbs. Skolotāji «zaļajā klasē» organizēs dažādas aktivitātes un mācību stundas, iepriekš vienojoties par to un reģistrējot darbību grafikā. Divas dienas – 7. un 8. septembrī – teltī pasniegtas pusdienas ar silto ēdienu, ko nodrošināja izglītības iestādes ēdināšanas uzņēmums.

Foto: Ivars Bogdanovs

Direktore uzsver, ka Pārtikas un veterinārais dienests par «zaļo klasi» un paredzētajām nodarbībām tajā ir informēts, tāpat arī skolas vecāku padome. Neskatoties uz to, ka nākamās nedēļas sākumā skolas ēdnīca būs pabeigta renovēta, «zaļā klase» skolas teritorijā atradīsies līdz 15. septembrim, lai tajā īstenotu nodarbības projektu nedēļā «Līderība un komunikācija». Skolēnu ēdināšana skolas ēdnīcā atsāksies jau no nākamās nedēļas. Dažām klasēm pašlaik vēl trūkst arī mēbeļu, tās no projekta naudas tika iegādātas un nonāks skolā tuvākajā laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Direktore plāno, ka skolas renovācijas noslēguma svētkus varētu svinēt 18. novembrī.

«Bauskas Dzīve» ceturtdien devās apskatīt, kā netipiskā ēdamzāle un nodarbību ārtelpa izskatās reālajā dzīvē. Ierodamies brīdī, kad sākumskolas skolēni mielojas ar pusdienām – piedāvājumā soļanka, drumstalu maize un auglis. Paši skolēni ir labā garastāvoklī par to, ka ir iespēja gardi paēst, atrodoties svaigā gaisā. Direktore V. Grigorjeva stāsta, ka konstrukcija «zaļā klase» līdz plkst. 10 tiek izmantota mācību stundu aktivitātēm, tad telts kalpo pusdienu baudīšanai, bet pēc plkst. 16 šeit var notikt ārpusstundu nodarbības. Skolas vadītāja atzīst, ka risinājums nenāca viegli, taču ar šo alternatīvu, apvienojot nepieciešamo ar vēlamo, viss izdevās vēl labāk, nekā cerēts.

«Bauskas Dzīve» sazinājās ar Ilzi, kam 2. vidusskolā mācās meitiņa. Māmiņa stāsta, ka lielo telti, ejot garām skolai, ir redzējusi. «Kamēr laikapstākļi ir labvēlīgi, gaiss silts un nav citu variantu – iztikt var. Ja būtu auksts rudens vai ziema, tad gan ko citu runātu,» teic mamma Ilze, «mans bērns vienmēr, atnākot no skolas, uzreiz jautā pēc ēdiena, tādēļ uzskatu, ka ar iepriekš dotajām pusdienu paciņām varētu būt bijis par maz – kas tur labs var būt no sausām smalkmaizītēm? Domāju, ka labāks variants būtu bijis nodrošināt siltu ēdienu jau uzreiz.»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. Verai paveicās, ka ir labs laiks. Ja būtu lietus, vējš diez ko teltī nepaēdinātu. Viens banāns, ābols vēderus nepiepildītu.

  9
  5
 2. Kāpēc mūsu Bauskas bērni ēd ārā???..un kādai svešai valstīj ukraiņiem ziedo autobusus????..jūs dārgie Bauskas ierēdņi arī ēdiet ārā !!!

  18
  31
 3. Prieks par Bauskas bērniem par kuriem vismaz kaut kādā veidā padomāja. Ir interesnari lasīt, ka tāpat kāds vecāks ir neapmierināts : D Jāsaka, ka Valles pamatskolā, kas atrodas Bauskas novadā un ir tās paspārnē…šeit gan viss norit savādāk kad skolas ēdnīcas remontdarbi ēdnīcā arī kavējas…ļoooti…pagājusi ir viena nēdeļa, kopumā tas būs vismaz 2 nedēļas, kad bērniem nenodrošina ēdināšanu. Vecākiem par to nav pretenziju, visi ir saprotoši un situāciju pieņem. Nepatīkamākais kas rodas lasot šo stāstu ir tas, ka dēļ visām reformām novada galvenā pilsētā Bauska rūpējas tikai par savu pilsētu, pārējie ciemi nav cienīgi saņemt nekādu pienācīgu atbalstu…vienvārd sakot – NEVIENLĪDZĪBA! un tā mēs dzīvosim arī turpmāk dēļ reformām.

  24
  2
 4. Notikums – paēst ārā un laiks nav tas sliktākais . Vēl silts. Ja kāds iedomājas ka skolā būs kā Vincenta restorānā – tad maldās. Ir tīrs un pieklājīgs ēdiens. Arī remontu pabeigs un tad jau redzēs…

  16
  2
 5. Fascinē ,ka vienmēr būs kādi burkšķetāji.Ak dievs viņu atvasem jāuzēd svaigā gaisā.Laikam tak piknika desiņas paši cep virtuvē un ēd zem segas. Un vai die iedeva sausās pusdienas….paskatieties ,kur tie lolojumi skrien ēst…uz burgeriem un čipsus rimitī. Tas gan ir varen labs ēdamais. Praktiski 30 gados ir izaugusi ņergu paaudze,kas tagad audzina nākamos nīkuļus. Nu ja ,tagad jau tāda mode,ka bērnam iesnas ,tad guļ zem 3 segām pie sistēmas un mirst nost. Un vai dieviņ ziemā ārā iziet…..Skola malači un kamēr vien laiks atļauj tikai ārā visu darīt. Latvijai ir vajadzigi stipri cilveki,nevis ņēgas,kas vaid ,ja zupa jāuzēd teltī. Cilvēki nāciet pie prāta.

  33
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.