Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iekšējās drošības birojs aizturējis piecus Zemgales reģiona pārvaldes policistus

Iekšējās drošības birojs aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošanu, bezdarbību un citiem noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā, kas saistīti ar ikdienas dienesta pienākumu pildīšanu, janvāra nogalē aizturējis piecas Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonas, portālu informēja Iekšējās drošības biroja pārstāve Santa Bivbāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa paskaidroja, ka Iekšējās drošības birojs kriminālprocesa ietvaros Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes struktūrvienībā veicis neatliekamas procesuālās darbības. Izmeklēšanas darbību ietvaros tika atrasti un izņemti priekšmeti un dokumenti saistībā ar izmeklējamiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Patlaban noziedzīgajos nodarījumos iesaistītās Valsts policijas amatpersonas ir atzītas par aizdomās turētajiem un tām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp aizliegums ieņemt noteiktus amatus Valsts policijā.

S. Bivbāne uzsvēra, ka Iekšējās drošības biroja veiktā izmeklēšana notiek ciešā sadarbībā ar Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras uzraugošo prokuroru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vaicājot, vai aizturēti ir Bauskas iecirkņa policisti, S. Bivbāne paskaidroja, ka izmeklēšanas interesēs šobrīd papildu informācija netiek sniegta. “Ierasti par veikto izmeklēšanu plašāku informāciju varam atklāt, kad kriminālprocess tiek nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, tagad Iekšējās drošības birojs nedrīkst izpaust plašāku informāciju,” sacīja S. Bivbāne.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs ir iekšlietu ministra tiešā pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras funkcijās ietilpst atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījuši Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu (izņemot – Valsts drošības dienestu) nodarbinātie, kā arī ar vardarbību saistītus noziedzīgos nodarījumus, kurus pildot dienesta pienākumus izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm vai Ostas policijas un pašvaldības policijas darbinieki.

Foto:TVNET

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (19)

 1. Pašvaldības policistus kāds birojs uzraudzīs? Valsts savu policiju nez kāpēc samazina. Varbūt lai kopumā samazinātu policijas efektivitāti? Varbūt policijas ” neitralizācija” ir hibrīdkara elements vai kriminālas pasaules pasūtijums? Vai neizglītots pašvaldības policists spēj izmeklēt vai vismaz neiznīcināt pierādījumus smaga nozieguma vai ekonomisko noziegumu sakarā?

  23
  5
 2. Valsts policiju neviens nesamazina!
  Kamēr policistam nebūs darba apstākļiem atbilstošs atalgojums, cilvēkresursu trūkums Valsts policijā būs jūtams. Dabisks process.

  13
  12
 3. mentam maksā vai nemaksā, viņš tāpat paliks ments, kurš izbauda savu varas pārākumu, vismaz lielākā daļa no tiem

  36
  10
 4. Zivs pūst no galvas , valsts sākot ar valdošajām un tām pakļautajām struktūrām .

  14
  1
 5. Es ļoti ceru ka Bauskas mentus izkratīja. Savādāk sēž resni kā cūkas un neko nedara

  19
  3
 6. “Nepārejoša krīze”, tiešām galvā ir nepārejoša krīze, lai tādu nesakaru rakstītu.

  4
  1
 7. kādēļ liela daļa iedzīvotāju ir neapmierināti ar līdzšinējo valsts un pašvaldības policijas darbu? Ne tādēļ, ka paši saskārušies ar šo policistu darba stilu, kur galvenās “vadlīnijas” ir pēc iespējas ātrāka “atkratīšanās” no palīdzības lūdzēja. Kā arī “aizsāktas lietas” bieži vien novešana līdz “loģiskam” galarezultātam- noilguma iestāšanos. Vai tiešām valstij un pašvaldībām ir izdevīgi turēt divas policijas- vienu, kas ir spējīga “nokārtoties”, bet nevēlas, jo tai nav kas “attaisa durvis paceļ poda vāku un vēlāk padod papīru”, bet otrai nav pilnvaru ” vāku pacelt un papīru padot”….

  15
 8. Naudas neesot skolām, medicīnai, ceļiem, zinātnei, industrijai, algām, pensijām, bet nez kāpēc ir vajadzīgas divas policijas! Stulbums vai ļaunprātība? Kas ir autors divām policijām? Vēl jau varētu ieviest šucmaņus, družiņņikus un karabinierus, būtu vairāk budžeta darbavietu.

  13
  1
 9. Lūdzu laidiet viņus ārā!Viņi vairāk tā nedarīs!Jau tā nav kas strādā!

  7
  2
 10. Kas tie par priekšmetiem kurus noziedzīgi izmantoja?Vai nebūs kādi mākslīgie?!

 11. Skumji,ka aiztur policistus par kādiem pārkāpumiem,policisti jau ir tie ,kuriem ir jāuzrauga,lai pilsoņi ievērotu un pildītu likumus.Alga nu gan nedrīkstētu ietekmēt darba kvalitāti,tad,vai nu strādā,vai ej prom no darba,bet ,ja esi amatā- pildi to godprātīgi.

  5
  1
 12. Pašvaldības likums paredz, ka viena no vietvaru autonomajām funkcijām, kas jāīsteno līdz 2024. gada 1. janvārim, ir atskurbināšanas pakalpojumu pieejamība un pašvaldības policijas izveide.

 13. Triona sieva ari panema prieksha ? Ta visu laiku piesedz un stuchi pa lielam visa Bauskas parashna mentofka ir jaizkrata kartigi

 14. Dzirdeju ka Tulit Gulbeni sak paravet drošibas dienests,un notiks visu krutaku tirišana ,vairs nebus pirtinja iedzersana un kukuliša un sferu sadališana,viss pipec,beidzas veči treknie gadi,

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.