Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iepirkumā par Vecumnieku Jaunā un Vecā ezera savienojuma pārbūvi pretendenti nepiesakās

Bauskas novada pašvaldības rīkotais iepirkums par Vecumnieku Jaunā un Vecā ezera savienojošā ūdensvada caurules pārbūvi un būvniecības dokumentācijas izstrādi ir beidzies bez rezultāta. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Iepirkums tika izsludināts 22.jūlijā un paredzēja, ka būvniecības dokumentācijas izstrāde un savienojošā ūdensvada caurules pārbūve veicama četru mēnešu laikā no līguma noslēgšanas dienas. Būvdarbu ietvaros paredzēts ierīkot savienojošu cauruli ar rakšanas un beztranšejas metodi (neveicot rakšanas darbus), aizstājot bojāto trases posmu aptuveni 250 metru garumā. Foto: bauska.lv

Piedāvājumi pretendentiem bija jāiesniedz līdz šī gada 2. augustam, bet neviens savu piedāvājumu neiesniedza, informēja Bauskas novada domē.

Pašvaldība, saskaņā ar normatīvajiem aktiem, izmantos tiesības veikt sarunu procedūru ar iespējamiem būvniekiem.

Jau iepriekš ziņots, ka, uzsākot Vecumnieku Jaunā ezera ūdens līmeņa paaugstināšanas procedūru šajā sezonā, tika atvērtas Vecumnieku Vecā ezera slūžas. Atverot slūžas, no Vecā ezera uz Jauno ezeru pa savienojošo cauruli tika padots ūdens, lai dažu dienu laikā varētu piepildīt Jauno ezeru ar ūdeni pietiekamā līmenī. Neilgi pēc slūžu atvēršanas tika konstatēts cauruļvadu bojājums, apkārtējo teritoriju un privātīpašumu applūšana. Vecā ezera slūžas tika nekavējoties aizvērtas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teritorija vairākkārt apsekota. Cauruļvads tika atrakts 30 metru garā posmā, zaļajā zonā starp Veco ezeru un Pludmales ielu. Cauruļvadā ievietots izpētes robots veica video inspekciju. Tajā bija redzams, ka trīs vietās cauruļvads ir bojāts un vienā vietā – aizgruvis. Visi bojājumi tika konstatēti 250 metru garā posmā, tai skaitā zem Pludmales ielas, kurai ir uzklāta dubultās virsmas apstrādes kārta.

Jūlija vidū Bauskas novada dome sagatavoja un nosūtīja informāciju Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) ar lūgumu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķirt finansējumu avārijas seku novēršanai. Pašvaldība akcentējusi, ka Jaunajam ezeram ir būtiska loma ne tikai Vecumnieku ciema dabas daudzveidības un ainavas saglabāšanā, bet arī kā nozīmīgai rekreācijas teritorijai.

Izveidotā infrastruktūra īpaši nozīmīga ir Vecumnieku ciema iedzīvotājiem. Finansējums pieprasīts 85 322 eiro apmērā. Pašvaldība apliecinājusi, ka nodrošinās 36 567 eiro līdzfinansējumu, kas ir 30% no kopējās būvdarbu summas, paredzot finansējumu no budžetā saņemtajiem dabas resursu nodokļa līdzekļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

28. jūlijā Bauskas novada domes sēdē domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks informēja, ka VARAM pārstāvji pieprasījuši papildu informāciju, lai pārliecinātos, vai pašvaldība ir apsvērusi visas iespējas finansējuma piesaistē, tai skaitā projekta iesniegšanu meliorācijas sistēmu attīstībai.

VARAM pārstāvis Miks Strazdiņš portālam apliecināja, ka VARAM dara visu iespējamo, lai nonāktu pie rezultāta. “No pašvaldības saņemtā informācija tiek vērtēta, tāpat arī atbildīgajām iestādēm lūgts papildus izvērtēt ietekmi uz vidi un ezera teritorijā mītošajām dzīvotnēm. Tiklīdz izvērtējums būs pabeigts, komisija sanāks uz sēdi, kas šobrīd provizoriski plānota tuvāko nedēļu laikā, iespējams, šonedēļ,” sacīja M. Strazdiņš.

Gadījumā, ja VARAM finansējumu nepiešķirs, pašvaldība būvdarbu izmaksas plāno segt, piesakoties aizņēmumam ar trīs gadu atmaksas termiņu.


 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. tad jābūt kādam iemeslam. Varbūt lieluma mānija vainīga, ja pasūtītāji parastus, izraktus dīķus par ezeriem nosaukuši, tad ,varbūt, arī solītā samaksa izrādīsies vien kabatā ieliekama, un vēl nav zināms- kurā?

  2
  2
 2. tik stulbs komentārs sen nav lasīts. Ilgi domāji?
  Ārkārtīgi skumji, ka pašvaldībai nav rīcības brīvības ārkārtējos gadījumos- viss tikai caur iepirkumiem. Un ezers tiešām mirst

  1
  2
 3. tad mazajam Jānītim tev kaimiņos tas dīķis ir jau jūra…., un, ja jau tev vienīgais arguments “stulbs komentārs”, tad savā attīstībā tu esi vēl vēl bērnudārznieka līmenī

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.