Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ievēlētos padomes locekļus īslīcieši aicina vairāk domāt par lauku teritorijām

Īslīces pagasta iedzīvotāju konsultatīvās padomes vēlēšanās, kas notika Īslīces kultūras nama telpās, piedalījās vairāk nekā 30 iedzīvotāju. Ievēlētos padomes locekļus iedzīvotāji aicināja vairāk domāt par lauku teritorijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz iedzīvotāju konsultatīvās padomes vēlēšanām 23. janvārī bija ieradusies arī Bauskas apvienības pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska, jaunā Īslīces pagasta nodaļas vadītāja Una Pilverte un Gailīšu pagasta nodaļas vadītāja Baiba Marčenkova. Par to, kas ir iedzīvotāju konsultatīvā padome un ar ko tā nodarbosies, informēja L. Vasiļauska.

Īslīces pagastā iedzīvotāju konsultatīvās padomes vēlēšanas bija pirmā iespēja jaunajai pagasta nodaļas vadītājai tikties ar iedzīvotājiem. Īslīces pagastu ar janvāri sākusi vadīt Una Pilverte.

«Esmu Īslīces pagasta iedzīvotāja, visu mūžu šeit dzīvoju. Mani mērķi ir tieši tādi paši kā jūsējie. Redzu visu no iedzīvotāju skatpunkta,» klātesošajiem stāstīja U. Pilverte. Viņa informēja, ka beigusi Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti un izstāstīja sanākušajiem, kā sazināties ar viņu. «Laipni lūgti arī pie manis, ja ir idejas un vēlmes – nāciet, uzklausīšu ar prieku,» tā U. Pilverte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas Dzīvei» viņa atzina, ka izvēlējusies pieteikties amatam arī tāpēc, ka pati dzīvo Īslīces pagastā. «Mans sirdsdarbs un līdzšinējā darba pieredze ir darbs ar cilvēkiem. Mans mērķis ir padarīt ērtāku iedzīvotāju ikdienu un apkārtējo vidi, izmantojot pieejamos resursus,» akcentēja U. Pilverte.

Jaunā Īslīces pagasta nodaļas vadītāja Una Pilverte. Foto: Uldis Varnevičs

Īslīces pagastā padomei pieteikti seši kandidāti – Kārlis Vanags, Gints Jankovskis, Katrīna Jankovska, Zane Grāvīte, Evita Novicka un Alise Kalniņa. Sanākušie gan aizrādīja, ka topošajā padomē neesot zemnieku. Bauskas apvienības pārvaldes pārstāvji pauda viedokli, ka bija pietiekami plaša informācija un interesentiem bija pašiem jāpiesakās. «Tā izveidojies, ka ir neaptverta pagasta daļa – Pastališķi, Ādžūni, Bērzi. Ja nav vismaz viena cilvēka no katras apdzīvotas vietas, šis ir tikai ķeksīša pēc,» pauda sanākušie.

Iedzīvotāji protestēja, ka informācijas bija par maz, bet īsti arī nevarēja pateikt, kā vajadzētu informēt vairāk. «Informēju visus, ko vien varēju. Paldies Alisei Kalniņai, ka vismaz Ādžūni ir pārstāvēti,» pauda iepriekšējā pagasta nodaļas vadītāja Sandra Ķisele.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šoreiz klātienē nevarēja piedalīties divi no kandidātiem, bet viņi uzrunāja sanākušos attālināti ar interneta tiešsaistes palīdzību. Kārlis Vanags pastāstīja, ka pašlaik strādā Rīgā, bet plāno pilnībā atgriezties Īslīces pagastā. Viņa mērķi esot uzlabot pakalpojumus iedzīvotājiem. Zane Grāvīte ir vienīgā kandidāte 16 gadu vecumā ( saistošie noteikumi paredz, ka var kandidēt no 16 gadu vecuma). Viņa aktīvi jau trešo gadu darbojas biedrībā «Laiks jauniešiem» un publiskajā telpā vēlas aktualizēt Īslīces pagasta jauniešu intereses.

Pārējos kandidātus izvaicāja klātienē. Gints Jankovskis sacīja, ka viņa stiprā puse ir pasākumu organizācija un projektu īstenošana. Katrīna Jankovska pastāstīja, ka ir mentore sociālā riska jauniešiem, rīko dažādus pasākumus un raksta projektus, lai veicinātu sabiedrības līdzdalību ikdienas procesos. Evita Novicka uzsvēra, ka viņu izvirzīja teātra grupa un vērtēja, ka padome varētu būt vidutāja starp iedzīvotājiem, administrāciju un pašvaldību.

«Nāku no lauku reģiona starp Bērziem un Ādžūniem. Jaunais lauksaimnieks, agronoms un mājražotājs. Vairāk domāju par to, kā no laukiem tikt uz pilsētu, kad ceļi ir tādi vai šādi. Jāatceras, ka centrs nav tikai pagastmāja un Rītausmas, vairāk jādomā par Bērziem, Ādžūniem. Katrs savās mājās pie ģimenes galda izsaka savu sāpi, un šī būtu tā padome, kur šo sāpi var izstāstīt,» savu attieksmi un redzējumu pauda Alise Kalniņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balsošanā piedalījās 32 iedzīvotāji, atbalsts izteikts visiem pieteiktajiem kandidātiem. Gints Jankovskis uzreiz atgādināja iedzīvotājiem, ka padomes sēdes būs atklātas. «Ikviens var nākt, komunicēt un virzīt viedokli. Tas nekas, ka neesat padomē. Neviens nepieņems lēmumus jūsu vietā,» pauda G. Jankovskis.

Evita Novicka aktualizēja jautājumu par to, kā iedzīvotāju teiktais un vaicātais nonāks līdz padomei. Pēc vairākām diskusijām vienojās, ka saziņas centri varētu būt pagasta bibliotēkas un lapa sociālajos tīklos, kur var uzdot jautājumus un saņemt atbildes. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (19)

 1. ka, tiem tur augšā, jādomā par lauku teritorijām? Diemžēl, arī viņi domā, ka domā….

 2. bet, jums tur lauku teritorijās milzum daudz to izbijušo krogu ēku, vai vietu, kur tie krogi atradās un mums ne to “mākslinieku” tik daudz un arī naudas patreiz budžetā nepietiek, lai pie visiem “piemiņas zīmes” uzstādītu… Arī Bauskas visus, savulaik bijušos krogus vēl neesam iezīmējuši, bet vēl Murzam piemineklis jāuzliek….

  5
  3
 3. Īslīcē gan padome – no vienas ģimenes locekļiem. Varbūt tā arī labāk pie vakariņu galda sanāk padomes locekļi 🙂

  27
  2
 4. Nevajag naudu nekam citam kā vien soc.pabalstiem visādiem grūtdieņiem! Un tad visi būs apmierināti, neviens vairs nerakstīs žultainus komentārus!

  3
  1
 5. Īslīces iedīvotāju skaits ir 2500 iedzīvotāju,bet par padomes sastāvu lemj 30 iedzīvotāju!!! Urā urā urā…tāpat kā krievu laikā partija nolēma partija ielika… Varbūt vēl kā krievu laikā mājas vecākos ievēlēsim? Kāpēc mums ir labi apmaksāta pagasta vadība? Vai pagasta vadība nesaņem lielās algas par to,lai pagastā viss būtu kārtībā??? Kam šis cirks ir vajaadzīgs???

  13
  2
 6. Nu, kur tad tie 2500 bija, kad vajadzēja uz vietas būt un balsot- arestēti, trimdā, netika ielaisti klubā?
  Bauskas Dzīve vai tiešām komentētāju sadaļa ir jums ir tik nepieciešama, lai izdzīvotu? Tad, kad komentāros tiek izcelta jūsu žurnālistu neprofesionalītate, tad raksts ātri pazūd arhīvos! Vai tiešām Bauskā nav kompetentu cilvēku, kas varētu veidot šim dzeltanajam laikrakstam konkirenci?

  5
  2
 7. Atsvišķus Bauskas dzīves rakstus, rakstu autorus vajadzētu nominēt kategorijās “Nekur citur nevaru atrast darbu”, ” Man ir slikti”, ” Man nav tik slikti kā mājās”, ” Nekas nav labi, jo to nelasīs”, ” Cik slikti var uzrakstīt rakstu” kā Bauskas Dzīvei kļūt par nevēlamu Bauskas iedzīvotājiem?!

  4
  2
 8. visi jau nav tik viegli pierunājami, kā daži, kuriem pietiek vien ar soliņa nokrāsošanu, vai grants kravas aizvešanu pie vietējiem kapiem, lai viņi nākamajās pašvaldību vēlēšanās bez kavēšanās balsotu par līdzšinējiem “favorītiem”, domātājiem par pagasta iedzīvotājiem, tiem, kuri izdomāja par “konfektēm” iegūt sev atbalstītājus iedzīvotāju padomju veidā.

 9. Kāpēc mēs vēlam pašvaldības deputātus un kāpēc viņiem maksā par deputāta darbu?!

 10. Ak kungs!Vai jaunā vadītāja jel sajēdz jebko?
  Ineta Ruhocka varēja pieteikties,ar pieredzi un zināšanām pašvaldību darbā.Tas nav vadīt kādu kabinetu.Tā ir pašvaldība.Vēlu veiksmi protams!

 11. jebkas te nav jāsajēdz, galvenais lai tiek izpildīti ES ieteikumi par “iedzīvotāju padomju” veidošanu pašvaldībās. Ja ES cilvēki redzēs, ka esam čakli izpildītāji, tad ar ,iespējams, mūsu Eiropadomē ievēlētajiem čakļīšiem kādu amatu arī iešķiebs.

 12. Ceru,ka jaunā vadītāja domās par ģimenēm ar bērniem.Bērnu audzināšanu un atbalstu tām.
  Cienīt katru ģimeni.

 13. Es skatos un brīnos,Bauskas novads tāda bedre vien ir.Tikai dažas skolas piedalījās skolu atbalsta akcijai.Sak,eh kas ta man mēs būsim tāpat!Nu nebūsiet,ja nebūs mūs! IN bija jārīko akcija,lai visi piedalās.Ko jūs,neko.Tūlīt nolikvidēs vidusskolu Rundālē,Skaistkalnē,ko jūs?Nevienu dokymentu nemākat sakārtot!Kas tā par izglītības kvalitātes vadību,katru reizi citi pātari.Sajēdz ko dara.Atgrieziet atpakaļ veco kvalitatīvo izglītībad pārvaldi pašvaldībās!
  IN fui!
  Varēja rīkot kopīgu akciju novadā Skolām būt!
  Tik nezinoši darbinieki,paši nezina ko darās!Kauns!

  2
  1
 14. Laikam vel iedzīvotāji nav sapratuši kam tā padome un kāpēc.
  Padome ir iedzīvotāju kopums(brīvpràtīgi, bez algas, savā brīvajā laikā) kurš aicina uz sarunām iedzīvotājus lai kopīgām idejām un spēkiem veicinātu pagasta izaugsmi attīstību un sakārtotību. Ar saviem priekšlikumiem informētu novada domi un pagasta pārvaldi, rastu risinājumus un iespējas uzlabojumiem.
  Kad piedāvā pagasta aktīvajiem iedzīvotājiem nākt piedalîties padomē, negribu, nav laika, bet kad viss slikti tad bļaut jau var, bet lai risinātu kaut ko spēka nav. Kā zinām lielākie kritizētāji ir tie kas neko nedara. Iedzīvotājiem ir jābūt aktīviem uz komunikāciju vērstiem, lai notiktu pagasta attīstība un pilnveidošana.
  Prieks par aktīviem Īslīces iedzīvotājiem!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.