Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ieviesīs personalizētas Bauskas novada iedzīvotāju kartes

Bauskas novada domes sēdē 31. augustā deputāti lems par lēmumprojektu, kura mērķis ir apstiprināt Bauskas novada mobilās lietotnes izmantošanu un personalizētas iedzīvotāju kartes izsniegšanu un lietošanu Bauskas novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada mobilo lietotni «Bauskas novads» jau var lejupielādēt mobilajos tālruņos. Bauskas novada sabiedrisko attiecību nodaļa informē, ka noslēgts līgums par vienotās pašvaldību sistēmas SOPA iedzīvotāju mobilā lietotnes «Bauskas novads» ieviešanas, pielāgošanas un palaišanas darba uzdevumu ar SIA «ZZ Dats» par 18 803,40 eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Izdevumi segti no Bauskas novada pašvaldības budžeta.

Šī mēneša komiteju sēdēs uzņēmējdarbības un mārketinga departamenta vadītāja Laura Ārente informēja, ka ar oktobri mobilajā lietotnē plānots ievietot īpašos Bauskas novada pašvaldības un uzņēmēju piedāvājumus novada iedzīvotājiem un viesiem. Tāpēc ir jāpieņem saistošie noteikumi «Par Bauskas novada mobilās lietotnes izmantošanas un personalizētās iedzīvotāju kartes izsniegšanas un lietošanas kārtību Bauskas novada pašvaldībā».

Deputātus L. Ārente informēja, ka šīs priekšrocības domātas Bauskas novada deklarētajiem iedzīvotājiem un novada viesiem. Īpašos piedāvājumus tā arī varēs izmantot divos līmeņos – Bauskas novada viesi un iedzīvotāji. Noteikumos uzskaitītas iespējas, ko sniedz mobilā lietotne un iedzīvotāju karte. Noteikta arī kārtība, kā uzņēmēji varēs iesniegt savus īpašos piedāvājumus, popularizējot Bauskas novadu un uzņēmumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzēts, ka mobilajā lietotnē varēs iesniegt ziņojumus pašvaldībai par dažādām problēmām un saimnieciskiem jautājumiem, un pašvaldības noteiktajā kārtībā saņemt atbildi, sazināties ar pašvaldības iestādēm, iesniegt iesniegumus pašvaldībai, izmantojot sagatavotās formas, saņemt pakalpojumus un atlaides pašvaldības iestādēs un pie pašvaldības sadarbības partneriem, ar kuriem noslēgta vienošanās par sadarbību, sekot līdzi pašvaldības jaunumiem un pasākumiem, piedalīties aptaujās un publiskajās apspriešanās, kā arī ārkārtas situācijās saņemt brīdinājuma ziņu no pašvaldības par nepieciešamo rīcību.

Pašlaik lietotne tālruņos ir lejupielādēta gandrīz 300 reizes. Konsultācija ar uzņēmumu, kas ievieš aplikācijas, uzrāda, ka pašvaldībās, kurā tā ieviesta kopš gada sākuma, lietotne lejupielādēta 1100 – 1500 reizes. Ņemot vērā, ka pašvaldība šādā veidā plāno īstenot arī iedzīvotāju aptaujas par svarīgiem jautājumiem, jāsecina, ka pašlaik to iedzīvotāju skaits, kas izmanto šādu lietotni, ir ļoti nepietiekams.

Vairākās Latvijas pašvaldībās jau ir ieviestas iedzīvotāju kartes. Foto: sigulda.lv

Tomēr papildus lietotnei paredzēta arī personalizētas iedzīvotāju kartes ieviešana. Kā pamatojumu L. Ārente minēja, ka ne visi vēlas izmantot mobilo lietotni – virkne cilvēku izmanto telefonus, kur tādu nemaz nevar izmantot. Veicot aptauju, konstatētas kartes izmaksas, – septiņi eiro, kas būs jāsedz kartes lietotājam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tomēr noteikta arī kārtība, kuru grupu iedzīvotāji no pirmreizējās maksas par karti ir atbrīvoti. Lai saņemtu Bauskas novada iedzīvotāja karti, jāiesniedz pieteikums, vēršoties kādā no Bauskas novada Valsts un pašvaldības vienotajiem klientu apkalpošanas centriem, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu.

No maksas par iedzīvotāja kartes pirmreizējo izgatavošanu un izsniegšanu ir atbrīvoti iedzīvotāji, kuri jaunāki par 18 gadiem, kā arī iedzīvotāji, kuri sasnieguši pensionēšanās vecumu, politiski represētas personas, trūcīgas un maznodrošinātas personas, personas ar invaliditāti un daudzbērnu ģimenes.

Šeit gan par gala versiju deputātiem bija diskusijas. Voldemārs Čačs rosināja piešķirt karti Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidētājiem, kam deputāti piekrita. Apsprieda ideju par kartes piešķiršanu novada Goda pilsoņiem. Bija piedāvājums piešķirt karti arī 1991. gada janvāra barikāžu dalībniekiem, bet izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks aicināja ideju neatbalstīt, norādot, ka barikāžu dalībnieku apliecības nav pasniegtas visiem, kas piedalījās barikādēs, un bija daudzi tie, kas palīdzēja dalībniekiem, neesot Rīgā, un tāpēc nebūšot godīgi šāda veida atbalstu piešķirt.

Piemēram, Ogrē karte un lietotne ieviesta jau 2018. gadā. Ogres novada iedzīvotāja karte (“Ogres novadnieka karte”) ir dokuments, kas apliecina piederību Ogres novadam un kura būtība ir motivēt iedzīvotājus deklarēties Ogres novadā un saņemt priekšrocības, izmantojot dažādus pakalpojumus. Ik gadu lietotnes un kartes pakalpojumu klāsts tiek papildināts, nodrošinot arvien jaunas funkcijas, kas ir noderīgas lietotājiem. Piemēram, pagājušajā gadā skolēnu kartes tika ieviestas paplašinātā novada skolās, nodrošinot iespēju ar tām norēķināties par pašvaldības apmaksātajām pusdienām.
 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (36)

  1. Vēl neesam attapušies no identitātes trakuma, kad jau panesies nākamais sviests. Domāju, ka novads ietaupītu naudu pat vairāku ielu asfaltēšanai, ja patriektu to Ārenti ar visām viņas glupajām idejām.

    56
  2. Ar iedzīvotāju ienākuma nodokli samaksāja par ieviešanu, tad vēl noplēsīs par izgatavošanu! Nez kurā pašvaldības iestādē es varēšu to karti izmantot ar atlaidi? Par siltumu un ūdeni maksājot vai?

    39
  3. Nu klausieties,cik var?! Ir tak aplikācija,kur var sazinaties, noradit uz novada trukumiem utt,redz maz esot lejupieladeta, un kas tik tur vel nē, bet varbut tas tad ari parada,ka cilvekiem to nevajag,ka vini atrod veidu kā citadak sazinaties. Karte pa 7 eiro,kam vina bus vajadzīga,pa velti dodot diez cik ņemtu,jo kartejais aksesuārs bez īsta pielietojuma,izveidojiet jau gatavu puedavajumu ar atlaidem,ar iespejam un tad dodiet tas kartes.

    32
  4. Vai tiešām tādas kartes par tādu naudu ir tik svarīgas. Fome,vai jums nav kur likt citur naudu? Tad jaunu pilsetas logi,tagad kartes.

    24
  5. Bet tie deputāti tomēr nav ar pilnu rubli. Nevienam nerodas jautājums, ka visa ideja ir dzīvotnespējīga, vajag vēl papildus piķi iekačāt slīkonī. Ja aplikācija tikai 300 iekačāta, tad tas nozīmē, ka to nevajag, nevis to ka tur vēl jāiegulda kaut kādā kartē. Autors idejai atkal Ārente. Nu mby viņai vajag iedot kaut kādu diplomu apmaiņā pret to lai viņa neko nedarītu un nenestu savus priekšlikumus. Bet nu deputāti šokē, ka nespēj saskatīt acīmredzamas likumsakarības, neviens no bara.

    34
  6. Un vēl. Viena lieta ir piķis. Otrā lieta, ka tas ir vēl viens komunikāciju kanāls paralēli vienatajiem klientu centriem, facebook 4 kanāliem un avīzei un portālam. Joptvai, kas to uzturēs visu? Kur tad būs pieejama patiesība iedzīvotājam? Man jālasa visi tie kanāli? Idioti jei bogu. Varētu padomāt ka bauskas novads ir megapolise, vesels kalifornijas štats.

    30
  7. Atbilde Monty Python. Vēlēšanas ir reizi četros gados. Kādi balsotāji, tāda dome.

    22
    3
  8. tās identitātes kartes vietā katram novada iedzīvotājam izsniegt bezmaksas tualetes papīra rulli, vismaz kāds “taustāms” labums tiktu….

    22
  9. Tā Ārenta sagrābsta no visiem kaut ko un tad pasniedz, kā savu ideju! Ideāli! Tā turpināt! Tjipa deputāte strādā!

    27
  10. Nu ko es, es nobalsoju, bet šos tipus es neievēlēju. Mani plusi netika šajā domē. Bet nu tā ir, kādus ievēl tādi arī darbi tur iebilst neko nevar. Tomēr kritizēt vajag, varbūt kāds no tiem deputātiem arī lasa komentārus.

    17
  11. Es te kaut ko nesaprotu. Kāds ir juridiskais pamatojums, ka kartes esamība ir pazīme pēc kuras sniegt privilēģijas? Ja atlaides pazīme ir piederība novadam, tad cilvēks, kurš deklarēts novadā ir ar tādām pat tiesībām kā otrais ar karti. Pašvaldība gluži nav lielveikals, kur vieni ir lojālie pircēji un saņem atlaides un citi nesaņem. Pašvaldība ir veidojums, kuram jānodrošina godīgas un vienlīdzīgas iespējas visiem, vienīgā pazīme ir deklarēts vai nedeklarēts novadā + īpaši atbalstāmās personu grupas. Karte nav pazīme. Karte pat nevar būt līdzeklis lai pierādītu deklarēšanās faktu, jo cilvēks var paņemt karti deklarējies, tad pārdeklarēties uz citu novadu. Es ļoti apšaubu, ka deputātu pieņemtie noteikumi var būt pārāki par likumu par pašvaldībām, kurš čotka nosaka tiesības un pienākumus. Resp. ja tiks pieņemti tādi noteikumi, ka karte ir pazīme privilēģijām, atlaidēm, tad tas manuprāt būs prettiesiski.

    41
  12. Vienīgais veids kā karte var dot atlaidi, ja tai pievienojas privātie uzņēmumi, kuri pēc sava prāta var noteikt sev tīkamās atbalsta grupas. Bet nekādas atlaides uz kartes pamata nedrīkst sniegt pašvaldība un tās pakļautībā esošie uzņēmumi.

    16
  13. Problēma ir tajā, ka uz deputātu vietām jau neviens normāls cilvēks nelaužas. Vēlē, par kuru sarakstu gribi, galā vienmēr tāds rasols no subproduktiem vien sanāk. Turklāt ar katrām vēlēšanām tā ievēlamo kvalitāte tikai krīt. Taisnība jau ir Hermanim, ka jāmaina vēlēšanu kārtība, lai tomēr ir iespēja kaut kvalitatīvākos kandidātus no esošā piedāvājuma izvēlēties.

    24
  14. bet, kur tu visu laiku esi dzīvojies, ja vēl neesi sapratis, ka visas tās darbības pašvaldībā, tāds veikaliņš vien ir un novada “lojalitātes karte” ir kārtējais apliecinājums darījumiem – es tev, tu man, vai otrādi. Pašvaldības ir samazināts Saeimas modelis ar visu tajās notiekošo tirgu un pieejamajām iespējām, ja vien esi koalīcijā…

  15. Čipu iešūšana būtu finansiāli ietilpīgāka.Suņu čipotāji tak piešāvušies. Jādibina tik superKUKā čipošanas departaments…

  16. Vai atceraties, kas pagājušajās pašvaldības vēlēšanās bija citu partiju sarakstos? Okmanis likās adekvātāks par citiem un citām.Varam tikai iedomāties kādu vājprātu sarīkotu citi ” adekvātie”! Ko mums darīt nākošajās vēlēšanās? Ievēlēt savu suni? Varbūt konsultēties ar Hermani? Režisors redz cauri politiskajiem aktieriem…

    11
  17. un ko taa karte man dos?? ja naudu ieskaititu uz taas kartes ka bankas karte, ta jaa, a kaut kadi tur jaunumi un tiri piri,., tas man galigi neinteresee. nevelos but cipota kaa mani mīļdzīvnieki.

  18. Nesaprotu, kur tik aprobežoti. Nu palasi, kā citur iet. Piemēram, Siguldā.
    Siguldas novada pašvaldība ir vienīgā Latvijā, kura ieviesusi plašu iedzīvotāju lojalitātes programmu, kas veiksmīgi darbojas jau turpat desmit gadus.ID karšu programma iedzīvotājiem dod iespēju iegūt personalizētu ID karti, ar kuru var saņemt dažādas atlaides pie novada uzņēmējiem, kā arī vērā ņemamas priekšrocības, apmeklējot vai piedaloties dažādos kultūras un sporta pasākumos. Desmit gadu laikā šo karti izņēmuši 90% Siguldas novada iedzīvotāju, kuri to var saņemt, apliecinot šīs kartes ilgtspējību un noderīgumu.

    Siguldas ID karte sniedz priekšrocības ne tikai iedzīvotājiem, bet arī uzņēmējiem, jo dod iespēju piesaistīt plašāku klientu loku, neizstrādājot savu lojalitātes programmu, kā arī ietaupot līdzekļus sistēmas izveidei un uzturēšanai. Lai paplašinātu uzņēmējiem lojālo klientu loku un nodrošinot atlaižu pieejamību ne tikai Siguldas novadā deklarētajiem iedzīvotājiem, bet arī drīzumā jaunveidojamā Siguldas novada teritorijās, pērn Siguldas ID karšu programmai pievienojās Krimuldas un Mālpils novads.

    Siguldas, Krimuldas un Mālpils ID kartes priekšrocības veido divi bloki – pašvaldības un uzņēmēju piedāvātais. Uzņēmēju atlaides pieejamas visu novadu iedzīvotājiem vienlīdzīgi, taču pašvaldību piedāvātais pakalpojumu klāsts pieejamas tikai tā novada ietvaros, kur iedzīvotājs deklarējies. Šobrīd ar ID karti pieejami vairāk nekā 200 pakalpojumi un preces ar atlaidēm pie vairāk nekā 160 uzņēmumiem ne tikai Siguldas novadā, bet arī citviet. Ar plašo ID karšu programmas piedāvājumu klāstu var iepazīties šeit. Šogad programmai pievienojies interaktīvo tūrisma spēļu uzņēmums “Vāvere.eu”, piedāvājot viena eiro atlaidi iedzīvotājiem ar Siguldas ID karti. Tāpat ID karšu programmai pievienojies restorāns-krodziņš “Pie Brāļa” Inčukalna novadā, piedāvājot 10% atlaidi ēdienkartei un dzērienkartei. Ar Siguldas ID karti atlaides kopš pagājušā gada vidus iespējams iegūt jau virknē Krimuldas un Mālpils uzņēmumu.

    Papildus jāatzīmē, ka, attīstot Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes funkcionalitāti un izmantojot mūsdienīgo sistēmu priekšrocības, Siguldas novada pašvaldība īsteno inovatīvu risinājumu skolēnu ērtākai pusdienu apmaksai, kad tās klātienē pilnā apjomā atsāksies Siguldas Valsts ģimnāzijā, Siguldas 1. pamatskolā un Siguldas pilsētas vidusskolā. Skolās tiks ieviesta digitālā ēdināšanas apmaksas sistēma “PAĒD!S”, izmantojot Siguldas mobilo lietotni. Plašāk par šo projektu informēsim tiklīdz to būs iespējams uzsākt testa režīmā, atsākoties mācībām klātienē.

    4
    14
  19. Un te jau nebūs savādāk, ja uzņēmēji sadarbosies, tad varēsi ar 10 procentu atlaidi paēst Mežkungā, ar 15procentu atlaidi iepirkties Mājai un Dārzam, ar 50 procentu atlaidi nopirkt biļeti uz Bauska TASTE festivālu. Tas nu tāds piemērs. Ne jau visi iesaistīsies un ne visi lielas atlaides piešķirs…

  20. Mobilās lietotnes būs ,lai vairāk cilvēkus varētu kontrolēt. Privātās dzīves ka tādas nebūs vairs nevienam. Redzēs kur Jānis aizbrauca un Dace aizgāja pie kaimiņa 😉
    Meli???? Vai tad caur e-pastu un mājaslapu nav pieejama informācija un saziņa?.

    5
    1
  21. Vispār, ja tās novadnieku kartes paanalizētu Satversmes tiesa, droši vien izrādītos, ka tās ir nelikumīgas, jo ir nekas cits kā vēl viens iedzīvotāju segregācijas instruments. Otrkārt, no kurienes tās iedomas, ka, piemēram, ēdināšanas uzņēmums, kas katru dienu tirgo ēdienu, tagad nesaprotamu iemeslu dēļ sākts to kādam tirgot ar 15% atlaidi? Sigulda ir īpašs gadījums, kur visam cenas uzskrūvētas tūristu dēļ, un, lai ievilktu ēstuvēs arī vietējos (īpaši nesezonas laikā), izmests šis mušpapīrs. Sigulda nebūt nav paradīze. Stulbie velosipēdistu celiņi, stabiņi, tās ribas uz seguma un ātruma ierobežojumi 40 km/h pat braukšanu pa to padarījuši gandrīz neiespējamu.

    12
  22. Slikti jau nav, ko piedāvā. Vismaz skaudīgs kaimiņs nevarēs vairs uzrakstīt anonīmu sūdzību. Piemēram Būvvaldes lapā var rakstit kaut vai katru dienu anonīmas sūdzības un tik skaties ka pie vārtiem būvinspektors

  23. cik tad tā Latvija liela, lai katrā “veikaliņā”- pašvaldībā tur deklarētam piešķirtu “lojalitātes karti”? Vai tik mazai valstiņai savus iedzīvotājus vajadzētu dalīt vēl piem. bauškiniekos, jegavniekos vai vēl kādos, lai tik saņemtu dažu centu vai eiro atlaidi. Pirmkāt, padomājiet, vai kartes ieviešanai izlietotie resursi jebkad atmaksāsies un, vai arī deputātiem nevajadzētu saņemt “lojalitātes karti” “piekļūšanai” savām sievām, iesākumam…..

  24. Nesapratu – ko no tā visa, ko “dos” kartes, šobrīd nedrīkst vai nevar darīt/dabūt?! Sakiet uzreiz, cik darbinieku plānots pieņemt, lai šo administrētu? Kura kompānija noskatīta, lai “godīgi” uzvarētu konkursā par karšu izgatavošanu un ieviešanu?

  25. Neviens kartes ieviešanas un administrēšanas izmaksas pat nerēķina, jo tās jau defoltā tiks norakstītas uz nodokļu maksātāju pleciem. Kurš pašvaldībā jebkad ir sastapis kaut vienu cilvēku, kas rēķinātu kādas lietas efektivitāti un rentabilitāti? Tie ir cilvēki no citas planētas, tāpēc arī nesaprot, kā darbojas mūsu pasaule. Jau gadiem domāju, kā dabūt viņus visus atpakaļ uz to Andromedas vai Perseja zvaigznāju, no kura viņi ieradušies maitāt mums dzīvi.

  26. Tātad pašvaldība ir kā tāds Rimi un Maxima kur ir lojalitātes kartes? Par tiem 18 tūkstošiem labāk nopērciet vēl vienu autobusu Ukrainai. Ieguldiet šo naudu kādas daudzdzīvokļu mājas renovācijā, izdariet taču ko sabiedrībai derīgu. No labas dzīves galīgi prātu izkūkojuši, novada dome, savos Iphonos vien dzīvojat. Citu vajadzību vairs nav?

  27. Kāda no pašvaldības dāmām droši vien ir patiesā labuma guvēja logo, karšu, identitāšu un stratēģiju firmelē. Pašvaldības ir ļoti iemanījušās savus tiešos ar algu apmaksātos pienākumus deleģēt ārpakalpojuma firmelēm, kas, visticamāk, pieder pašu radiem vai citādi pietuvinātām personām. Ja pāris mēnešu vai mēneša laikā no pašvaldības var izsūkt kādus desmit vai vairāk tūkstošus par kaut kādu piārisku nieku, tad laikam ir vērts paciest neapmierinātās tautas komentārus.

  28. Bauskai līdz Ogrei kā līdz Mēnesim- nu gan kādam/ai ambīcijas – mazpilsēta paliek mazpilsēta. Tas nav ne labi, ne slikti, vienkārši mazākai pilsētiņai un novadam citas prioritātes- nu nav vajadzīgas ne mobilās lietotnes, ne kartes, ne pārpasaulīgas vīzijas. Nauda, kas tiek tērēta šādām lietām daudz labāk un saimnieciskāk var tikt izmatota.

  29. Visbīstamākie esot darbīgi un pašpārliecināti muļķi un nekauņas. Cilvēces pieredze….

  30. Karti uzrādot, veikalā Rozīte man lētāk pārdos gurķi, Kvēlē – kleitu, Fiifa dziju vai zeķbikses, baseinā varēs lētāk ļaus peldēties? Vietējās satiksmes autobusā Nordeka vedīs par puscenu? Kādas muļķības! Kurš tam spēj noticēt! Novada dome, deputāti – ko Jūs pīpējat?!
    Tieciet beidzot vaļā no pārgudrajiem projektu rakstītājiem! Tie to vien grib kā no budžeta naudu slaukt, solot absurdus brīnumus.
    Rakstā par Ogri minētais – skolēns ar šo novada karti var samaksāt par pusdienām tikai tad, ja vecāki tajā ir ieskaitījuši naudu no sava bankas konta, starp citu, maksājot bankai komisijas maksu. Bet tikpat labi skolēns par pusdienām var norēķināties ar bankas karti, vai arī vecāki, veicot maksājumu internetbankà

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.