Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Informē iedzīvotājus par sociālās palīdzības saņemšanas iespējām Bauskas novadā

Novembrī un decembra sākumā Bauskas novada sociālā dienesta Bauskas struktūrvienība Bauskas apvienības pārvaldes teritorijā pirmo reizi organizēja informatīvās pēcpusdienas par sociālās palīdzības saņemšanas iespējām novada iedzīvotājiem, portālu informēja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Goldmane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vecsaules un Mežotnes pagasta nodaļas sociālā darbiniece Daina Jurēvica atzina, ka iedzīvotāju atsaucība l nav bijusi liela. „Cilvēki nav pieraduši, varbūt īsti neizprot, kāpēc aicinām viņus ar mums tikties, bet priecājamies par ikvienu, kurš atnāk un sev noderīgu informāciju saņem. Pat, ja tas ir viens cilvēks,” pārliecināta ir D. Jurēvica, piebilstot, ka jauni cilvēki informāciju atrod internetā, bet senioriem saprotamāka un ērtāka ir klātienes komunikācija.

„Ir, kuri piezvana vai atnāk jau pirms tikšanās, jo vēlas aprunāties individuāli, nevis līdzās citiem. Arī par to esam saprotoši, jo lauku teritorijās cilvēki ir kautrīgāki. Bet, ja palīdzam vienam, par to diezgan ātri uzzina arī citi un vēršas pie mums. Cilvēki ir jāiedrošina,” uzskata D. Jurēvica.

Viņa paskaidro, ka gadu gaitā pabalstu saņemšanas iespējas ir kļuvušas plašākas, bet daudzi par to nezina un izmaiņām normatīvajos aktos neseko līdzi. Piemēram, iedzīvotāji var saņemt mājokļa pabalstu ar mājokļa lietošanu saistīto izdevumu segšanai (maksa par apsaimniekošanu, īri un pakalpojumiem, piemēram, apkuri, elektroenerģiju, ūdensapgādi, kanalizāciju un atkritumu izvešanu).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkrēto pabalstu ir tiesīgi saņemt ne tikai iedzīvotāji ar zemiem ienākumiem, bet arī tās mājsaimniecības, kuru ienākumi arī ir par mazu, lai tiktu galā ar pašreiz strauji pieaugošajiem maksājumiem. Lai varētu izvērtēt mājsaimniecības ienākumu un materiālā stāvokļa atbilstību tiesībām saņemt sociālo palīdzību, iedzīvotāji ir aicināti vērsties sociālajā dienestā.

Tāpat Bauskas novada pašvaldībā ir spēkā brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti, kurus piešķir, neizvērtējot personas ienākumu un materiālā stāvokļa līmeni. Piemēram, apbedīšanas pabalsts līdz 750 eiro, kas tiek piešķirts par personām par kurām mirušā ģimenes loceklis vai persona, kura uzņēmusies apbedīšanu, nesaņem Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) apbedīšanas pabalstu vai arī VSAA izmaksātā summa ir mazāka par 750 eiro, tāpat ir pieejams pabalsts līdz 150 eiro kalendārajā gadā transporta izdevumu kompensēšanai personām ar I un II grupas invaliditāti, personām ar funkcionāliem traucējumiem, hemodialīzes un onkoloģijas pacientiem ārstniecības iestādes apmeklējumam, specializētā transporta pakalpojumu izmantošanai personām ar kustību traucējumiem nokļūšanai uz ārstniecības/rehabilitācijas iestādēm (vai no tām) saskaņā ar ārsta nosūtījumu.

Bauskas novadā tiek izmaksāts arī pabalsts mācību gada uzsākšanai daudzbērnu ģimenēm. Katram bērnam, tai skaitā audžuģimenē ievietotam un aizbildnībā esošam bērnam, kurš iegūst pamata izglītību vispārējās izglītības iestādē ir iespēja saņemt 55 eiro mācību gadā. Par daudzbērnu ģimenes bērnu uzskatāma arī pilngadīga persona, kas nav sasniegusi 24 gadu vecumu, ja tā iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieejams arī pabalsts ēdināšanai pirmsskolas, vispārējās un profesionālajās izglītības iestādēs tiek piešķirts, ja izglītojamā ģimene atbilst daudzbērnu ģimenes statusam, ja bērns ir ar invaliditāti vai ja vecāks ir persona ar invaliditāti un nestrādā algotu darbu.

Informācija par visu Bauskas novadā pieejamo sociālo palīdzību un sociālājiem pakalpojumiem pieejama pašvaldības vietnē bauska.lv sadaļā Sociālā palīdzība un sociālie pakalpojumi.

Foto:Bauskas novada dome

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. vai tad jūs, tur domē, “nerēķinājāt”, kādu no “gadījumiem” pielietot, lai pabalstu atteiktu- vai kurināmais neatbilst “klasifikācijai”, vai mājokļa dokumenti nav sakārtoti? Bet, vai tiem cilvēkiem, kuriem atteikts pabalsts kurināmā iegādei, tiem salst mazāk, kā tiem, kuriem tas pienākas automātiski? Arī tiem, ar 4000 mēnesī un lielākām algām?

    5
    1
  2. varbūt varēja iztikt bez šādiem semināriem, kuros, kā redzams cilvēkus uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt, bet vienu mēnesi pašslavinošo vēstu vietā, vai arī tajās ievietot šos likumus un noteikumus par palīdzības saņemšanu. Kā arī tos novadīt līdz katram novada iedzīvotājam, tam kadru domē ,cerams ,netrūkst, to, kuri jau parakstījušies par 4 dienu darba nedēļu….

    6
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.