Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iniciatīvas grupa skaidros aicinājumu Mežotnes pili pārveidot par muzeju

Vairāku sabiedrībā zināmu cilvēku veidotā iniciatīvas grupa šodien rīko preses konferenci, kurā iecerēts skaidrot aicinājumu Mežotnes pils ansambli paturēt valsts īpašumā un izveidot tajā muzeju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja iniciatīvas grupas pārstāvji, preses konference notiks Mežotnes pilī šodien plkst.14.

Iniciatīvas grupa ir nosūtījusi atklātu vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, aicinot Mežotnes pils ansambli atstāt valsts īpašumā un attīstīt tajā muzeju. Vēstuli parakstījuši bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, mākslas vēsturnieks Imants Lancmanis, Rundāles pils muzeja direktore Laura Lūse, mūziķis Igo, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis un vairāki citi sabiedrībā pazīstami cilvēki.

Mežotnes pils jau vairākus gadus stāv tukša – “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) ir rīkojusi vairākas nomas tiesību izsoles, taču par pili nav bijusi nomnieku interese.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēstules autori aicina atstāt pils ansambli valsts īpašumā un attīstīt tajā Mežotnes pils muzeju, līdzīgu Rundāles un Bauskas pils muzejiem, un optimālā variantā redz to Rundāles pils muzeja filiāles statusā. Viena no atklātās vēstules autorēm – Mazās Mežotnes pils īpašniece un Pētera Vaska fonda vadītāja Regīna Deičmane portālā “manabalss.lv” iniciējusi parakstu vākšanu, lai Mežotnes pili noteiktu par Rundāles pils muzeja filiāli, kuru pāris dienās parakstījis nepilns tūkstotis cilvēku.

Kā ziņots, VNĪ izsludinātā nomas tiesību izsole divreiz noslēgusies bez rezultātiem, tāpēc izsludināta jauna izsole. Nomas tiesību izsoles sākuma maksa ir 1441,42 eiro mēnesī. Papildu maksājumi ietver apsaimniekošanu, nekustamā īpašuma nodokli, apdrošināšanu un zemes nomu. Līguma darbības termiņš plānots 30 gadi. Nomas tiesību izsoles nodrošinājuma nauda ir 10 000 eiro.

Mežotnes pils komplekss ietver pili, administratīvo ēku, sporta zāli un citus teritorijas elementus. Nomniekam būs pienākums saglabāt tajā esošo kustamo mantu, ieskaitot interjera priekšmetus un mēbeles.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. ne vien šoferiem ir dēli, dēli un meitas ir arī patlaban jau štatu sarakstos esošiem “muzejniekiem”

  2
  5
 2. Mēs katru rudeni braucām ar bērniem pastaigāt pa Mežotnes pils parka zelta lapām. Pārņems Rundāles pils un būs žogs riņķī un dārga biļete. Un nestāstiet man ka tā nebūs.

  1
  2
 3. Bet ja to pārdos kādam pašu vai citzemju miljonāram, jūs tur pat tuvumā nevarēsit pieiet ne par lielu, ne par mazu naudu.

  2
  0
 4. parks- tā jau ekstra, bet kā ar mūsu upēm? Cik vietās tām vēl iespējams piekļūt? Cik ir to celiņu vai taku pagaidām, lai piekļūtu Mūsas kreisā krasta pilsētas teritorijā un cik to būs, ja visi krastā atrodošies privātie zemesgabali tiks apbūvēti un iežogoti?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.