Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Interesējas, vai gudro solu nevar uzstādīt arī Bauskā

Iecavā šī gada aprīļa sākumā autoostas teritorijā tika uzstādīts jauns infrastruktūras objekts – gudrais jeb viedais sols, kas pilnībā darbojas uz saules paneļiem, uz kura iespējams apsēsties un uzlādēt savu mobilo ierīci jebkurā diennakts laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baušķeniece Guna interesējās, vai līdzīgu solu nav iespējams uzstādīt Bauskā. Viņasprāt arī Bauskā šāds infrastruktūras objekts iederētos autoostā. Ja neesot iespējas tur uzstādīt viedo solu, Gunai padomā ir arī kāda cita vieta. “Par sliktu nenāktu gudro solu nolikt Bauskas pilskalna teritorijā, te tomēr ir iecienīta gan pilsētnieku, gan tūristu pastaigu vieta,” norāda Guna.

Bauskas novada pašvaldībā paskaidroja, ka vietvara apsvērs iespējas uzstādīt šāda veida solu Bauskas pilsētas teritorijā, ja šo objektu būs iespējams iekļaut kādā no ES struktūrfondu līdzfinansētiem projektiem.

“Šāda sola uzstādīšana ir dārga un līdz ar to rūpīgi ir jāizvērtē tā atrašanās vieta, noteikti tur, kur pieejams videokameras. Autoosta ir privāta teritorija,” norādīja Bauskas pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgādināsim, ka sols Iecavas centrā ierīkots ar apdrošināšanas akciju sabiedrības (AAS) “Balta” atbalstu, savu artavu sniegusi arī Iecavas apvienības pārvalde. AAS “Balta” segusi izmaksas 4500 eiro vērtībā (ar PVN), savukārt Iecavas apvienības pārvalde atvēlējusi 907,50 eiro par sola piegādi un uzstādīšanu.

Gudrais sols “Steora Classic” ir izstrādāts kā aizstājējs parastajiem ielu soliem. Tā galvenās iezīmes ir atzveltnē un roku balstos iebūvētie saules paneļi, ātra QI bezvadu uzlāde, kas atbalsta visus QI tālruņus, pulksteņus un austiņas un usb ātrā uzlāde, kas atbalsta “Apple”, “Qualcomm” un “Samsung” ierīces. Sols aprīkots ar apsildes sistēmu, ka ļaus sasildīties ziemas aukstajās dienās.

Solā iebūvēti arī sensori, kas vāc informāciju par tā lietotāju skaitu, patērēto datu daudzumu, gaisa kvalitāti, temperatūru, spiedienu un mitrumu, kā arī trokšņu diapazonu, taču šie dati gan nebūs publiski pieejami. Tos speciālā aplikācijā var analizēt Iecavas apvienības pārvaldes speciālisti.

“Bauskas Dzīve” Iecavas pārvaldē mēģināja noskaidrot, vai ir izanalizēti pirmā mēneša dati par jaunā infrastruktūras objekta noslogojumu. Iecavas apvienības pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers paskaidroja, ka sols vēl nav pieslēgts uzskaites sistēmai, tālab analīze nav pieejama.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

  1. par vairāk kā 5 tūkstošiem katrs muļķis izskatīsies kā gudrinieks, nezinot kas apakšā….

  2. Cik ilgi man uz tāda sola būtu jāpasēž un cik tas izmaksātu,lai beidzot es saprastu,ka esmu un palikšu duraks?

  3. novada domei šāda “viedā” sola uzstādīšana nāktu tikai par labu. Palīdzības lūdzējus, sakarā ar kurināmā un elektroenerģijas sadārdzināšanos, varētu sūtīt uz pieminēto soliņu, kā arī pieņemt darbā kārtējo darbinieci, kura gribētājus pierakstītu rindā un noteiktu konkrētu datumu un laiku šī svarīgā domes pakalpojuma saņemšanai nākamajā apkures sezonā…

  4. Vai tad tiešām tik aktuāli ir lādēt telefonu atrodoties uz ielas. To var izdarīt mājās. Tad jau tiešām labāk, lai salabo brauktuves segumu. Tik bedraini ceļi nekur citur nav, kā pie mums.

  5. Varbūt Pilskalnā beidzot varētu ierīkot vismaz 20. gadsimtam atbilstošu viedo WC? Pilij ir pievilkta kanalizācija, varbūt kāds atbildīgais speciālists atklās, ka pasaule jau sen ir izgudrojusi kanalizācijas sūkņu stacijas, kas varētu labumu uzsūknēt līdz pilsētas kanalizācijas vadam, kuram ir pieslēgta pils. Ir arī citi jau sen izgudroti varianti. Cik saprotams, tad 2. vidusskolas sporta laukumā laikam ir līdzīga rakstura būve. Kāds varētu nošpikot, ja pašam pamaz zināšanu.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.