Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Izglītības iestādēs audzēkņiem sākas rudens brīvlaiks; izzinošas nodarbes organizēs Bauskas BJC

Pirmdien, 23. oktobrī, sāksies nedēļu garš skolēnu rudens brīvlaiks, kas ilgs līdz 27. oktobrim. «Bauskas Dzīve» skaidroja, kā šo brīvo nedēļu plāno izmantot Bauskas novada mācību iestādēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visās mācību iestādēs ar pilnu jaudu strādās pedagogi, sevi pilnveidojot dažādos kursos, semināros, mācībās. Ļoti noslogota šī nedēļa ar dažādu iespēju piedāvājumu būs Bauskas bērnu un jauniešu centrā un Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolā.

Bauskas bērnu un jauniešu centrā (BJC) rudens brīvlaika nedēļā tiek organizēts pasākumu kopums «Rudens virpulis 2023», informē BJC direktore Veronika Puķe. Jauniešiem būs iespēja piedalīties dažādās radošās, praktiskās un izglītojošās darbnīcās, piemēram, tekstildarbnīcā, keramikas darbos, gleznošanā, lego darbnīcā un daudzās citās. Katru dienu, no pirmdienas līdz piektdienai, BJC skolēniem būs pieejamas 3 – 4 darbnīcas no plkst. 12 līdz 17, uz norisi bērni un jaunieši aicināti pieteikties BJC mājaslapā.

Savukārt Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa informē, ka sporta skola rudens brīvlaikā darbosies ar divkāršu sparu un padziļinātāk. Saistībā ar brīvlaiku, kad jaunajiem sportistiem nav jāsēž skolas solā, visās deviņās programmās dienā notiks nevis viens, bet divi treniņi – no rīta un vakarā. Pedagogiem būs dažādas apmācības, piemēram, peldētapmācības, profesionālajai pilnveidei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rudens brīvlaikā sportisti laiku izmanto lietderīgi un produktīvi, 14 sporta skolas vieglatlēti dosies trenēties uz Liepāju trenera Raivja Maķevica pavadībā. Tāpat brīvlaikā Bauskas novadā notiks vairākas sacensības tādos sporta veidos kā basketbols, teniss un citi. Piemēram, 24. oktobrī Iecavas sporta zālē norisināsies Latvijas jaunatnes basketbola līgas čempionāts (Nacionālā līga – Rietumi).

Iecavas vidusskolas direktors Kārlis Kravis «Visai skolai kopīgi pasākumi ieplānoti nav, bet sākumskolas audzēkņi brauc pieredzes apmaiņā uz Ikšķiles brīvo skolu, dažiem skolas darbiniekiem ieplānotas mācības.» Skolas direktors piebilst, ka skolēniem būs iespēja apmeklēt arī nepieciešamās konsultācijas, bet pārējos audzēkņus viņš aicina atpūsties un pilnvērtīgi izbaudīt brīvlaiku.

«Ieplānotas konsultācijas pēc vajadzības, kas aizņem gan skolēnu, gan skolotāju laiku. Paredzēti arī dažādi metodiskie darbi šajā nedēļā, visi strādājam,» komentē Vecumnieku vidusskolas direktors Aivars Ķiņķevskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas 2. vidusskolas direktores vietniece Natālija Matulēviča informē, ka pedagogiem paredzētas metodiskās apmācības, kā arī izglītojoša ekskursija. Tāpat skolēniem plānotas konsultācijas, lai viņi uzlabotu rezultātus vai apgūtu iekavēto.

Savukārt Bauskas Valsts ģimnāzijā (BVĢ) 23. oktobrī plkst. 9 norisināsies «Krūts veselības diena», kad būs iespējams veikt eksprestestus, uzklausīt iedvesmojošu pieredzes stāstu un arī Danas Makejevas (ārste rezidente, ginekoloģe, dzemdību speciāliste) lekciju.

BVĢ pedagogi brīvlaiku izmantos pilnvērtīgi un produktīvi, informē skolas direktores vietniece Lāsma Krastiņa. Reģionālais metodiskais centrs visas nedēļas garumā organizē dažādus kursus un apmācības skolotājiem, tie sniedz iespēju pedagogiem profesionāli pilnveidoties. Skolotājiem būs iespēja papildināties tādās tēmās kā mākslīgais intelekts, dabaszinātņu jomas, publiskie priekšnesumi, «eTwinning» utt. «Mākslīgā intelekta kursos visas vietas tika aizņemtas vienas dienas laikā. Pedagogi vēlas iet laikam līdzi un profesionāli pilnveidojas, lai apgūtu mūsdienu inovācijas, ko var izmantot arī mācību procesā,» stāsta L. Krastiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas Dzīve» arī skaidroja, ko paši skolēni plāno darīt brīvajā nedēļā. «Gaidu brīvlaiku, lai varētu atpūsties un pavadīt laiku kopā ar ģimeni, apciemotu draugus un arī radiniekus,» laikrakstam stāsta Bauskas pilsētas pamatskolas 7. klases skolniece Laura Lobača. Meitenes mamma Inga Pačegone teic: «Pamatskolas bērniem, manuprāt, šādi brīvlaiki ir vajadzīgi, lai atpūtinātu galvu. Redzu, ka meitai jau citreiz ir grūtāk koncentrēties vai trūkst motivācijas. Pēc brīvlaika varēs pieķerties mācībām ar jauniem spēkiem. Šajā nedēļā varēs vairāk laika veltīt hobijiem, draugiem». 

Teksts: Paula Kirtovska

Foto: Pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.