Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

IZM Bauskas novada skolām piegādās 1260 datorus

Lai mazinātu digitālo plaisu un datoru kā mācību līdzekli padarītu pieejamu ikvienā skolā ikvienam skolēnam, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) uzsāks “Chromebook” digitālo iekārtu piegādi pašvaldībām visā Latvijā, līdz gada beigām pašvaldības nogādājot 35 791 portatīvās datortehnikas vienību. Bauskas novadam atvēlētas 1260 ierīces, portālu informēja IZM.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

IZM pārstāvis Mārtiņš Langrāts precizē, ka iekārtu sadales kvotas IZM atvēl proporcionāli mērķa grupas izglītojamo skaitam pašvaldībās 2023.gada 1.janvārī. Bauskas novada skolām izglītības posmā no 1.-6. klasei piešķirti 968 datori, 7.-9. klasei 255, bet vidusskolas posmam 37 datori. Pirmās piegādes visām pašvaldībām plānotas septembra beigās/ oktobra sākumā. M. Langrāts norādīja, ka sadale pa konkrētajām skolām ir Bauskas novada domes ziņā, lemjot par labāko veidu kā mazināt digitālo plaisu savas pašvaldības ietvaros.  

Datoru iepirkums īstenots projekta “Digitālās plaisas mazināšana sociāli neaizsargātajām grupām un izglītības iestādēs” laikā ar Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas fonda atbalstu.

Iepirkumā izvēlēti trīs portatīvo datoru modeļi ar “Chrome” operētājsistēmu: “Acer Chromebook 511”, “Asus Chromebook CX1” un “HP Chromebook 14 G7”. IZM norādīja, ka salīdzinoši vienkāršās lietošanas un zemo izmaksu dēļ “Chromebook” datorus mācību procesā izmanto vairāk nekā 50 miljonu skolēnu un pedagogu visā pasaulē. Šobrīd tās ir izglītības iestādēs visbiežāk izmantotās iekārtas tādās valstīs kā ASV, Austrālija, Kanāda, Japāna, Nīderlande, Spānija, Zviedrija un citviet.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

IZM iecerējusi veikt arī priekšizpēti par interneta datu pārraides jaudas problēmām un vajadzībām izglītības iestādēs, lai paplašinātu iespējas digitālos mācību līdzekļus izmantot mācību procesā. “Datoru pieejamība ir īpaši nozīmīga pārejā uz vienotu skolu, kad virkne mācību līdzekļu pieejami tikai digitāli,” uzsvēra ministrija.

Aizvadītā gada nogalē jau īstenots pirmais posms programmā “Dators ikvienam skolēnam”, 7.-9. klašu skolēnus nodrošinot vairāk nekā 25 tūkstošus datoru. Atgādināsim, ka Bauskas novadā pērn nonāca 611 ierīces. Mūsu pašvaldībā visvairāk datoru -111- tika atvēlēti Iecavas vidusskolai, Bauskas 2. vidusskolai piešķirti 88, bet Bauskas Valsts ģimnāzijai 87 datori.

Bauskas novada izglītības iestādePiešķirtais datoru skaits
Iecavas vidusskola111
Bauskas 2. vidusskola88
Bauskas Valsts Ģimnāzija87
Bauskas Pilsētas pamatskola54
Vecumnieku vidusskola48
Pilsrundāles vidusskola35
Iecavas pamatskola34
Skaistkalnes vidusskola27
Codes pamatskola20
Vecsaules pamatskola20
Īslīces pamatskola20
Misas pamatskola17
Griķu pamatskola15
Valles pamatskola13

Pirmā posma datoru nodrošinājuma investīcija īstenota ar ES palīdzības programmas REACT EU atbalstu. Abu ES investīciju programmu īstenošana līdz šā gada beigām nodrošinās iespējas mācību procesā skolās izmantot vairāk nekā 60 tūkstošu portatīvo datoru, aplēsusi IZM.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministrija atgādināja, ka izglītības rīcībpolitikas mērķis ir līdz 2025.gadam visās izglītības iestādēs, kurās apgūst vispārējās izglītības saturu, nodrošināt katru pedagogu un katru 7.-12. klašu skolēnu ar datoru kā mācību līdzekli, sasniedzot vismaz “viens pret trim” ierīču un skolēnu skaita proporciju 1.- 3.klašu skolēniem un vismaz “viens pret divi” ierīču un skolēnu skaita proporciju 4.- 6.klašu skolēniem.

Datoru izmantošanai jābūt elastīgai, izmantojot tos gan mācību procesa nodrošināšanai, gan kā mobilās datorklases, gan patstāvīgā darba veikšanai izglītības iestādē vai mājās, sacīja IZM.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. Vienīgais ko šie datori veicinās ir putekļu uzkrāšanu skolās, jo tos kā neizmanto, tā arī neizmantos, beidziet vienreiz. Brīnumi nenotiek.

  13
  2
 2. fizika, ķīmija, matemātika, latviešu valoda, vēsture, bioloģija saka:

  Mācību grāmatām naudas nav, datoriem ir. Rezultātu eksāmenos nav. Kādi secinājumi!

  10
  1
 3. Saskaitot datorus skolām sanāk 589 gb. Kopā skolām nodots 611 ierīces? Kam 22 nodots?

  7
  1
 4. Daudzās skolās skolēnam ierodoties skolā jānodod telefonu skolotājai, beidzās stundas dabūj atpakaļ! Toties Bauskas pamatskolā, sākumklasēs pieprasa lai bērnam būtu viedierīce ar interneta pieslēgumu!! Ja vecāki nevar nodrošināt, tad sanāk ka skolnieks nevar neko darīt, vienīgi skaitīt zvirbuļus pa logu!!!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.