Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Izsludināta pieteikšanās projektu konkursam “Iedzīvotāji veido savu vidi”

Bauskas novada pašvaldība aicina novada iedzīvotājus līdz 31. martam iesniegt projektu pieteikumus tradicionālajam projektu konkursam “Iedzīvotāji veido savu vidi”, saņemot līdz 2000 eiro lielu pašvaldības budžeta finansējumu savām idejām, portālu informēja Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa mērķis ir veicināt iedzīvotāju iniciatīvu, uzlabojot savas dzīves un apkārtējās vides kvalitāti Bauskas novada administratīvajā teritorijā, attīstot sadarbību starp vietējo sabiedrību, pašvaldību un uzņēmējiem.

Projektu konkursā paredzēts atbalstīt publiski pieejamu teritoriju labiekārtošanu, pilnveidošanu un uzlabošanu, veicinot drošas un sakārtotas vides veidošanos Bauskas novadā.

Bauskas novada dome ir noteikusi, ka pašvaldība var līdzfinansēt projektu 100% apmērā, ja tas tiek īstenots uz pašvaldības vai valsts īpašuma. Savukārt 85% apmērā līdzfinansējums tiek piešķirts, ja iecere tiek realizēta citos īpašumos, saskaņojot ar īpašnieku, ar nosacījumu, ka tie ir publiski brīvi pieejami.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopējais projekta finansējums nav ierobežots, ja projekta īstenotājs izmaksas kā līdzfinansējumu sedz no saviem līdzekļiem. Uz pašvaldības finansiālo atbalstu var pretendēt biedrības, nodibinājumi, reliģiskas organizācijas un arī fizisku personu neformālas grupas vismaz piecu cilvēku sastāvā.

Ja kārtējā konkursā kādai no Bauskas novada apvienību pārvaldēm netiek pilnībā apgūts finansējums, atbildīgie darbinieki ir tiesīgi organizēt grozījumus budžetā un rosināt līdzekļu pārdali projektu īstenošanai apvienību pārvaldēs, kur finansējuma pietrūkst, skaidroja pašvaldībā.

Ar domes priekšsēdētāja rīkojumu tiks izveidotas četras konkursa komisijas – katrā apvienības pārvaldē sava, kas izvērtēs iesniegtos projektu pieteikumus, vai tie atbilst konkursa mērķim. Konkursa komisija lēmuma pieņemšanai var apmeklēt potenciālo projekta īstenošanas vietu vai piesaistīt ekspertus. Atbalstīti tiks projekti, kuri atbildīs administratīvajiem kritērijiem un vērtējumā saņems vismaz deviņus punktus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa pieteikumus līdz 31. martam ar norādi “Iedzīvotāji veido savu vidi” var iesniegt Bauskas novada valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros vai ar elektronisko parakstu nosūtīt uz e-pasta adresi: pasts@bauskasnovads.lv.

Konkursa “Iedzīvotāji veido savu vidi” nolikums, projekta pieteikuma veidlapa un citi dokumenti ir pieejami pašvaldības mājaslapā www.bauskasnovads. lv sadaļā sabiedrības līdzdalība, kā arī Bauskas novada valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros, bibliotēkās un pagastu nodaļās.

Pagājušajā gadā projektu konkursā “Iedzīvotāji veido savu vidi” saņemti 42 projektu pieteikumi, bet apstiprināti 24 projekti. Bauskas apvienības pārvaldē īstenoti 12 projekti, Iecavas apvienības pārvaldē – pieci projekti, divi projekti Rundāles apvienības pārvaldē, savukārt Vecumnieku apvienības pārvaldes teritorijā – pieci projekti.  Kopumā šīm iedzīvotāju iniciatīvām tika piešķirts finansējums 41 392 eiro apmērā.

Foto: no biedrības “Bauskas vecpilsēta” albuma

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.