Vecumnieku novada zemnieki rudens nozares izstādi Rāmavā apmeklēja kopējā braucienā sestdien, 8. oktobrī.
Pašvaldības lauku konsultants Kristaps Stallītis «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka iespaidīgākā izstādē bijusi mežizstrādes tehnikas demonstrācija, kurā varēja apskatīt modernākos motorzāģus un iekrāvējus. Labi iekārtoti bijuši dārzeņu stendi ar dažādu šķirņu papriku, ķirbjiem, tomātiem, kur varēja nopirkt atbilstīgo kultūraugu sēklas. Pašvaldības apmaksāts brauciens uz nozares izstādēm Rāmavā pavasarī un rudenī ir Vecumnieku novada tradīcija.
«Tirdziņā braucēji iegādājās dažus stādus, garšīgu maizi, žāvējumus un kādu našķi,» saka K. Stallītis. Viņš par lauku konsultantu kļuvis pēc iepriekšējās speciālistes Aigas Saldābolas ievēlēšanas par domes priekšsēdētāju. Stelpes pagastā K. Stallītim ir saimniecība «Timuki».
«Lauku konsultanta amatā pirmais uzdevums ir iepazīties ar novada lauksaimniekiem, izveidot kontaktus,» «Bauskas Dzīvei» atklāj K. Stallītis. «Viens no maniem darba virzieniem būs mazāko saimniecību mudināšana kooperācijai, lielākiem ražotājiem plānoju palīdzēt rast investoru atbalstu un veidot eksportu.»
Savukārt saimniecības «Liepas» vadītājs Agris Veide Rāmavā piektdien apmeklējis gaļas liellopu asociācijas semināru, kurā stāstīja par ciltsdarbu un jaunu barību – lucernas granulām, ko Vecumnieku saimnieks pagaidām neplāno izmēģināt.
«Rāmavā mazajām un vidējām saimniecībām ir maz noderīga, jo modernā tehnika ir pārāk jaudīga un dārga,» vērtē A. Veide. «Man vislabāko iespaidu radīja Pūres selekcijas centra stends ar āboliem, bumbieriem un stādiem. Dažādu šķirņu augļi bija ļoti skaisti, nolūkoju bumbieri, ko nākamgad iestādīt vai uzpotēt vecākam kokam savā dārzā.»