Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Izzinošā pasākumā aicina iepazīties ar Bauskas pils muzeja jaunieguvumiem un doties ekskursijā pa pili

Uzsākot aktīvā tūrisma sezonu, ceturtdien, 4. maijā, Bauskas pils muzejs aicina uz izzinošu pasākumu “Jaunumi Bauskas pilī”.  Pasākumu vadīs muzeja speciālisti, kuri iepazīstinās ar Bauskas pils muzeja jaunieguvumiem un piedāvās doties ekskursijā pa pili, portālu informēja Bauskas pils muzeja pārstāve Elīna Jegorova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāja, ka sākums paredzēts pulksten 11 Bauskas pils hercogu apartamentos, kur apskatāms viens no pils interjeru ekspozīcijas jaunumiem – “Kurzemes un Zemgales hercoga Gotharda un hercogienes Annas portrets” (1584.g.).   Īpašs viesis pasākumā būs gleznotājs, restaurators un Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Andris Začests, kurš ir minētās gleznas kopijas un rāmja dizaina autors. Mākslas darba oriģināls atrodas grāfu fon Pletenbergu īpašumā Hofeštates pilī, Vestfālenē, Vācijā un tās autors ir nezināms.

E. Jegorova paskaidro, ka monumentālais dubultportrets atspoguļo 16.gs. 2.pusē plaši izplatīto reprezentācijas portreta tipu, kad hercogu pāris attēlots inscenētā vidē. Kopš renesanses laika augstdzimušu personu pilīs un muižās tika veidotas senču portretu galerijas. Diemžēl lielākā daļa no Kurzemes hercogu portretiem, kas saglabājušies, atrodas dažādās vietās – Eiropas muzejos vai privātkolekcijās. “Kurzemes un Zemgales hercoga Gotharda un hercogienes Annas portrets” nav vienīgais profesora Andra Začesta veikums Bauskas pilī. Kopš 2015. gada muzejā ir aplūkojami vairāki Ketleru dzimtas portreti, kuri darināti pēc oriģināliem, kas glabājas Zviedrijas Nacionālā muzeja Valsts Portretu kolekcijā Gripsholmā.

Pasākuma turpinājumā plānota ekskursija kopā ar muzeja speciālistiem, lai aplūkotu un iepazītu Bauskas pils jaunieguvumus: 16.-17.gs. mēbeles, tekstilizstrādājumus un sadzīves priekšmetus, kā arī papildināto militārās vēstures ekspozīciju, kas pievērš uzmanību pils militārajai funkcijai. Pils aizsardzības vaļņos izkārtoti četri 17. gs. lielgabali uz rekonstruētām koka lafetēm. Pilsdrupu pagalmā uz īpašiem statīviem eksponēti vēl pieci  17.gs lielgabalu stobri. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt muzeja militārajā ekspozīcijā iekštelpās apskatāmas 17. gadsimta musketiera un artilērista tērpu rekonstrukcijas un ieroči. Interesenti varēs iepazīt arī trīs 16. gadsimta beigu un 17. gadsimta sākuma vēsturisku mūzikas instrumentu kopijas, kas izgatavotas  Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības projekta «Vēsturiskais ceļš: Raudondvare–Bauska» ietvaros.

Pēc ekskursijas ceremoniju zālē tiks demonstrēta prezentācija par Mēmeles stāvkrasta nostiprināšanu un varēs tikties ar projektētājiem Ināru Caunīti un Agri Teivenu, kā arī darbu veicēju pārstāvi – SIA „Vidzemes būvnieks” projektu vadītāju Jāni Purakalnu.

Pasākuma noslēgumā sekos pastaiga pa ainavu taku Mēmeles stāvkrastā, kur apmeklētāji var nokļūt no pilsdrupu pagalma caur durvju ailu ziemeļu sienā, kas saglabājusies no pils celšanas laika.

Lai pieteiktu dalību pasākumā, Bauskas pils muzejs lūdz zvanīt 63923793, 20011880 vai rakstīt bauskaspils@bauska.lv . Dalība pasākumā bez maksas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.