Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jau rīt Notāru dienas; iedzīvotājus bez maksas konsultēs par darījumiem ar nekustamo īpašumu

8. un 9. martā notiks ikgadējās Notāru dienas. To laikā iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas saņemt notāru konsultācijas par jautājumiem, kas saistīti ar nekustamo īpašumu. Bezmaksas konsultācijas no pulksten 10 līdz 14 sniegs arī abas Bauskā strādājošās notāres. Ērtību nolūkos apmeklējumu var iepriekš pieteikt, taču darbosies arī dzīvās rindas princips.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Latvijas Zvērinātu notāru padomes (LZNP) rīkotājdirektora vietniece Vija Piziča norāda, ka, pieaugot vispārējai nedrošībai un pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, aizvadītā gada laikā palielinājies to Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri vērsušies pie zvērinātiem notāriem pēc dažāda veida palīdzības darījumos ar nekustamo īpašumu. Vienlaikus augusi arī krāpnieku aktivitāte, steidzot izmantot iedzīvotāju lētticību. Mudinot iedzīvotājus pirms juridiska rakstura lēmumu pieņemšanas konsultēties ar jomas speciālistiem, LZNP rīkotajās ikgadējās Notāru dienās tiks turpināta pērn uzsāktā tēma par riskiem darījumos ar nekustamo īpašumu, un iedzīvotājiem būs iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas.

Lai apkopotu krāpšanas upuru stāstus, brīdinātu līdzcilvēkus un tādējādi nepieļautu līdzīgu krāpšanas gadījumu atkārtošanos, notāri izveidojuši arī īpašu interneta vietni www.daliespieredze.lv. Tajā ikviens Latvijas iedzīvotājs var ierakstīt savu stāstu un dalīties tajā ar notāriem, nepieciešamības gadījumā saņemot notāru konsultāciju.

Kā liecina www.daliespieredze.lv iesūtītie stāsti, iedzīvotāji nereti saskārušies ar grūtībām nekustamā īpašuma darījumos, pat kārtojot tehniskas lietas valsts iestādēs. Ar šīs lapas starpniecību notāru redzeslokā nonākuši arī krāpšanas gadījumi, kuros cietuši cilvēki, kas pārlieku uzticējušies līdzcilvēkiem, tostarp tuviniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piemēram, kāda sieviete, šķiroties no vīra, veica mantas sadali. Plānojot dzīvot ārvalstīs, viņa bāriņtiesā izrakstīja pilnvaru dēlam, lai vajadzības gadījumā viņš varētu veikt ikdienišķas saimnieciskas lietas, kas attiecas uz īpašumu – izņemt meža ciršanas biļeti utt. Bijušais vīrs izzaga dokumenta eksemplārus cietušajai no rokassomiņas, vēlāk dēls viltoja pilnvaru jau krietni izvērstākā versijā un uz tās pamata bez mātes piekrišanas par centiem “pārdeva” visus mātes īpašumus tēvam – šķirtajam vīram. Sievietes zaudējumi tiek lēsti 300 000 eiro apmērā.

“Kaut arī daļa iedzīvotāju kļuvuši uzmanīgāki darījumos ar nekustamo īpašumu un, izvērtējot iespējamos riskus, biežāk uztic darījuma sagatavošanu notāriem, joprojām netrūkst klientu, kas pieņem nepārdomātus un sasteigtus lēmumus un vēršas pie notāra ar pašu vai darījuma partneru sastādītiem līgumiem, kuros ir būtiski trūkumi. Daudzi klienti pārlieku uzticas darījuma partneriem, taču dzīvē netrūkst gadījumu, kad šī uzticēšanās tiek pievilta un cilvēks zaudē savu īpašumu,” uzsver LZNP priekšsēdētājs Jānis Skrastiņš, mudinot izmantot iespēju bez maksas saņemt noderīgas notāru konsultācijas.

8. un 9. martā no pulksten 10 līdz 14 varēs saņemt bezmaksas notāru konsultācijas visos zvērinātu notāru birojos Latvijā, tostarp Bauskā. Konsultācijas noritēs klātienē, un tām var iepriekš pieteikties, zvanot uz notāra biroju. Bauskā iedzīvotājus konsultēs notāre Zenta Reliņa (Uzvaras ielā 3), un ar viņu var sazināties pa tālruni 63923741 un Aija Biezā (Dārza ielā 14A) tālrunis 63923429.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai noskaidrotu dzīvesvietai tuvāko zvērinātu notāru biroju, iedzīvotāji aicināti apmeklēt https://www.latvijasnotars.lv/notaries_map.

Foto: no arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.