Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jauktais koris “Mežotne” aicina uz dzimšanas dienas koncertu

Sestdien, 2.martā, Bauskas Kultūras centrā notiks jauktā kora “Mežotne” dzimšanas dienas koncerts “Aizgājušie gadi neaiziet”. Koncerta pirmajā daļā izskanēs latviešu komponistu a capella kora dziesmas, bet otrajā daļā korim pievienosies muzikālā apvienība “Labi cilvēki,” portālu informēja Bauskas kultūras centra pārstāve Kristiāna Paula Lībiete.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ojāra Vācieša trāpīgajā dzejrindā mīt doma, kas mūsu koncertam ir ļoti būtiska. Aizgājušais laiks kora dzīvē tā vienkārši nepazūd. Kamēr to atceramies, pieminam un ceļam godā, tas ir tepat līdzās. Tās ir dzīvās atmiņas par notikumiem un par cilvēkiem, kuri aizsākuši, radījuši, kuri ilgstoši saudzējuši un kopuši vai kādu neilgu laiku bijuši klāt un muzicējuši korim svarīgos brīžos. Tagad mēs, saistīti ar šo aizgājušo laiku, turpinām radīt,” stāsta jauktā kora “Mežotne” diriģente Mārīte Jonkus.

Viņa paskaidro, ka tālab arī koncerta repertuārs veidots neierasti. M. Jonkus ieskicē, ka pasākuma pirmā daļa virknēta no latviešu komponistu a cappella kora dziesmām, kuras koris dziedājis sevišķi atbildīgos, skaistos brīžos. Koncerta otrajā daļā korim pievienosies muzikālā apvienība “Labi cilvēki”, ar kuru jauktais koris “Mežotne” pirmo reizi dziesmā vienojās Latvijas simtgadei veltītā koncertā Bauskas Rātslaukumā.

“Esam gandarīti par atkaltikšanos mūzikā ar lieliskajiem mūziķiem no muzikālās apvienības “Labi cilvēki”, ar kuriem, kopā muzicējot, aizvadīsim koncerta otro daļu. Tajā lielākoties skanēs latviešu un pasaules populārās mūzikas skaņdarbi. Kaut arī koncerta abas daļas nebūs nogurdinoši garas, starp tām esam iecerējuši starpbrīdi, kura laikā visiem koncerta apmeklētājiem tiecamies sagādāt nelielu pārsteigumu,” teic M. Jonkus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa akcentē, ka kora dzimšanas dienas svinēšana nav tik nozīmīga, bet tas ir labs iegansts, lai piepildītu vēlmi ar lielu pateicību aicināt kopā koristus no visiem aizgājušajiem gadiem, lai satiktos ar kora cunftes cilvēkiem no draugu koriem un novada koriem.

“Lai būtu kopā ar saviem draugiem un ģimenēm, ar mūs vienmēr atbalstošajiem mūsu koncertu klausītājiem. Pēckoncerta mazā ballīte nebūs slēgts pasākums tikai aicinātiem viesiem, bet atvērta visiem koncerta klausītājiem, kuri to vēlēsies. Novēlu visiem, bet īpaši koncerta tiešajiem radītājiem – saviem koristiem, spirgtu veselību un dzirkstošu garu, lai visi kopā mēs spētu veidot mazus, siltus kora mūzikas svētkus,” pārdomās dalās Mārīte Jonkus.

Ieeja koncertā bez maksas.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.