Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jaunā peldsezona uzsākta; peldūdens kvalitātes pārbaudes Bauskas novadā veiktas vien Vecumnieku pusē

Pagājušās nedēļas beigās un šīs nedēļas sākumā Mūsā un Lielupē ūdens temperatūra bija sasniegusi plus 22 grādus, taču šobrīd ūdens upēs ir kļuvis aukstāks, liecina  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra aktuālā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Vasarīgās dienās atpūtnieku pie Vecumnieku Vecā ezera netrūkst. Foto: www.bauskasdzive.lv

Ūdens temperatūra šorīt Mūsā pie Bauskas bija plus 18,4 grādi, Lielupē pie Mežotnes situācija līdzīga, tur ūdens temperatūra fiksēta plus 18,2 grādi.

Lai arī ūdens vēsāks, tomēr peldētāju netrūkst. Piektdienas pēcpusdienā peldvietā pie Bauskas stadiona «Bauskas Dzīve» sastapa vairākas jaunietes, kuras apliecināja, ka salīdzinoši zemā ūdens temperatūra peldētpriekam nekaitē. Tomēr traucēklis esot augstais ūdens līmenis, jo sanākot brist pa pārplūdušo pļavu, kā arī apgrūtinoša esot lielā straume, kas sliktam peldētājam varot kaitēt. Par peldūdens kvalitāti uzrunātajām jaunietēm bažu neesot.

Bauskas apvienības pārvaldes vadītājs Aleksandrs Gurkovskis paskaidroja, ka, ņemot vērā lielo ūdens līmeni vietējās upēs, šobrīd peldūdens analīžu ņemšana Bauskas peldvietās netiek plānota. Ūdens kvalitātes pārbaudi vietvara iecerējusi organizēt jūnija beigās vai jūlija sākumā, krītoties ūdens līmenim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A. Gurkovskis norādīja, ka analīzes ņems institūta «BIOR» laboratorijas speciālisti, un cena par analīzēm attiecīgi pēc institūta cenrāža ir vidēji 28 eiro (ieskaitot PVN) par peldvietu.

Tikmēr Vecumnieku apvienības pārvaldes teritorijā ūdens paraugi šonedēļ jau paņemti un paredzēts tos atkārtot arī jūlijā un augustā, informēja Vecumnieku pagasta nodaļas vadītājs Lauris Mediņš. Viņš pastāstīja, ka paraugi ņemti Vecumnieku vecajā ezerā, Vecumnieku jaunajā ezerā un Valles pagasta dīķī pie skolas. Pakalpojumu pārvaldei sniedz «BIOR» laboratorija, rezultāti tiks apkopoti un analizēti 21. jūnijā.

Iecavā šogad nav plānots upes ūdens kvalitātes monitorings atpūtas vietā «Dambis», apstiprināja Iecavas apvienības pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers. Savukārt Rundālē peldūdens monitorings atpūtas vietā pie Rundāles dzirnavu ezera tiks nodrošināts, vadoties pēc apstākļiem. Rundāles apvienības pārvaldes vadītājs Aigars Sietiņš atklāja, ka pagājušā gadā ūdens analīzes minētajā peldvietā ņemtas vienu reizi, bet par šo gadu vēl grūti prognozēt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.