Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jauna tehnika iegādāta, bet domes sēdes video tiešraidē pagaidām nerādīs

Bauskas novada pašvaldība par vairāk nekā 30 000 eiro iegādājusies tehniku, lai varētu tiešsaistē straumēt domes sēdes, bet interneta tiešraidē iedzīvotājiem tās netiek translētas, iepirktā tehnika tiek izmantota galvenokārt uz sēdēm aicināto ziņotāju darba atvieglošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad aģentūra LETA vēlējās attālināti vērot ceturtdien notiekošo Bauskas novada domes sēdi, domes Uzņēmējdarbības un mārketinga departamenta vadītāja Laura Ārente paskaidroja, ka sēdes notiek klātienē. Lai konkrētai sēdei pieslēgtos attālināti, tiešsaistes saites saņemšanai esot jāraksta iesniegums pašvaldībai. Aicinājumu nosūtīt saiti aģentūra LETA nosūtīja arī uz pašvaldības oficiālo epastu “pasts@bauska.lv”, taču atbildi līdz domes sēdei nesaņēma.

Bauskas novada pašvaldība līdz 2021.gada 1.jūlijam nodrošināja tiešraides, kas bija skatāmas visiem iedzīvotājiem un interesentiem platformā “YouTube”. Pēc tam tiešraižu translācijas vairs netika nodrošinātas. Kā laikrakstam “Bauskas Dzīve” 2022.gada februārī skaidroja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis (NA), sēžu tiešraides tiks atjaunotas līdz ar likuma “Par pašvaldībām” stāšanos spēkā, kas paredz obligātu domes sēdes videotiešraides translāciju. 

Laikraksta “Bauskas Dzīve” “Twitter” platformā redzams attēls no Bauskas novada domes 3.stāva sēžu zāles, kur atrodas vairākas kameras, monitori un mikrofonu sistēmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Elektroniskajā iepirkumu sistēmā esošā informācija liecina, ka iepirkumā pašvaldība vēlējās iegādāties vienu konferenču sistēmas centrālo bloku, pie kura iespējams pieslēgt ne mazāk kā 50 mikrofonus, savienotus ķēdē caur tīkla kabeli un RJ45 konektoriem, vienu vadītāja mikrofona bloku, 16 dalībnieku mikrofonu blokus, vienu PTZ kameru komplektu, kurā ietilpst divas PTZ kameras, viens dators, divi 22 collu displeji, četri 55 collu displeji, viens 43 collu displejs, pieci displeju stendi, viens video pārslēdzējs, video dalītāji, bezvadu prezentācijas sistēma, astoņi griestos monitorējami skaļruņi, audio pastiprinātājs ar DSP procesoru, centrālais vadības bloks, centrālais kontroles panelis, palīgmateriāli un uzstādīšanas pakalpojumi.

Iepirkumā “Sēžu zāles aprīkojuma piegāde un uzstādīšana Uzvaras ielā 1, Bauskā” iesniegt pieteikumus varēja līdz pērnā gada 29.novembrim. Iepirkumā uzvarēja SIA “ProVision Baltic” par kopējo līguma summu 31 559 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Pēc ceturtdien notikušās domes sēdes aģentūra LETA domes priekšsēdētājam Aivaram Okmanim (NA) klātienē vaicāja, kāpēc netiek organizētas ikvienam iedzīvotājam un mediju pārstāvjiem brīvi pieejamas domes sēžu tiešraides, lai arī tehniskais nodrošinājums to pieļauj, un vai līdz ar to minētās aparatūras iegāde domei neliekas izšķērdīga un nevajadzīga, īpaši, ņemot vērā to, ka iepriekšējā sasaukumā domes sēdes tika straumētas tiešraidē, izmantojot tikai vienu kameru un mikrofonus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada mērs Okmanis paskaidroja, ka iegādātie līdzekļi tiek uzskatīti par lietderīgi izlietotiem, jo aparatūra tiek izmantota ikdienas darbā, ne tikai domes un komiteju sēdēs, bet arī, piemēram, darba grupās. “Tad, kad normatīvie akti paredzēs domes sēžu darba organizēšanu arī videotiešraidē, pašvaldība tam būs gatava,” sacīja Okmanis.

Tikmēr Valsts kontroles Piektā revīzijas departamenta direktors Edgars Korčagins aicina pašvaldības, kurām ir tāda iespēja, padarīt savu darbu iedzīvotājiem redzamāku. “Tas palielina skaidrību par domes darbu, veicina iedzīvotāju iesaistīšanos. Nezinot, kādi lēmumi tiek pieņemti, var radīt iedzīvotājos aizdomas par domes darbu,” aģentūrai LETA norādīja Korčagins.

Patlaban ir iesākta revīzija pēc Administratīvi teritoriālās reformas par to, kā pašvaldībām veicas ar iedzīvotāju iesaistīšanu to darbā. “Skatīsimies, kā pašvaldība piedāvā līdzdalības iespējas iedzīvotājiem, pakalpojumus, kā iedzīvotāji uzzina par domes lēmumiem, jo viens no pašvaldību uzdevumiem ir pašvaldības darba atklātība,” informēja Korčagins. Šajā revīzijā gan Bauskas novads neesot iekļauts.

Foto: Uldis Varnevičs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. Paldies Letai, ka šis jautājums tiek kustināts- par to vajadzēja runāt, kad translācijas tika pārtrauktas. Citās pašvaldībās pat šis jautājums netiek apspriests- skaidrs, ka sēdēm ir jābūt redzamām tiešraidē- tā ir normāla, civilizēta prakse. Vēlētājiem ir ne tikai tiesības redzēt un dzirdēt, kā strādā viņu ievēlētie ” tautas kalpi”, bet pat pienākums to darīt, lai nākamajās vēlēšanās būtu savs viedoklis par ko balsot, nevis ļauties priekšvēlēšanu aģitācijai. Žēl,ka Bauskas pašvaldība izvēlējusies atteikties no civilizētas prakses, bet nav gan atteikusies no iedzīvotāju nodokļu naudas tērēšanas aprīkojuma iegādei. Interesanti kāds/ un vai bijis deputātu balsojums translāciju pārtraukšanas jautājumā…

  16
 2. Audioieraksti un lēumumi pieejami, kāda vajadzība pēc video tiešraidēm, lielie nodokļu maksātāji tiešraides skatīsies vai nelaimīgie anonīmie komentētāji, kas visticamāk nekādus nodokļus nav spējīgi samaksāt.

  2
  9
 3. Nu, ka! Sākot ar kultūras līmeni , valodu un intelektu, beidzot ar personīgajām interesēm.

 4. tad cik būs to patvaldības darba vērotāju ekrānā, ja uz vēlēšanām neaizgāja pat trešdaļa balstiesīgo? Rakstu ‘patvaldība” jo novada vadību šoreiz ievēlēja vien savējie, paši pašvaldības darbinieki, viņu radi, draugi un citādi atkarīgie no pašvaldības ‘labvēlības”. Pie šādas pašvaldību deputātu ievēlēšanas kārtības, kur ievēlēti var tikt vien partiju biedri, nekas nemainīsies un novada vadību liela daļa iedzīvotāju uzskatīs par partiju nozīmētiem kaklakungiem, kuriem rūp vien pašu intereses, ne rūpe par uzticēto teritoriju un tās iedzīvotājiem. Ja būtu savādāk, vai lielākais no apvienotajiem novadiem, Bauskas novads, sev par “vadoni” izraudzītu Okmani?

 5. Nu Tēvzemieši dod….30 štukas ieguldīs ko iepriekš gandŗīz pa velti varēja noorganizēt. Nekāda lobija un intereses 🙂 Ko pirmsvēlēšanu laikā ”vecā” gvarde runāja par Domes darba caurspīdīgumu un atklātību? Aitu cirpšana uz pilnu klapi.

 6. Un pareizi vien ir , ka netranslē . Izpaliks apriešana un savu negāciju izgāšana. Ļoti reti gadās komentāri pēc būtības un sakarīgi, tāpēc labāk nepiesārņosim ēteru

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.