Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jaunajā grupu dzīvokļu mājā Bauskā sarīkota Atvērto durvju diena; ēku apdzīvot sāks februārī

Bauskas novadā darbu sāk biedrība «Cerību spārni». Tā ir noslēgusi deleģējuma līgumu ar Bauskas novada pašvaldību, lai sniegtu dažādus sociālos pakalpojumus novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai tiktos ar potenciālajiem iemītniekiem, viņu tuviniekiem un atbalsta personām, 4. janvārī biedrība «Cerību spārni» sadarbībā ar kolēģiem no Bauskas novada pašvaldības Sociālā dienesta organizēja atvērto durvju dienu renovētajā ēkā Slimnīcas ielā 4 Bauskā, kur jau drīz darbu sāks grupu dzīvokļu māja pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem.  

Kā «Bauskas Dzīvei» stāsta biedrības «Cerību spārni» vadītāja Eva Viļķina, «tikāmies ar potenciālajiem grupu mājas iemītniekiem Bauskā, Slimnīcas ielā 4. Ēkā ir 16 vietas cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. Interese par apmešanos grupu mājās liela, Bauskas sociālais dienests palīdzēja apzināt cilvēkus, kuriem šis pakalpojums būtu nepieciešams.» Biedrības vadītāja teic, ka šis mājokļa pakalpojums sniegs iespēju klientiem dzīvot pašiem savu dzīvi ar to atbalstu, kas tieši viņiem katram ir nepieciešams.

Pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālisti precizē, ka ir noslēgts telpu nomas līgums par Slimnīcas iela 4 telpu nodošanu biedrībai «Cerību spārni». Pašlaik biedrība veic personāla atlasi pakalpojumu nodrošināšanai un 4. janvārī sarīkojusi Atvērto durvju dienu potenciālajiem ēkas iemītniekiem. Plānots, ka izvērtētie klienti ēku varēs sākt apdzīvot 2024. gada februārī.

Tāpat sabiedrisko attiecību nodaļā informē, ka Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektā «Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā» izveidoti grupu dzīvokļi personām ar garīga rakstura traucējumiem ar 16 pakalpojuma vietām un pakalpojums «Atelpas brīdis» personām ar garīga rakstura traucējumiem ar četrām pakalpojuma vietām. «Atelpas brīdis» ir iespēja tuviniekiem, kuri ikdienā rūpējas par slimu cilvēku, uz mirkli atpūsties gan fiziski, gan psiholoģiski.

Foto: www.bauskasdzive.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (15)

 1. kas tie tādi, vai nav tiek kuru iemītniekiem “uz galviņu” paredzēti” pāris simtu tūkstošu eiro? Protams, nauda ne jau šiem iemītniekiem, bet tiem, kuri iesaistīti šādos deinstitucionalizācijas projektos. Bet pārējiem, kuriem tādu naudu nenopelnīt pat mūža laikā, tiem ceļš uz Īriju, Angliju vai kādu citu valsti, jo kur gan rast Bauskā dzīvesvietu, atbilstošu šeit maksātajām algām, bet vecpilsētas graustos tomēr negribas.

  40
  2
 2. Kas notiek Zaļās ielas mājā, kurā ieguldīja kādus 250 000? Kam tā pieder?

  41
  0
 3. ja vien šie deinstitucionalizācijas projekti neatgādinātu jau pagājušos laikus, kad topā bija skolu renovēšanas projekti? Laiku, kad katrā nomales skoliņā tika “apgūti” ja ne miljoni, tad daudzi simti tūkstoši. Laikā, kad bagātākās pašvaldības ik katrā skolā plastmasas logus mainīja un telpas ‘pārsiltināja” ik pēc pāris gadiem. Bērniem taču neliegsim, kā tagad, jauno interešu vārdā- cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Vien cik no tās paredzētās, apgūstamās naudas tiek tiem “izredzētajiem”, ja jau “Zaļās ielas” projektā bija paredzēts katram tās iemītniekam vairāk kā tūkstotis eiro mēnesī. Vien, kur ir šie Zaļās ielas nama iemītnieki? Tad cik tās naudas “uz galviņu” paredzēts jaunā projekta- Slimnīcas ielas mājas iemītniekiem? Tikai nelaime tāda, ne jau tie tūkstoši tiek tiem apdalītajiem, bet tiem, kas īsteno šo un līdzīgus, modē nākušus projektus.

  35
 4. A kas maksās par īri, visi komunālie maksājumi, atkal pašvaldiba no tiešām STRĀDNIEKU algām. Nu diez vai invalīds ar savu pensiju spēs to visu pavilkt, jāēd arī kaut kas ir. Un tad vēl bērni, mazbērni ieskries pēc savas artavas.

  23
  3
 5. Ēdiet pesticīdus, potējieties ar nepārbaudītām potēm, uzņemiet mikroplastmasu un radiāciju, bezvadu sakaru starojumu un jūsu bērniem varbūt būs bezmaksas dzīvoklis.

  13
  9
 6. Zinātāja, tu vispirms izlasi rakstu un tad runā par bērniem un mazbērniem.Tie grupu dzīvokļi būs jauniešiem. Galvenais no kā viss tiks finansēts.Vai no mūsu novada naudas vai ziedojumiem?

 7. Ļoti labi zinu kā tas ir – dzīvot ar “mūžīgo bērnu”. Un nevienam nenovēlu kaut ko tādu. Tāpēc šīs mājas ideja izskatās pareiza. Kaut nu izdotos visu novest līdz pareizam rezultātam bez pārpratumiem un “šmucēm”

  23
 8. Kaut kas šajos projektos ir aplams. Tiek ieguldīta milzu nauda, lai nodrošinātu 16 cilvēkiem aprūpi… Kuri būs tie izredzētie?
  Ļoti ceru, ka “Atpūtas bŗīdis” būs pieejams daudziem tuviniekiem. Vai būs rotācija? Man kaut kā šķiet, ka tieši tuvinieki, tie, kuri diendienā ir kopā ar slimo cilvēku, ir pelnījuši vislielāko atbalstu. Kā būs ar lauku teritoriju iedzīvotājiem? Vai viņiem būs pieejams šis pakalpojums?

  22
 9. Tā ir pašvaldības izvēle – celt, būvēt, remontēt ekonomiski un efektīvi vai dārgi un izšķērdīgi.

  4
  4
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.