Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mūziķis Pēteris Upelnieks nes cilvēkiem prieku un liek arī aizdomāties

Mūziķis Pēteris Upelnieks nes cilvēkiem prieku un liek arī aizdomāties

Sarunā ar laikrakstu «Bauskas Dzīve» mūziķis Pēteris Upelnieks stāsta par to, kas ir vislabākais viņa ikdienas darbā studijā, atminas daudzus no projektiem, kuros viņš savulaik un joprojām ir iesaistīts. Mākslinieks atklāj, kurā brīdī ceļš viņu aizvedis atpakaļ pie ticības un ieskicē svarīgu notikumu – sava, iespējams, jau šoruden gaidāmā debijas studijas solo albuma iznākšanu.

Tu esi mūziķis, producents, skaņu inženieris, solists… Kurš no šiem ampluā tev ir mīļākais un kāpēc?
– Pašlaik tas ir darbs studijā kā producentam un skaņu inženierim, bet man tik tiešām nav vienas lietas, kas patīk vislabāk, jo ir arī posmi, kad es vairāk kaut kur braucu un dziedu, vai arī uzspēlēju ģitāru.

Pastāsti, lūdzu, kas ir pats foršākais, esot producentam un skaņu inženierim?
– Galvenais pluss ir tas, ka tad, kad klients man ir uzticējis savu dziesmu, varu viens sēdēt studijā dienām ilgi un mierīgi savā nodabā pie tās strādāt.

Tev pieder pašam sava ierakstu studija «PU Music»; tās moto ir «I share because I care» («Es dalos, jo man tas rūp»). Ko esi domājis, izvēloties šādu devīzi?
– Tā sauc manus «YouTube» un «Facebook» kanālus, bet manas studijas pašreizējais nosaukums ir «New Life». «PU Music» var atšifrēt pavisam vienkārši – Pētera Upelnieka mūzika. To «PU Music» mani klienti bieži liek kā parakstu saviem skaņdarbiem, norādot, ka konkrēto dziesmu ir producējis «PU Music» studijā «New Life».

Vai «New Life» moto saglabājies tas pats – «I share because I care»?
– Jā. Ir tā, ka man, strādājot ar mūziku, vienmēr ir bijusi izjūta, ka tas nav produkts, kas jāpārdod, bet gan kas vairāk. «Instagram» kontā biju iesācis dalīties ar visādiem tehniskiem padomiem, ko labprāt un no tīras sirds sniedzu arī tiem mūziķiem, kuri pie manis «ierakstās». Man patiešām rūp tas, ko un kā es daru!

Savā mūzikas izpildītāja karjerā esi sadarbojies ar ļoti daudziem pašmāju māksliniekiem, no kuriem personīgi man vislabāk gāja pie sirds tava līdzdarbošanās (2016. – 2020. gads) Pārdaugavas hiphopa apvienības «Kreisais krasts» sastāvā. Kuras no visām savām kolaborācijām tu vēlētos izcelt īpaši?
– Neapšaubāmi to pašu «Kreiso krastu». To pat nevar saukt par sadarbību, es patiešām biju tajā visā iekšā līdz mielēm. Tā bija ļoti būtiska manas dzīves sastāvdaļa un arī milzīga pieredze.

Vēl bija tāds projekts «Cilvēks», kurā tu arī piedalījies.
– Jā! Tajā es strādāju kopā ar Jāni Kalvi un Lotāru Lodziņu. Vēl ļoti mīļš projekts, kurā es līdzdarbojos, bija «Popkorna lietus». Tas gan jau vairs nav noslēpums, ka tajā iesaistījos es, Renārs Zeltiņš un Edgars Gertners, kurš plašāk pazīstams kā Sniegs. Pašlaik mums ir trīs gatavas dziesmas – «Kāpēc gan ne?», «Es čukstu pasaulei» un «Mazais arbūzs», jo mēs sanākam kopā varbūt tikai reizi gadā, bet tas vienmēr ir ļoti jautrs laiks, ko pavadām studijā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.