Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Joprojām Bauskas upēs pļaušanas darbi nenotiek

Jūnija beigās Bauskas novada pašvaldībā apgalvoja, ka drīzumā sākšoties aizauguma likvidēšana Mūsas upē, bet jau ir jūlija beigas un pļaušanas darbi ūdenskrātuvē joprojām nenotiek.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domē skaidroja, ka ūdens līmeņa svārstību dēļ, darbus upēs neesot iespējams uzsākt, proti, traktors nespējot nopļaut un savākt šo zāli, jo ūdens līmeņa dēļ tā tiek aiznesta tālāk. Bauskas pilsētas nodaļas vadītājs Jānis Feldmanis apliecināja, ka laivošanas ceļi ir pieejami un aizaugums problēmas nesagādājot.

Jau vēstījām, ka pirms pāris gadiem Bauskas novada pašvaldība, izmantojot arī Eiropas Savienības līdzfinansējumu, iegādājās amfībiju (modeli TRUXOR 5045) regulārai upju izpļaušanai. 

Upju pļaušanas darbi ar amfībiju upēs atļauti no 20. jūnija. Šogad plānota aizauguma likvidēšana Mūsā no Bērzkalnu gājēju tiltiņa līdz Mūsas trases tiltam, kur tiks izpļauts laivu ceļš, kā arī ūdens augi no upes tiks aizvākti posmā no Pionieru ielas noslēguma līdz Ķirbaksalai.

Savukārt posmā no Bērzkalnu gājēju tiltiņa līdz Pionieru ielai var pļaut tikai vienu reizi – augusta vidū, jo šajā posmā mīt melno zīriņu kolonija. Mēmelē paredzēts izpļaut peldvietu pie gājēju tiltiņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. domē domā, ka visi novada iedzīvotāji ir tik stulbi, lai neredzētu- nauda tiek vienkārši “apgūta” bez jebkādas lietderības upju glābšanā. Vai rakstam pievienotajā foto nav redzama šī darba vērtība- apaļa nulle- kāds izskatās pirms gada ne tik pļautais, bet ar ekskavatoru un buldozeru izbagarētais upes posms. Prieks, kur tu rodies.

  10
  1
 2. Nav tik traki.Ūdens līmenis šogad liels,arī aizaudzis kā iepriekšējos gados tik traki nav.Nokaltīs un būs labi.Ja kādam nepatīk lai neskatās.

  3
  3
 3. Lasu pašvaldības lapā, ka mums ir savs Vides speciālists – Bauskas novada Attīstības un būvniecības departamenta vides speciālists Valērijs Gabrāns. Tad jau rekā No Bauskas ūdens aizgāja un jaunu vietu atrada?

  12
 4. kādēļ tik fiksi izņēmāt rakstam pievienoto foto, kurā redzams Mēmeles posms zem šosejas tilta, bagarētāju nesenais veikums ar upes vidū nu jau vairākām zaļām salām. Tagad ne vien Mūsā būs savs Kongo, bet arī Mēmelē sava Gabrānsala

  12
 5. neesi padomājusi, kāds izskatītos tavs jāņogu krūms, ja katru dienu aiz tā tu nokārtotu “zināmās vajadzības”? Ne jau ar pļaušanu un bagarēšanu te vairs kas līdzams, jāmana gadiem pierastā prakse- beidzot jābeidz gānīt tur, kur paši gribam padzerties, “padzerties” kaut vai ar acīm.

  3
  1
 6. Atbilde: Nu tad vajag ierīkot pludmalē/kura gan neizskatās pēc nopietnas pludmales/ tualetes,tad nebūs jāiet nokārtoties aiz krūmiem!!

 7. A kāpēc jātīra tas upes ? Drīz būs “negaidīta” ziemā un gaidīsim pavasarī, kad par mūsu naudu sniegs no ceļiem pats iskusis.

 8. vispirms, kur Tu redzi pludmali? Otrkārt, vai tiešām prātiņš tik īss, lai nesaprastu komentārā pausto un iedomātos, ka upes tīrībai pietiek vien ar pāris tualešu uzstādīšanu?

 9. Bildē redzamais Mūsas upes posms lejpus gājeju tilta nekad nav ne ar buldozeru, ne akskavatoru tīrīts. Tīrītie posmi sākas no gāzes vada škērsošanas vietas labajā krastā uz leju līdz šosejas tiltam. Tajā vietā tiešām upes gultne no labā krasta ir iztīrīta un aizaugums minimāls.

 10. ja jau lasi komentārus, tad vajadzētu arī saprast rakstīto, ka iesākumā rakstam bija pievienots foto ar skatu uz Mēmeles posmu lejpus šosejas tiltam pār to, pēc attiecīgā komentāra ievietošanas bllde tika ātri vien nomainīta…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.